Saç RengiSaç Modelleri

Erkek Çocuk Saç Modelleri

Erkek çocuklar için çok sayıda hem kısa hem de uzun saç modelleri bulunmaktadır. Burada erkek çocuklar, saç modelleri konusunda kabaca ikiye ayrılır diyebiliriz. Bunlardan ilki ebeveynleri tarafından seçilen ve beğenilen modelleri kullanan, ikincisi ise arkadaşlarından veya ünlülerden gördükleri modeli isteyen çocuklardır.

İlk grupta çocuğun fikrinin pek bir önemi olmaz ve ailesinin karar verdiği saç modelini tercih etmek zorunda kalır. Ebeveynler çocuğun rahatlığını ön planda tutarak genellikle kısa saç modellerini beğenirler. İkinci grupta ise çocuk özendiği saç modelini seçmiş ve ailesinin onayını almıştır.

Erkek Çocuk Saç Stilleri
Erkek Çocuk Saç Stilleri

Tamamen çocuğun istekleri doğrultusunda bir tercih yapılacaksa bu saç modelinin uzunluğunu veya tarzını tahmin etmek oldukça zordur. Eğer okula gidecek yaşta bir çocuğunuz varsa hem onun isteğine yakın hem de okul kurallarına uyum sağlayacak bir model bulmanız daha iyi olacaktır.

Erkek Çocuk Saç Modelleri
Erkek Çocuk Saç Modelleri

Saç Modelleri Erkek Çocuğu

Çocukların istediği saç modeli günden güne değişiklik gösterebilir. Bunun sebebi her yaşın farklı bir uğraşının olmasıdır. Örneğin küçük yaşlardaki çocuklar henüz oyun oynamak, konuşmak, çevresindeki nesneleri ve insanları keşfetmek gibi şeylerle ilgilenirler.

Yaşı biraz daha ilerledikçe sorular sormaya başlarlar, etraflarında olan her şeyi merak ederler ve öğrenmek isterler. Bu süre zarfında da aynanın karşısına geçip saç modeliyle veya nasıl göründüğüyle ilgilenen çocuklar çok az sayıdadır.

Erkek Çocuk Saç Modeli
Erkek Çocuk Saç Modeli

Genellikle kız çocukları saçlarının ve kıyafetlerinin nasıl gözüktüğünü önemserler. Kızların aksine erkek çocukları belli bir yaşa kadar nasıl gözüktüklerinin farkına bile varmazlar. Arkadaşlarından dış görünüşüyle ilgili yorumlar almaya başladığında kendine en çok yakışacak saç modelini aramak yerine ünlülerden veya herhangi birinden gördüğü modeli yaptırmak isteyecektir. Peki bu saç modelleri nelerdir?

Bu yazımızın devamında erkek çocuk saç modellerinden detaylı bir şekilde bahsedeceğiz.

Erkek Çocuk Saç Kime Yakışır
Erkek Çocuk Saç Kime Yakışır

Erkek Çocuğu Saç Modelleri Çeşitleri

Erkek çocuklar için en çok tercih edilen saç modellerinden biri tepelerin uzun bırakıldığı, altların enseye doğru gittikçe kısaltıldığı model olabilir.

Bu modelde tepelerde bırakılacak saç uzunluğu isteğe bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Uzun bırakılırsa rahatça toplanabilir ve böylece saçlarının yüzüne gelmesi önlenmiş olur.

Erkek Çocuk Saç Kesimleri
Erkek Çocuk Saç Kesimleri

Orta uzunlukta ise hem toplu hem açık model kullanılabilir. Şık görünümünün yanı sıra çocuklarda bu saç modelini önemli kılan şeylerden biri kesinlikle ensedeki uzun saçlardan kaynaklanan terlemelerin önüne geçerek rahatlık sağlamasıdır. Ayrıca bu modeli tüm saç tipleri için rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Bir diğer erkek çocuğu saç modelimiz ise yanlarda bir veya iki çizginin bulunduğu biraz asi bir görünüme sahip olan modeldir. Genellikle televizyonda gördükleri dizi karakterlerinden veya futbolculardan esinlenerek yaptırmak istedikleri bu modelde saçlar kısadır. Ancak elbette bu modeli uzun saç kullanmak isteyenler de tek ve uzun bir çizgi ile saç ayrımını belirginleştirerek tercih edebilirler.

Erkek Çocuk Saç Kesimi
Erkek Çocuk Saç Kesimi

Amerikan saç modeli özellikle ebeveynlerin çocukları için seçtiği modeller arasında yer alıyor. Erkek çocuklar için çok severek tercih edilen bu Amerikan saç modeli ikiye ayrılır. İlki hem yanların hem de tepenin makine ile kısaltıldığı ve kısa saç modelleri arasında yeri sağlam olan klasik Amerikan saç modelidir.

İkincisi ise yanların makineyle kısaltıldığı, tepedeki saçların makasla kesildiği gizli Amerikan saç modelidir. Bu iki model arasındaki en önemli fark birinde saçların diğerinden daha uzun olmasıdır.

Erkek Çocuk Uzun Saç Modelleri

Bazı ebeveynler erkek çocuğunun saçının uzun olmasını istemezken bazıları da özellikle uzun saç tercih etmektedir. Bu uzun saç modellerinin birçok çeşidi vardır.

Genel hatlarıyla bu saç modeli çeşitlerinin saçın alt kısımlarının çok kısa ve üst kısımlarının uzun bırakıldığı modeller, kâkül veya perçem kullanılan uzun katlı kesimler, tek tarafın kısa diğer tarafın uzun bırakıldığı modeller gibi sınıflandırılabileceğini söyleyebiliriz.

Erkek Uzun Çocuk Saç Modeli
Erkek Uzun Çocuk Saç Modeli
Erkek Çocuk Uzun Düz Saç
Erkek Çocuk Uzun Düz Saç
Erkek Çocuk Uzun Düz Saç Modeli
Erkek Çocuk Uzun Düz Saç Modeli

Erkek Çocuk Kısa Saç Modelleri

Erkek çocuklar için kısa saç modeli denildiğinde akla ilk gelen model kesinlikle klasik kısa saç kesimidir. Klasik kısa saç modeli özellikle yuvarlak yüz hatlarına sahip çocuklara çok yakışıyor. Düz veya dalgalı saç için uygun olan bu model kıvırcık saçlar için de tercih edilebilir. Ancak kıvırcık saçlı erkek çocukları bu saç kesiminde doğal buklelerini kaybedeceği için daha uzun saç modellerini kullanmalıdır.

Erkek Çocuk Kısa Saç Stilleri
Erkek Çocuk Kısa Saç Stilleri
Erkek Çocuk Kısa Saç yan çizik
Erkek Çocuk Kısa Saç yan çizik
Erkek Çocuk Kısa Saç kesimi
Erkek Çocuk Kısa Saç kesimi

Önlerin biraz daha uzun, yanların ve arka kısımların kısa bırakıldığı saç modeli de çocuklar tarafından çok seviliyor. Rahat kullanımının yanında bu model aynı zamanda çocuklara daha da bir sevimli görünüm kazandırıyor.

Kısa katlı kesimlerle de kalın telli saçlara sahip olan çocukların kabarık durmayan ve daha ağırlık yapmayan saçlara kavuşmasına yardımcı olabilirsiniz.

12 13 Yaş Kısa Erkek Saç Modelleri
12 13 Yaş Kısa Erkek Saç Modelleri

Erkek Çocuklar İçin Saç Modelleri

Erkek çocuklar için birçok saç modeli bulunmaktadır. Bunlardan ilki artık bir klasik hâline gelen orta uzunluktaki saç modelidir. Bu model, büyük veya küçük her yaşa uygun olmasının kazandırdığı avantaj sayesinde en çok tercih edilen erkek çocuk saç modeli olmuştur.

Erkek Küllü Saç Rengi
Erkek Küllü Saç Rengi

Kâküllü saç modelleri ise çoğunlukla kumral veya sarışın uzun saçlı erkek çocukların kullandığı bir modeldir. Kâkül bulunan bu modellerde genellikle uzun katlı kesimler tercih ediliyor ve bu erkek çocuklara ayrı bir hava katıyor.

13 14 Yaş Erkek Saç Modelleri
13 14 Yaş Erkek Saç Modelleri

Mohawk saç modeli de erkek çocukların çılgın ve farklı bir görünüme sahip olmak istemeleri sebebiyle çokça tercih edilebiliyor. Bu modeli en sevdiği futbolcudan esinlenerek istiyor olması çok yüksek bir ihtimaldir. Ancak okula giden çocuklar için önermediğimiz bir modeldir. Çünkü bu çılgın görünüm okul kurallarına aykırı olabilir.

Erkek Bebek Uzun Saç Modelleri
Erkek Bebek Uzun Saç Modelleri

Erkek Çocuğu Saç Tıraşı Modelleri

Erkek çocuklar için en yaygın saç tıraşı modeli asker tıraşıdır. Bu saç tıraşında ön planda olan çocuğun rahatlığıdır. Çocuklar çok hareketli olduğu için uzun saçlar onları kısıtlayabilir, rahatça oyun oynamalarına engel olabilir. Bu nedenle genelde kısa saçlar tercih edilir.

Erkek Bebek için Saç Kesim Modelleri
Erkek Bebek için Saç Kesim Modelleri

Hipster saç modeli, yanların ve alt kısımların çok kısa tıraş edildiği, üst kısımların uzun bırakıldığı modeldir. Bu da çok sık tercih edilen ve modası geçmeyen bir saç tıraşıdır. Ancak bu modelin çocuğunuzun yaşını olduğundan daha büyük gösterebileceğini unutmayın.

Üstler Uzun Yanlar Kısa Erkek Bebek Saç Kesim Modelleri
Üstler Uzun Yanlar Kısa Erkek Bebek Saç Kesim Modelleri

Amerikan saç tıraşı modeli ise Hipster saç modeline çok benzeyen ancak yanların daha orta uzunlukta tıraş edildiği, üst kısımların da orta veya uzun bırakıldığı bir modeldir.

5 Yaş Erkek Çocuğu Saç Modelleri

5 yaşındaki erkek çocukları için ebeveynleri genelde kısa saç modellerini seçmektedir. Kısa saç modelleri arasında Boks saç modeli en çok ön planda olan seçenektir. Bu modelde saç uzunluğu çok kısadır ve kıvırcık saçlar hariç tüm saç tiplerine uygundur. 5 yaş erkek saç modelleri ile alakalı daha fazla model görmek isterseniz linke tıklayın!

5 Yaş Erkek Saç Modelleri
5 Yaş Erkek Saç Modelleri

Gavroche saç modelinde ise arka kısımlar öne ve yanlara göre daha uzun bırakılır. Bu model genelde oyun karakterlerinde veya marjinal futbolcularda bulunan bir tarzdır. Özellikle saçın yan taraflarına çizilen şekiller dövüş oyunu karakterlerini anımsatmaktadır.

3 Yaş Erkek Çocuğu Saç Kesim Modelleri

Bu dönemdeki erkek çocuklar henüz saç modellerinin veya dış görünüşlerinin nasıl olduğuyla ilgilenecek yaşta değillerdir.

2 Yaş Erkek Bebek Saç Kesim Modelleri
2 Yaş Erkek Bebek Saç Kesim Modelleri

Bu nedenle 3 yaş erkek çocuklarının saç modellerine tamamı ile ebeveynleri karar vermektedir. Uzun saçlı modeller tercih ediyorlarsa kâkül kesimi yaptırmaları çok hoş bir görüntü ortaya çıkaracaktır.

Dalgalı Erkek Bebek Saç Kesim Modelleri
Dalgalı Erkek Bebek Saç Kesim Modelleri

Kısa saç modelleri arayanlar için ise Boks veya Sezar saç modelini önerebiliriz. İki modelde de saçlar oldukça kısaltılır. Farklı ve havalı bir görünüm için yan kısımlarına düz çizikler veya şekiller yapılabilir. Bu modeller dışında klasik kesimleri de tercih edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu