Saç BakımıSaç BoyamaSaç KesimiSaç ModelleriSaç Rengi

Saç Renginizi Değiştirmenin Kolay Yolları

Saç renginin doğru aşamalarla yapılması ve kişiye uygun olması son derecede önemlidir. Aynı zamanda saç rengi ve boyatma işlemleri profesyoneller tarafından yapılması gerekmektedir.

Saç rengi değiştirme işlemleri çoğunlukla kişilere kolay gelmektedir. Ancak deneyimsiz kişiler tarafından yapıldığında geri dönüşü olmayan hatalara girebilir ve saçlarınızın yanmasına neden olabilirsiniz.

Bu yüzden profesyonellere başvurmalı ve doğru adımlar ile saç renginizi değiştirmelisiniz. Peki saç rengini değiştirmenin kolay yolu yok mu? Sorusunun cevabını bu yazımızda sizlerle paylaşacağız. Hazırsak saç rengini değiştirme konusunu tüm detayları ile ele alalım.

Saç Rengi Değiştirirken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Saç Rengi Değiştirirken Nelere Dikkat Edilmelidir
Saç Rengi Değiştirirken Nelere Dikkat Edilmelidir

Saç renginizi değiştirmeye karar verdiyseniz mutlaka uzman kişilere danışmalısınız. Saç boyatma işlemleri kolay bir uygulama gibi görünse de, profesyonellik gerektirmektedir. Saç rengi değiştirilmeden önce ten renginize uyumlu olup olmadığını incelemelisiniz.

Aynı zamanda saç renginizi değiştirirken doğru tekniklerin yapılması son derecede önem taşır. Bunun yanı sıra kullanılan malzemelerde oldukça önemli bir detaydır. Aksi takdirde cildinize zarar verebilir ve alerjik reaksiyonlara neden olabilir.

Saç Rengini Değiştirmeden Ön Hazırlık Nasıl Olmalı?

Saçlarınızı boyatmadan önce ön hazırlığın mutlaka yapılması gerekir. Yağlı saçlarda boya daha iyi tutar ve yanma gibi sorunlar meydana gelmez. Aynı zamanda ön hazırlık için saçlarınıza doğal yağlar kullanabilirsiniz. Bu sayede saçlarınız zarar görmeyecek ve korunacaktır.

Saç Rengi Evde Değiştirilir Mi?

Saç Rengi Evde Değiştirilir Mi
Saç Rengi Evde Değiştirilir Mi

Saç rengi değiştirme işleminde en çok sorulan soruların başında saç rengi evde değiştirilir mi? sorusu olmaktadır. Yaygın inanış, bunun mümkün olmadığı yönünde olsa da, modern ürünler kullanılarak belli tonlarda değişiklik yapılabilmesi mümkündür.

Teorik olarak saç boyaları birkaç ton renk açma yapabilen ürünlerdir. Koyu renge doğru renk değişimi her şekilde mümkün olabilirken, rengi açmak sorun olabilir. Bunun için belli bir süreyi göze alıp, her seferinde birkaç ton açık renk boya tercih edebilir ve saçınızın rengini belli bir süre sonra değiştirmiş olabilirisiniz. Ya da bunun yerine oreal kullanarak eski rengi tamamen ortadan kaldırıp, yeni rengi kolayca uygulayabilirsiniz.

Peki, saç renginizi değiştirmek istiyorsunuz, ama hangi renge boyayacağınızı bilmiyor musunuz? Size harika birkaç renk önerimiz bulunuyor.

En Popüler Saç Renkleri Nelerdir?

En Popüler Saç Renkleri Nelerdir
En Popüler Saç Renkleri Nelerdir

Gümüş: Sarı her zaman popüler bir saç rengi olmuştur. Gümüşün de popülerleşmesiyle birlikte ikisinin birleşimi 2020’nin en trend renklerinden biri haline gelmiştir. Gümüş sarı oldukça modern görünüyor ve saçlarını genellikle sarıya boyayanlar için de iyi bir seçenek oluyor.

Küllü Gümüş Sarı Saç Boya Numaraları
Küllü Gümüş Sarı Saç Boya Numaraları

Holografik Renkler: Bu prizmatik renkler 2020’de oldukça popüler olan renkler arasındaydı. Değerli taşlardan esinlenilen bu saç rengini denerseniz saçınızın her yeri farklı bir renkte ve oldukça ilgi çekici görünecektir..

pastel saç renkleri
pastel saç renkleri

Koyu çikolata kahve: Çikolata kahve saç rengi, çoğu cilt tonu için oldukça evrensel olabilir ve ten renginiz hangisi olursa olursun kullanımı son derece kolaydır. Bu saç rengini, daha sıcak olan sütlü çikolatadan daha soğuk bir mat kahverengi olan bitter çikolataya kadar değişebilen güzel, zengin, çok yönlü bir esmer tonu olarak tanımlayabiliriz.

cansu dere çikolata kahve saç rengi
cansu dere çikolata kahve saç rengi

Karamel ışıltılar: Açık tonlardan başlayıp, koyu tonlara kadar uzanan, geniş bir yelpazeye sahip olan karamel saç rengi, esmer, beyaz tenli, buğday tenli olması fark etmeden, genellikle her cilde uyum sağlayan ve yakışan bir saç rengidir.

Bakır Karamel Saç Rengi Modeli
Bakır Karamel Saç Rengi Modeli

Metalik şeftali: Gül rengi saçın bir üst seviyesine atlamış hali olan metalik şeftali, oldukça taze görünüyor ve kişilerin de genç görünmesine yol açıyor.

Karamel mocha: Bu kahverengi tonları arasında en çok dikkatimizi mocha rengi çekiyor. Işıl ışıl parlak bir kahverengi tonu arıyorsan, bu saç rengi tam sana uygun bir renk olabilir. Hem yoğun hem de modern bir saç rengi olan mocha kahve önümüzdeki günlerde daha da popüler olacak gibi görünüyor.

Eva Mendes Mocha Kahve Saç Rengi
Eva Mendes Mocha Kahve Saç Rengi

Bağ Kızılı: Bağ kızılının en çok yakıştığı kişiler genellikle buğday ve koyu kumral ten rengine sahip kişiler olarak kabul edilir. Ayrıca daha koyu bir ten renginiz varsa, yani esmerseniz de hiç düşünmeden bağ kızılı saç rengini tercih edebilirsiniz.

Nefis Kızıl Kahve Saç Rengi Nasıl Elde Edilir
Nefis Kızıl Kahve Saç Rengi Nasıl Elde Edilir

Çilek Sarısı: içinde bakır, sarı ve kumral tonları barındıran açık saç renklerinden biri. İçinde hafif bakırlık olduğu için güneşe çıktığında ışıl ışıl parlayan bu saç rengi her cilt rengine uyarlanabilir. Çilek sarısının içindeki parlak yansımalar seni olduğundan daha canlı ve enerjik gösterecektir.

Çilek Sarısı Saç Kimlere Yakışır
Çilek Sarısı Saç Kimlere Yakışır

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu