Saç RengiSaç KesimiSaç Modelleri

Esmerlere Giden Saç Rengi

Esmer cilt tonuna sahip kişiler genellikle saçları için az seçenek olduğunu düşünüler. Özellikle ilk saç rengini değiştirme konusu esmer cilt tonuna sahip kişiler için biraz zorlayıcı bir karar verme aşaması olabilir. Ancak esmerlerin saç rengi açısından sanılanın aksine çok daha fazla seçeneği vardır.

Sizlerle beraber esmelere giden saç renklerini ve saç modellerini inceleyelim. Emin olun sandığınızdan çok fazla renk sizleri bekliyor.

Esmerlere Giden Saç Rengi Tonları
Esmerlere Giden Saç Rengi Tonları

Esmerlere Yakışan Saç Renkleri ve Kesimleri

Saç rengine karar verirken yapılan en büyük hatalardan birisi cilt tonuna bakmadan saç rengine karar vermek ve bu rengi uygulamaktır. Saç kesiminin ifadeyi etkilediği kadar saç rengi de ifadenizi oldukça etkiler. Bu sebeple cilt tonunuzu ve cilt alt tonunuzu mutlaka bilmelisiniz. Peki, esmer cilt tonuna sahip kişiler hangi renkleri tercih etmeli?

Esmerler ten rengine sahip olan kişiler genellikle koyu saç renklerine sahiptirler. Bu sebeple saçlarınızda radikal bir değişiklik yapmak istemiyorsanız saç renginizin birkaç alt ya da üst tonunu saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Saçlarınıza yakın tonlarda uygulayacağınız boya bile size tamamen farklı bir görüntü kazandırabilir.

Esmerlere Giden Saç Rengi Stilleri
Esmerlere Giden Saç Rengi Stilleri

Saçlarınızda tamamen değişiklik yapmak istiyorsanız sizler için de önereceğimiz pek çok renk mevcut tabii. Koyu kumral, bakır kumral, küllü kumral ve dore kumral saç renklerini rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Kumral saç rengi esmer cilt tonuna sahip kişilerde doğal bir görüntüye sebep olacaktır.

esmere giden saç modelleri
esmere giden saç modelleri

Bu renklerin yanı sıra kızıl tonlarını da saçlarınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Koyu kızıl ve kızıl kahve tonları sizin için uygun olabilir. Daha farklı ve canlı tonlarda kızılları ise ombre şeklinde saçlarınıza uygulayabilirsiniz.

Esmerlere Giden Saç Rengi Numaraları
Esmerlere Giden Saç Rengi Numaraları

Saç renginize karar verdiniz ama saç kesiminize karar veremediniz mi? Saçlarınızı kısa kullanmayı tercih ediyorsanız küt ve bob kesim tercih edebilirsiniz. Göğüs hizasında ya da hizasının altında kullanacağınız katlı kesim ya da V şeklinde kesim de size çok yakışacaktır.

Esmerlere Giden Saç Rengi Nelerdir
Esmerlere Giden Saç Rengi Nelerdir

Esmerlere Yakışan Sarı Saç Renkleri

Esmer ten rengine sahip kadınlar sarı saç rengini tercih edemez ya da sarı saç rengi esmerlere yakışmaz gibi bir algı olsa da esmer cilt tonuna sahip kişiler için pek çok sarı saç rengi mevcuttur.

esmere giden saç modeli
esmere giden saç modeli

Platin ya da altın sarısı gibi renklerler genellikle esmer cilt tonuna sahip kişilere yakışmaz. Bazen saç rengi ve cilt tonunda zıtlık yapmak harika bir görüntü ortaya çıkarsa da bu renkleri tercih etmemenizi öneriyoruz.

Esmerlere Giden Saç Rengi Modelleri
Esmerlere Giden Saç Rengi Modelleri

Bal sarısı, bal köpüğü, küllü sarı, koyu küllü sarı, koyu sarı ve papatya sarısı kullanabileceğiniz sarı renklerden sadece birkaçı. Bu renkleri tüm saçlarınızda rahatlıkla uygulayabilir ya da saç uçlarınıza ombre veya sombre şeklinde kullanabilirsiniz.

Esmerlere Işıltılı Saç Renkleri

Işıltılı görünen saçlar kesinlikle çok sağlıklı ve bakımlı görünüyor. Esmer cilt tonuna sahip kadınları içerisinde barındırdığı kızıl yansımaları sayesinde harika gösterecek renklerden birisi de kızıl kahverengidir. Eğer gözleriniz renkli ise bu renk tonunu denemenizi öneriyoruz. Bu rengin yanı sıra saçlarınızda karamel tonlarında da ışıltı kullanabilirsiniz.

esmere giden saç renkleri
esmere giden saç renkleri

Koyu Esmere Giden Saç Rengi

Doğal ve sağlıklı renklerden bir tanesi ise kesinlikle kahverengi. Hemen hemen her cilt tonuna uygun olan kahverengi tonları koyu esmerlere de şüphesiz çok yakışıyor. Koyu kahverengi, koyu ve açık kestane, fındık kahvesi, karamel kahve, çikolata kahve ve daha pek çok kahverengi tonu sizler için harika bir seçenek olabilir.

Esmere giden saç rengi modeli
Esmere giden saç rengi modeli

Esmere Giden En Güzel Saç Rengi

Esmer cilt tonuna sahip kadınlara siyah, mavi siyah, çikolata kahve, koyu kahve, patlıcan moru, koyu kestane, koyu kumral ve badem kahvesi renkleri en çok yakışacak renklerdir. Bu renkler hem genel görüntünüzde büyük bir değişiklik yaratarak size yeni bir görünüm kazandıracak hem de doğal bir görüntü elde etmenize yardımcı olacaktır.

Esmere giden saç rengi modeli
Esmere giden saç rengi modeli

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu