Saç ModelleriSaç Kesimi

5 Yaş Erkek Saç Modelleri

5 yaşındaki erkek çocukların saçları hâlâ oldukça yumuşaktır. Bu nedenle saçlarının yapısını çok bozmadan doğal haline bırakarak ufak kesimlerle şekillendirebilirsiniz.

Çocukların gelişimine göre saçları doğuştan uzun veya kısa olabilir. Eğer kısa saçlara sahipse herhangi bir saç modeline uygun olmayabilir. Böyle bir durumda çocuğunuzun saçlarını dilediğiniz tarafa tarayarak model oluşturabilirsiniz.

5 Years Old Men's Hairstyles
5 Years Old Men’s Hairstyles

Bu sayede daha düzenli ve temiz bir görüntü elde etmiş olursunuz. Çocuğunuz uzun saçlara sahip ise saç tipine ve şekline göre tercih edebileceğiniz modeller bulunmaktadır.

Yazımızın devamında sizler için 5 yaş erkek saç modellerinden bahsedeceğiz.

5 Years Old Men's Hairstyles models
5 Years Old Men’s Hairstyles models

5 Yaş Saç Kesim Modelleri

5 yaşındaki kız çocuklarının saçları da gelişimlerine ve genetik faktörlere göre değişiklik gösterebilir. Erkek çocuklara göre kız çocuklarının daha fazla saç modeli bulunmaktadır. Örneğin ortadan ikiye ayrılmış saçları at kuyruğu veya topuz olarak toplayabilirsiniz, saçının tamamını veya bir kısmını örebilirsiniz.

5 Yaş Saç Modelleri Erkek
5 Yaş Saç Modelleri Erkek

5 yaşındaki erkek çocuklarının saç yapısı için hemen hemen kızlarla aynı durum söz konusu olsa da kısa, orta ve uzun kesimler saç şekline göre tercih edilebilir. Kısa ve dalgalı saçlara sahip ise saçlarını nazikçe tarayarak şekillendirebilirsiniz. Eğer yüzünü kapatacak ölçüde uzunsa sadece önlerini kısaltarak arka taraflarda katlı bir kesim ile saçı hareketlendirebilirsiniz.

5 Yaş Saç Kesim Modelleri
5 Yaş Saç Kesim Modelleri

5 Yaş Erkek Çocuğu Saç Modelleri

5 yaş erkek çocuğu için saçının yapısından ve kısalığından dolayı çok fazla saç modeli bulunmamaktadır. Tarayarak şekillendirmeniz mümkündür ancak bu şekilde de saçların dağılıp çocuğun görüş açısının daralacağını düşünürsek saçını toplayarak da hoş modeller oluşturabilirsiniz. Eğer saç şekli dalgalı ise doğal hâline bırakarak dağınık ve güzel bir saç modeli elde edebilirsiniz.

5 Yaş Erkek Saç Modelleri
5 Yaş Erkek Saç Modelleri

Çocuğunuzun yaşı gereği dış görünümünden çok rahatlığını ön planda tutmak isteyebilirsiniz ve kısa saç modellerini beğenebilirsiniz. Aynı zamanda kısa saç modelleri dışarı çıkmak için hazırlanırken sizin de zaman kazanmanıza olanak sağlayacaktır.

Sonuç olarak kısa saç modellerini kullanmak veya doğal hâline bırakılarak sadece taranmış bakımlı saçlar oldukça şık bir görünüm ortaya çıkarırken bunun yanı sıra çok pratik bir kullanım sağlayacaktır.

5 Yaş Erkek Saç Modeli
5 Yaş Erkek Saç Modeli

5 Yaş Erkek Çocuk Saç Kesim Modelleri

5 yaş erkek çocukları için saç kesimi modeli seçmeden önce çocuğunuzun yüz şeklini belirlemelisiniz. Yuvarlak bir yüze sahipse asimetrik kesimlerle yüz daha uzun gösterilebilir. Eğer oval bir yüze sahipse neredeyse tüm saç modelleri yakışacaktır. Dar bir yüz yapısı varsa Bob saç modeli gibi altların kısa tepelerin uzun olduğu modeller tercih edebilirsiniz.

5 Yaş Erkek Saç Modeli Kesimleri
5 Yaş Erkek Saç Modeli Kesimleri

Çocuğunuz için uzun saç modelleri seçmek istiyorsanız kesinlikle bu yaşlarda kullanmalısınız. Çünkü uzun saç, yaşı biraz daha büyüdüğünde okula gideceğinden okul kurallarına aykırı bir durum teşkil edebilir.

Boks saç kesimi, daha çok futbolcuların tercih ettiği bir modeldir. Bu model çok modern bir görünüme sahiptir. Çocukları olduğundan daha büyük gösterebilir.

5 Yaş Erkek Saç Kesimleri
5 Yaş Erkek Saç Kesimleri

Kâküllü saç kesimi, çocukları olduğundan daha sevimli gösteriyor. Özellikle sarışın ve kumral çocuklarda kullanılan bu kesim dalgalı, kıvırcık veya düz her saç şekline uyumludur. Eğer düz saçlara sahip ise Mohawk saç modelini de tercih edebilirsiniz. Bu modelde saçların orta ve üst kısımları uzun bırakılarak şekillendirilmektedir.

5 Yaş Erkek Saç Kesimi Modelleri
5 Yaş Erkek Saç Kesimi Modelleri

5 Yaş Saç Modelleri Erkek

Ebeveynler 5 yaşındaki erkek çocukları için genellikle kısa saç modellerini tercih ederler. Çünkü burada çocuğun rahatça oyun oynayabilmesi, dolaşabilmesi ön planda tutulmaktadır. Çocuklar bu yaşlarda kolayca hastalanabilirler ve uzun saçlar da terlemelerine yol açabilir.

5 Yaş Erkek Çocuk Saç Kesim Modelleri
5 Yaş Erkek Çocuk Saç Kesim Modelleri
5 Yaş Erkek Çocuğu Saç Modelleri
5 Yaş Erkek Çocuğu Saç Modelleri

Eğer uzun saç modelleri tercih edecekseniz bakımını ihmâl etmemelisiniz. Kısa saç modelleri arasında ise hem kolay kullanımı ile popülerliğini koruyan hem de şık ve düzenli görünüme sahip olan asker tıraşı saç stilini rahatlıkla seçebilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu