Saç RengiSaç BakımıSaç BoyamaSaç KesimiSaç Modelleri

Esmer Tene Saç Rengi Önerileri ve Boya Numaraları

Dergilerde, televizyonda görüp beğendiğin saç renkleri ve kesimleri sana her zaman yakışmayabilir. Cilt rengine ve yüz şekline uygun saç kesimi ve renkleri bulmalısın. Merak etme, esmer tenliysen ve esmerlere yakışan saç rengi arıyorsan, senin yardımına geldik! Esmerlere yakışan saç renkleri için okumaya devam et.

Esmer Tenlilere Yakışan Sarı Saç Rengi
Esmer Tenlilere Yakışan Sarı Saç Rengi

Esmer Tene Hangi Saç Rengi Yakışır?

Aslında esmer tene yakışan saç renklerini bulmak sandığın kadar zor değil. Esmerlerin ten rengini ön plana çıkaracak ve cilt alt tonuna uygun renkleri seçtiğinde saçlarında havalı bir görüntü yakalayabilirsin. Esmere yakışan saç renkleri isimlerini öğrendikten sonra bu renklerden birini hemen denemek isteyeceğinden eminiz!

 • Esmer kadınlara yakışan saç renkleri arasında sarı tonları da bulunuyor. Evet yanlış okumadın, sarı tonları da esmer tenli kadınlarda harika görünüyor. Yani esmerlere sarı saç yakışmaz diye bir şey yoktur.
 • Esmerlere, en çok yakışan saç renginin başında kumral geliyor.
Esmer Tenlilere Yakışan Saç Kesimleri
Esmer Tenlilere Yakışan Saç Kesimleri

Esmer Tene Yakışan Saç renkleri 2023

 • Esmerlere en çok yakışan saç renklerinden biri de kahve saç rengidir.
 • Esmerlere giden saç renkleri arıyorsan tabii ki siyah rengini de unutmamak lazım. Siyah saçların asil duruşu esmer tende harika görünüyor.
 • Esmer tenlilere bir diğer yakışan renkler arasında kızıl tonları var. Kızıl tonlarını her saç modeliyle uyumayabilir hatta kısa kesimlerle de tamamlayabilirsiniz. Esmerliğinize hava katarken alışagelmiş tonlardan da kurtulacaksınız.
Esmer Tenlilere Yakışan Mor Saç Rengi
Esmer Tenlilere Yakışan Mor Saç Rengi

Esmer Tene Sarı Saç Olur Mu?

Esmerlere sarı yakışır mı? diye sorduğunu duyar gibiyiz. Esmerler sarı tonları seçerken dikkatli davranmalılar. Esmer tenlere yakışsan sarı saç tonlarını şimdi sizinle paylaşıyoruz.

Esmer Tenlilere Yakışan Kırmızı Saç Rengi
Esmer Tenlilere Yakışan Kırmızı Saç Rengi
 1. Bal Köpüğü Saç Rengi: Saç rengi seçerken teninle kontrast yaratmasını istiyorsan bal sarısı rengini deneyebilirsin. L’Oréal Paris Excellence Creme saç boyalarından 7.31 Balköpüğünü denemeye ne dersin? Esmerler için saç renkleri arasında sarı balyaj da yer alıyor. Saçlarının doğal rengini koruyarak üzerine sarı tonlarında balyaj yaptırmak esmerler için kusursuz görünümün anahtarı! Esmerlere yakışan sarı saç renklerini bulduysan şimdi deneme zamanı geldi.
 2. Koyu Sarı Saç rengi: Esmerlere yakışan sarı tonlarından biri de koyu sarı rengidir. Küllü açık sarı, açık kumral tonlarından uzak durmalısın. Esmer tenlilere en çok koyu sarı saç rengini yakıştırıyoruz. Bronz tene de çok yakışan koyu sarı rengini ombre olarak da tercih edebilirsin.
Esmer Tenlilere Sarı Saç Yakışır Mı
Esmer Tenlilere Sarı Saç Yakışır Mı

Esmer Tenlilere Kumral Saç Yakışır Mı?

 •  Özellikle küllü tonlarındaki seçtiğin kumral rengi, sende oldukça doğal görünecektir. Yaz aylarına doğru saçlarının uçlarını açtırarak ombre de yaptırabilirsin. Hemen hemen her cilt rengine yakışan bu uygulama, saçlarına ışıltı verecektir. Esmerler için kumral saç boyası önerisi istiyorsan L’Oréal Paris Casting Créme Gloss 700 Parlak Kumral rengini denemeni öneririz.
Esmer Tenlilere Hangi Saç Rengi Yakışır
Esmer Tenlilere Hangi Saç Rengi Yakışır
 • Esmer tene kumral saç rengi seçmek zordur. Genelde açık tenlere yakışan kumral renkleri arasından esmerlere de yakışacak bir ton bulduk! Koyu kumral saç rengi, sıcak alt tonlu esmerlere çok yakışıyor. Koyu kumral saç rengini dilersen saçlarının arasına gölge tekniği ile uygulayabilir veya saçlarının tamamını koyu kumrala boyayabilirsin.
 • Esmer tene kumral yakışır mı? Koyu kumral saç renginin içindeki ışıltılar esmer tenine çok yakışacak. Buğday ve esmer tenliler koyu kumral rengiyle daha aydınlık ve canlı görünebilirler.
Esmer Tenlilere Kestane Saç Rengi Yakışır Mı
Esmer Tenlilere Kestane Saç Rengi Yakışır Mı

Esmer Tene Kızıl Saç Yakışır Mı?

Beyaz ve buğday tenli hanımlara da bir hayli yakışan ve onların daha açık tenli gözükmelerine yardımcı olan açık kızıl kahve tonları; esmer bayanların ise daha canlı ve dikkat çekici gözükmesine neden olmaktadır. Ayrıca ela ve kahverengi göz renklerine sahip olan hanımların gözlerini ortaya çıkararak renklerinde daha fazla belirginlik sağlamaktadır.

Esmer Tenlilere Kestane Saç Yakışır Mı
Esmer Tenlilere Kestane Saç Yakışır Mı

Saçlarında abartıdan uzak kalmak ve doğal görünümü yakalamak isteyen hanımlara önerimiz kızıl kahve tonlarında bir seçim yapması olacaktır. Açıktan koyuya birçok tonu olan bu rengin her tene kolaylıkla uyum sağlayacağını söylemeden geçemeyeceğiz.

Hafif Esmer Tene Hangi Saç Rengi Gider
Hafif Esmer Tene Hangi Saç Rengi Gider

Esmerlere Yakışan Saç Renkleri Ve Kesimleri

 • Esmerseniz ve farklı tarzda saç modelleri arıyorsanız örgü modelleri tam sizlere göre. Bu senenin trendi olan örgü saç modelleri uzun saçlara küçük bir dokunuş gibi görünse de çok farklı hava katacaktır.
 •  Soğuk alt tonlu saçınızın ucuna yapacağınız sarı ombreler teninize, saç renginize çok yakışabilir. Ayrıca ten renginizi de olduğundan daha açık renkte gösterir.
 • Açık karamel, ballı kahve, kakao, altın bronz, bitter çikolata vb. saç renkleri esmer tenlilere oldukça yakışmaktadır.
Esmer Tene Hangi Saç Rengi Gider
Esmer Tene Hangi Saç Rengi Gider
 • Esmer teninize en çok yakışacak modelin kalın dalgalar olduğunu söyleyebiliriz. Saç renginiz ne olursa olsun tarzınıza hava katacak bu modeli yarım topuzlar, bol ve geniş örgüler ile de şekillendirebilirsiniz.
 • Tam çenenizin altında biten bir kesime sahip olan bob ile çekici ve sevimli bir görünüm elde edebilirsiniz. Bu modeli düz kullanmak yerine biraz dalgalar ile şekillendirmeyi denemelisiniz.
 • Ön kısımları kısaltarak çene hizasında bir kesim deneyin. Saçlarınızda ışıltılar ve gölgeler varsa çekici bir görünüme sahip olmanın en kolay yolu olduğunu söyleyebiliriz.
Açık Esmer Tene Hangi Saç Rengi Gider
Açık Esmer Tene Hangi Saç Rengi Gider

Esmer Tene Çikolata Kahve Saç Rengi

Çikolata kahve saç rengi esmerlere de çok yakışıyor. Saç rengini açıcı ile açmak istemeyen esmerler koyu çikolata kahve ve buzul çikolata kahve saç renklerini de deneyebilirler.

Esmer Tene Şarap Kızılı Saç Rengi
Esmer Tene Şarap Kızılı Saç Rengi
Kestane, çikolata kahvesi, koyu kahve siyah ya da mavi siyah saç rengi tonları esmer tene sahip kişiler için idealdir. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu