Saç BakımıGenel

Mor Şampuan Ne İşe Yarar?

Kadınların en çok sorduğu sorulardan olan mor şampuan ne işe yarar sorusuna bu yazımızda cevap vermeye ve bununla alakalı merak edilen bütün noktalara dikkat çekmeye çalışacağız. Saç boyama işlemi birçok kadının uygulamak istediği ancak çekindiği bir konudur.

Saçlarını açık renge boyamak isteyen kadınlar genellikle boyama işleminden önce saç rengi açma işlemi yaptırmaktadır. Saç rengi açma yapıldıktan sonra çoğu kez saç renginde kızıla veya turuncuya dönme gözlenmektedir.

Bu renk değişiminin önüne geçmek ve saçların istenen renkte kalmasını sağlamak için mor şampuan kullanımı oldukça önemlidir. Mor şampuan boyama işleminden sonra saçların boyanan renkte kalmasını sağlamak için oldukça önemli bir üründür.

Mor Şampuan Nedir?

Mor Şampuan Nedir
Mor Şampuan Nedir

Mor şampuan saç boyayan kadınların sıklıkla araştırdığı ürünlerden biridir.  Mor şampuan silver şampuan olarak da bilinen bir şampuandır. Saç boyamalarında özellikle sarı, gri, platin ve küllü sarı elde edilmek istendiğinde mor şampuana ihtiyaç duyulmaktadır.

Saç boyamalarında her ne kadar dikkatli olunsa da zamanla bu renkler turuncu, kızıl veya farklı renk yansımalarına dönebilmektedir. Bu renkler saçlarda olumsuz etkiler yaratmakta ve şıklıktan uzak bir görünüm ortaya çıkarmaktadır.

Saçlarda oluşan bu olumsuz etkiyi ortadan kaldırmak için en büyük yardımcınız mor şampuan olacaktır. Saç renginde bütünlük arayan ve saçlarındaki yansımalara doygunluk kazandırmak isteyen kadınlara şiddetle önerilen mor şampuan sarı, platin ve küllü sarı gibi renklerin boyandıkları ilk gün gibi kalmasını sağlayan oldukça önemli bir şampuandır.

Mor renkte olması tamamıyla saçların yararına olmaktadır. İki zıt renkten oluşan bu şampuan saçlarınıza bütünlük kazandıracak ve uzun süreli renk korumasını sağlayacaktır. İçeriğinde paraben ve sülfat içermeyen bu ürün kimyasal ürünlerden arınmış olması dolayısıyla da hem kuaförlerin hem de güzellik merkezlerinin önerdiği bir şampuandır.

Mor şampuan nasıl kullanılır başlıklı yazımız için altı çizili linke tıklayınız!

Mor Şampuan Ne İşe Yarar Nasıl Kullanılır?

Mor Şampuan Ne İşe Yarar Nasıl Kullanılır
Mor Şampuan Ne İşe Yarar Nasıl Kullanılır

Kullanımı şiddetle tavsiye edilen ve saçların en büyük destekçilerinden olan mor şampuanın kullanımı da önem taşımaktadır. Mor şampuan 2 şekilde kullanılabilir.

1: Haftada 1 veya 2 kez şampuan olarak

2: 15 günde bir saç maskesi olarak kullanılabilir.

Şampuan olarak kullanmak isteyen kadınlar ürünü banyoda saçlarına sürerek köpürtmeleri gerekmektedir. Köpürdükten sonra saçta 4-5 dakika kalmalı ve daha sonra durulanmalıdır. Saç rengini nötr edecek bu ürün saçları kurutmaktadır. Bu kuruluğun önüne geçmek için saç kremi de kesinlikle kullanılmalıdır.

Maske olarak kullanıldığında ise nemli saça uygulanır. Daha sonra 15-20 dakika bekletildikten sonra durulanır ve böylece saç renginin korunduğu görülecektir.

 

Matrix Mor Şampuan Ne İşe Yarar?

Matrix Mor Şampuan Ne İşe Yarar
Matrix Mor Şampuan Ne İşe Yarar

Mor şampuanlar içerisinde önemli bir yere sahip olan Matrix mor şampuan saçlarınızda istediğiniz rengi tutturma adına kullanılacak önemli bir üründür. Turuncu rengi nötr ederek saçta istenmeyen kızıllık ve turunculaşmanın önüne geçmektedir.

Saçlarını özenle boyadıktan sonra boyanın renginin değişmemesi adına kullanımı tavsiye edilen kaliteli bir üründür. Saç yapısını koruyup güçlendirmekte ve boyamada en büyük destekçiniz olmaktadır.

 

Loreal Mor Şampuan Ne İşe Yarar?

Loreal Mor Şampuan Ne İşe Yarar
Loreal Mor Şampuan Ne İşe Yarar

Her markanın kendine göre üretiiği mor şampuan çeşitleri bulunmaktadır. Bu şampuanlar üretim açısından birbirinden farklılık göstermekte ve her biri farklı bir soruna çözüm odaklı olmaktadır. Loreal’in mor şampuanı ise özellikle beyaz ve gri saçların renk koruması için geliştirilmiştir.

Beyaz ve gri renklerini kullanan kadınlara önerilen bu şampuan sarı renk saçlara sahip kadınlara tavsiye edilmemektedir. Gri ve beyaz saçlardaki renk eşitsizliklerini ortadan kaldırmasıyla oldukça beğenilen ve sıklıkla kullanılan bir üründür.

 

Elidor Mor Şampuan Ne İşe Yarar?

Elidor Mor Şampuan Ne İşe Yarar
Elidor Mor Şampuan Ne İşe Yarar

En kaliteli saç ürünleri üreten markalardan olan Elidor’un mor şampuanı da oldukça kaliteli bir üründür. Saç renginizi evde tonlamanızı sağlamakta olan bu şampuan yoğun yapısı ile bilinmektedir.

Bünyesinde barındırdığı menekşe tonları sayesinde saç renginizi sıcaklığı kontrol etmektedir. Bunun yanında turunculaşma karşıtı olan bu şampuan sarı ve turuncu tonları nötrleştirerek saçlarınızın daha küllü görünmesini sağlamaktadır.

 

Elseve Mor Şampuan Ne İşe Yarar?

Elseve Mor Şampuan Ne İşe Yarar
Elseve Mor Şampuan Ne İşe Yarar

Elseve mor şampuan turunculaşma karşıtı olarak geliştirilmiştir. Özellikle sarı, gri ve açık kumral saç renkleri için önerilen bu şampuan içerisindeki bakım yapan özel formülü sayesinde turunculaşmanın önüne geçecektir.

Ülkemizde ve dünyada kadınların en çok tercih ettiği mor şampuan çeşitlerinden biridir. saç rengini korumak ve kontrol altına almak isteyen kadınlara tavsiye edilen bu ürün kalitesiyle de dikkatleri üzerine çekmekte ev yoğun bir kullanım alanına sahip olmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu