Saç RengiSaç BakımıSaç BoyamaSaç KesimiSaç Modelleri

Koyu Sarı Saç Rengi Tonları ve Boya Numaraları

Birbirinden farklı birçok tonu bulunan sarı saç rengini kendi içinde soğuk, sıcak, nötr tonlar bulundurur. Bu renkler arasından genellikle en çok tercih edilenlerden biri sarının koyu tonlarıdır.

Koyu sarı saçın tonları, koyu altın tonundan daha soğuk koyu kül tonuna kadar değişebilir, bu da onu her mevsim ve birçok cilt tonu için çok yönlü bir saç rengi yapar.

Koyu Sarı Saç Rengi Tonları
Koyu Sarı Saç Rengi Tonları

Ayrıca saçı daha canlı ve gür göstermesiyle de bilindiği için ince telli saçlara sahip olanlar tarafından da sıklıkla tercih edilir. Bu yazımızda koyu sarı saç rengi nasıl elde edilir, kimlere yakışır ve koyu sarı saç bakımı nasıl yapılır sorularının cevaplarına değineceğiz. Yazımızı okumaya devam edin.

Koyu Sarı Saç Rengi Nasıl Elde Edilir
Koyu Sarı Saç Rengi Nasıl Elde Edilir

Koyu Sarı Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Öncelikle saç renginiz zaten açık tonlarda ise, koyu sarı elde etmek çok da zor olmayacak. Açık sarı saçlarınız üzerine doğrudan boyama yaptırarak rengi biraz daha canlandırabilir ve birkaç ton kadar daha koyu bir görünüm elde edebilirsiniz.

Koyu Sarı Saç Rengi Modelleri
Koyu Sarı Saç Rengi Modelleri

Eğer saçlarınız koyu kahve, koyu kumral, çikolata gibi tonlarda ise, saçınızda açma işlemi uygulanacaktır. Önce kendi saç renginiz ya da daha önceki boya renginiz akıtılarak bir zemin hazırlanır. Ardından dilediğiniz renge boyanır.

Saçınızın tamamını koyu sarı yapmak dışında uygulayabileceğiniz birçok saç boyama tekniği olduğunu da unutmayın. Yani koyu sarı rengi ile yapılan ombre, sombre, balyaj ve röfle gibi uygulamalar da saçınıza ayrı bir hava katacaktır.

Koyu Sarı Saç Rengi Kimlere Yakışır
Koyu Sarı Saç Rengi Kimlere Yakışır

Koyu Sarı Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Eğer buğday bir ten renginiz varsa, hiç düşünmeden koyu sarıyı deneyebilirsiniz. Ten renginizi daha çok ortaya çıkarmak için koyu sarının altın ışıltılar içeren tonlarına yönelmenizde fayda var. Eğer açık bir ten rengine sahipseniz, Biraz daha dumanlı ve küllü koyu sarı tonlarına yönelebilirsiniz. Özellikle renkli gözleriniz varsa, küllü bir koyu sarı saç yüzünüzü ve gözlerinizi iyice ortaya çıkaracaktır.

Koyu Sarı Saç Rengi Kime Yakışır
Koyu Sarı Saç Rengi Kime Yakışır
Koyu Sarı Saç Rengi Boya Numaraları
Koyu Sarı Saç Rengi Boya Numaraları

Eğer esmer bir ten rengine sahipseniz ve saçlarınızı sarı yapmak istiyorsanız, tercih edeceğiniz sarı tonu kesinlikle koyu sarı saç olmalı.

Oldukça iddialı bir görünüm verecek koyu sarı saçın koyu teninize yakışıp yakışmayacağından emin değilseniz, Rihanna’nın koyu sarı saç rengi kullandığı zamanları bir hatırlatalım.

Koyu Sarı Saç Rengi Nasıl Bir Renk
Koyu Sarı Saç Rengi Nasıl Bir Renk

Koyu Sarı Saç Boya Numaraları

 • Loreal Paris Excellence Creme 8 Koyu Sarı
 • Loreal Paris Excellence Creme 8.1 Küllü Sarı
 • Loreal Paris Excellence Creme 8U Nude Koyu Sarı
 • Garnier Çarpıcı Renkler Serisi 8.0 Parlak Koyu Sarı
 • Loreal Paris Excellence Creme 9 Sarı
 • Schwarzkopf Palette 8-0 Koyu sarı
 • Alix Kit Saç Boyası 8.1 Küllü Koyu Sarı
 • Herbatint Dark Blonde 6N Koyu Sarı
 • Naturtint Set Boyası 6N Koyu Sarı
Koyu Sarı Saç Rengi 2023
Koyu Sarı Saç Rengi 2023

Koyu Sarı Saç Modelleri

 • Koyu sarı saç rengi katlı kesim saç modellerinde ve kaküllü sarı saç modellerinde çok güzel duran bir renktir.
 • Eğer farklılık istiyorsanız kum sarısı saç rengi ile daha koyu renklerde ombre saç modeli deneyebilirsiniz.
 • Bal köpüğü sarı saç rengine sahipseniz, orta boy saç şekilleri ve uzun saç şekilleri tam size göredir. Kısa saçta kendini pek fazla belli etmediğini düşündüğüm bal köpüğü sarı saç rengi, hafif tonlarda yapılan doğal bir makyajla müthiş görünecektir.
Koyu Kirli Sarı Saç Rengi
Koyu Kirli Sarı Saç Rengi
Işıltılı Koyu Sarı Saç Rengi
Işıltılı Koyu Sarı Saç Rengi
 • Yoğun küllü sarı saç; dalgalı saçlar ile birleştiği zaman çok daha cool, çok daha havalı durmaktır. Küllü koyu sarı saç kullanmaya başladığınızda başka saç rengine geçmeyi asla düşünmeyeceksiniz.
 • Düz küt saç kesim, dalgalı küt saç kesim, at kuyruğu, maşalı saç modelleri de kullanılmaktadır. Ek olarak yarım topuz, maşalı topuz, dağınık topuz saç modeli de sarı saçlarda kullanılmaktadır.
 • Kısa sarı saç rengi ve modelleri, uzun sarı saç rengi ve modelleri ile hayranlık uyandırabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu