Saç BakımıSaç Rengi

Mor Şampuan Nasıl Kullanılır?

Saç boyama işlemlerinde adı sıkça geçen ancak çoğu kişinin bilgi sahibi olmadığı mor şampuan nasıl kullanılır sorusuna yazımızda yanıt vermeye çalışacağız. Saç boyamaları kadınların en sevdiği işlemlerden olsa da çoğu zaman bir kabusa dönüşebiliyor.

Özellikle açık renklere boyanan saçlar zamanla kızıl ve turunculaşmaya doğru giderek saçta kötü bir görünüme sebep olmaktadır. Bunun önüne geçmek ve uygulanan rengi korumak için mor şampuan önerilmektedir.

Mor şampuan kolay temin edilebildiği gibi kullanımı da kolay bir şekildedir. Saçlara ister şampuan olarak ister maske olarak uygulanmakta ve her iki şekilde de ortaya başarılı ve kaliteli sonuçlar çıkarmaktadır. Bu bakımdan kullanımı önemle tavsiye edilmektedir.

Mor Şampuan Kullanımı

Mor Şampuan Kullanımı
Mor Şampuan Kullanımı

Mor şampuan kullanımı son yıllarda özellikle yaygınlaşmış ve üzerinde birçok araştırma yapılan bir konu olmuştur. Saç renginizi korumak ve oluşan kötü yansımaları ortadan kaldırmak için geliştirilen bu ürün kısa zamanda büyük bir yere sahip olmuştur.

Mor şampuan kullanımı 2 şekilde olmaktadır.

1: Haftada 1 veya 2 kez şampuan olarak

2: 15 günde bir saç maskesi olarak kullanılabilir.

Şampuan olarak kullanacak olan kadınların mor şampuan temin ederek banyoda kullanmaları gerekmektedir. Saçlara sürülen mor şampuan su ile birleştirilerek köpürtülmelidir. Saçlar iyice köpürdükten sonra bu şekilde 4-5 dakika beklenmelidir.

Daha sonra bol su ile durulanan bu şampuan saç rengini nötr kıvamına getirecektir. Ancak bu işlemi yaparken saçları da kurutmaktadır. Bunun önüne geçmek için mor şampuandan hemen sonra kaliteli bir saç kremi de kullanılarak saçların sağlığı korunmalıdır.

Maske olarak kullanıldığı takdirde nemli saça uygulanır. Daha sonra 15-20 dakika saç üzerinde bekletilir. Daha sonra bol su ile durulanır ve böylece saç renginin korunduğu görülecektir.

Mor Şampuandan Sonra Normal Şampuan Kullanılır Mı?

Mor Şampuandan Sonra Normal Şampuan Kullanılır Mı
Mor Şampuandan Sonra Normal Şampuan Kullanılır Mı

Mor şampuandan sonra normal şampuan kullanmaya gerek duyulmamaktadır. Tipik bir şampuan olmasından dolayı diğer şampuanların verdiği temizlik etkisini verecektir. Ancak mor şampuandan önce normal şampuan kullanılabilir.

Dikkat edilmesi gereken husus ise mor şampuanın haftada en fazla iki kez kullanılmasıdır. Daha fazla kullanıldığında saçı kurutarak zarar verebilmektedir.

Mor Şampuandan Sonra Saç Kremi Kullanılır Mı?

Mor şampuan içeriği itibarıyla sülfat ve parabenden arındırılmış bir üründür. Bu bakımdan saçlara herhangi bir zarar vermesi beklenmemektedir. Ancak mor şampuan, şampuan olarak kullanıldığında saçta 4 ile 5 dakika arasında bekletilmektedir.

Bu bekleme biraz uzadığında etkisi daha iyi olsa da saçta kuruluk yapmaktadır. Bu kuruluğun önüne geçmek için mor şampuandan sonra saç kremi kullanılmalıdır. Böylece saçın ihtiyaç duyduğu nem geri kazandırılmış ve saçların sağlığı korunmuş olmaktadır.

 

Mor Şampuan Duştan Önce Mi Sonra Mı Kullanılır?

Mor Şampuan Duştan Önce Mi Sonra Mı Kullanılır
Mor Şampuan Duştan Önce Mi Sonra Mı Kullanılır

Mor şampuan kullanımı vereceği sonuçlar açısından önem taşımaktadır. Islak saça uygulanması gerekmekte olup normal şampuan gibi kullanılmalıdır. Ancak saçlarınızın yağlı veya kirli olduğunu düşünüyorsanız öncelikle klasik şampuanınızla yıkama yapmalısınız.

Daha sonra ıslak saça mor şampuan uygulanmalı ve saça etki etmesi için 4-5 dakika saçta bekletilmelidir. Mor pigmentlerin saçta etki bırakması için saçların ılık suyla yıkanması önem taşımaktadır. Ilık su gözeneklerin açılmasını sağlayarak şampuanın etki alanını genişletmektedir.

 

Mor Şampuan Boyadan Hemen Sonra Kullanılır Mı?

Mor Şampuan Boyadan Hemen Sonra Kullanılır Mı
Mor Şampuan Boyadan Hemen Sonra Kullanılır Mı

Mor şampuan üretimi itibarıyla saç rengini korumak ve diğer normal şampuanlar gibi saçları temizlemek için kullanılmaktadır. Bu bakımdan saçlarınızı açık bir renge boyadıktan sonra mor şampuanı kullanmanızda bir sakınca bulunmamaktadır.

Saçlarınıza uyguladığınızda mor olmasından dolayı tedirginlik yaşayabilirsiniz ancak bol su ile durulandığında ortada morluk kalmayacaktır. Mor şampuanın etkili olması için düzenli kullanılması gerekmektedir. Bu bakımdan haftada en ez 1 en fazla iki kez kullanılmalıdır.

 

Mor Şampuan Kuru Saça Uygulanır Mı?

Mor Şampuan Kuru Saça Uygulanır Mı
Mor Şampuan Kuru Saça Uygulanır Mı

Yarattığı etki ve ortaya çıkardığı sonuçlar bakımından her ne kadar farklı bir ürün olsa da mor şampuan kullanımı diğer kullanılan şampuanlarla aynı doğrultuda olmaktadır. Şampuanın tüm saç tellerine yayılması ve saçta aynı etkiyi göstermesi açısından ıslak saça uygulanması gerekmektedir.

Şampuanın üzerinde yazılan talimatlara uygun kullanım yapılmalı ve şampuan pigmentlerinin saça nüfuz edebilmesi için 4 veya 5 dakika bekletilmelidir. Kısacası mor şampuan kuru saça uygulanmamalıdır.

 

Açıcıdan Sonra Mor Şampuan Kullanılır Mı?

Açıcıdan Sonra Mor Şampuan Kullanılır Mı
Açıcıdan Sonra Mor Şampuan Kullanılır Mı

Mor şampuan yapısı itibarıyla saç rengini açtığı için açıcıdan sonra kullanılmasında bir sakınca bulunmamaktadır. Özellikle gri, sarı ve küllü renklerin doğal halini koruduğu için öncesinde açıcı ile açılmış saçlara güvenle uygulanabilir.

Saçlar açıcı ile açılmış olsa da bir süre sonra dış etkenlere bağlı olarak renk değişmelere gitmektedir. Bunun önüne geçmek için mor şampuan kullanımı büyük önem taşımaktadır.

 

Ombreli Saça Mor Şampuan Kullanılır Mı?

Mor şampuan hakkında en çok sorulan sorulardan biri de ombreli saça mor şampuan kullanılır mı sorusu olmaktadır. Açık renk her saça uygulandığında başarılı sonuç veren mor şampuan ombreli saç kullanımında da etkili olmaktadır.

Mor şampuan turunculaşma evresine girmiş, güneş ışığından dolayı bakımsız ve sağlıksız kalan her saça uygulandığında kaliteli sonuçlar verecektir. Mor şampuan, vurgularda açık renkleri desteklediği için bu duruma uygun olan ombreli saçların kullanımında da etkili olmakta ve başarılı sonuçlar doğurmaktadır.

Bu bakımdan ombreli saça mor şampuan kullanılması önerilmektedir.

 

Mor Şampuan Saç Rengini Açar Mı?

Mor Şampuan Saç Rengini Açar Mı
Mor Şampuan Saç Rengini Açar Mı

Mor şampuan hakkında en çok sorulan sorulardan biri de mor şampuan saç rengini açar mı sorusudur. Saçların maruz kaldığı kızıllık ve turunculaşmayı durduran mor şampuan doğal olarak saçta bir renk açma meydana getirmektedir.

Saçların rengini tam olarak açar demek her ne kadar yanlış olsa da grileştirme özelliği sayesinde saçın açık tonlarının ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Bu bağlamda , ombre, balyaj, gölge ve saç kontürü uygulamalarının daha belirgin ve profesyonel durmasını sağlamaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu