Saç RengiSaç Boyama

Bal Köpüğü Saç Rengi Kimlere Yakışır? 

Modanın hızlı gelişimine bağlı olarak saç renklerinde ve tonlarında da son yıllarda hızlı gelişmeler yaşanmıştır. Özellikle saç renklerinin çeşitliliği ve buna bağlı olarak ortaya çıkan tonların fazlalılığı kadınların sıklıkla renk değiştirmelerinin önünü açmıştır.

Son dönemlerin en popüler renklerinden olan balköpüğü saç rengi de yoğun olarak kullanılan trend bir saç rengi olmuştur. Yüksek beğeni ve kullanımına bağlı olarak birçok tonu ortaya çıkmış ve böylece her kadının tenine uygun bir ton ile kullanımlar başlamıştır.

Balköpüğü saç rengi tonları itibarı ile her tene yakışmaktadır. Klasik balköpüğü saç rengi genellikle beyaz tenli kadınlara yakıştırılmaktadır. Bu bakımdan ilk başlarda kullanımında açık tenli kadınların baskın olduğu görülmekteydi.

Koyu Bal Köpüğü Saç Rengi Numaraları
Koyu Bal Köpüğü Saç Rengi Numaraları

Zamanla ortaya tonlarının çıkması ile bu renk de gelişime uğramış ve balköpüğü rengini kullanmaya cesaret edemeyen esmer tenli kadınların kullanımında da önemli artışlar yaşanmıştır.

Günümüzde bu renk birçok tonu ile karşımıza çıkmakta ve her kadına yakışacak tonları ile kullanıcılarını beklemektedir.

Karamel Bal Köpüğü Saç Rengi
Karamel Bal Köpüğü Saç Rengi

Bal Köpüğü Saç Rengi Tonları

Tonları ile zengin bir renk olduğunu gösteren balköpüğü saç rengi sarı renginden yola çıkılarak oluşturulmuştur. Çok fazla beğenilmesi her geçen gün yeni tonlarının ortaya çıkmasını sağlamış ve zamanla en çok kullanılan renkler arasına girmeyi başarmıştır.

Açık Balköpüğü Saç Rengi: Balköpüğü renginin en açık tonu olarak bilinen bu ton sarının bir ton kapalı hali olarak bilinmektedir. Sarı renklerini seven ancak soğuk bir görünümden kaçınan kadınlar için oldukça ideal bir tondur. Özellikle sarı rengine olan benzerliği ile sıklıkla kullanılmaktadır.

bal köpüğü saç rengi ve modelleri
bal köpüğü saç rengi ve modelleri

Işıltılı Balköpüğü Saç Rengi: Balköpüğünün en parlak ve modern tonlarından olan ışıltılı balköpüğü son yılların favori renklerinden biri olmuştur. Özellikle yaz aylarında güneş ışınları altında parlayan bu renk ile ortamın en göze çarpan kişisi olmak mümkündür. Sadece yaz rengi demek doğru olmayacaktır. Kış aylarının da soğuk havasını gölgelemek isteyenler için tercih edilecek renklerin başında gelmektedir.

Bal köpüğü saç rengi olan ünlüler
Bal köpüğü saç rengi olan ünlüler

Bu tonların yanında koyu bal köpüğü saç rengi ve karamel balköpüğü tonları ile de birçok kadının istediği tonu bulmasında önemli bir renktir.

Koyu Bal Köpüğü Saç Rengi Tonları

Ülkemizde ve dünyada esmer kadınların sıklıkla kullandığı saç renklerinden biri koyu balköpüğüdür. Koyu balköpüğü kadınlarda oluşturduğu doğal etki nedeniyle kullanımında rahatlık sağlamaktadır. Sarı ile siyah arası birçok tonu olan koyu balköpüğü tonları itibarıyla da oldukça zengindir.

Koyu balköpüğünün en açık hali sarının en koyu halidir. En koyu hali ise siyaha yakın sıcak ve şık bir kış rengidir. Gösterişten uzak şık bir saç rengi denemek isteyen kadınların son zamanlarda kullandığı renklerin başında gelmektedir.

Bal köpüğü saç rengi esmerlere yakışır mı
Bal köpüğü saç rengi esmerlere yakışır mı

Koyu tenli ve kahverengi gözlü kadınlarda kullanıldığında bir bütünlük sağlanmaktadır. Bununla beraber beyaz tenli kadınların kullanımında ise cilde canlılık vererek ten renginin daha çok ön plana çıkmasını sağlamaktadır. Yarattığı bu hoş etkiler sayesinde hem esmer hem de beyaz tenli kadınların kullanımına sıklıkla rastlanmaktadır.

shakira bal köpüğü saç rengi
shakira bal köpüğü saç rengi

Karamel Bal Köpüğü Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Balköpüğü renginin en şık ve modern seçeneklerinden olan karamel balköpüğü kişiye verdiği natürel hava sayesinde dikkatleri üzerine çekmektedir. Saçlarındaki değişikliğin boyutunun çok fazla görünmesini istemeyen kadınlar radikal değişimlerden uzak kalmak için genellikle karamel balköpüğü rengini kullanmaktadırlar.

Karamel Bal Köpüğü Saç Rengi
Karamel Bal Köpüğü Saç Rengi

Özellikle büyük değişimlerden çekinen ve saçlarını ilk kez boyayan kadınların imdadına yetişen bu renk her tende ayrı bir hava ve ayrı bir hoşluk yaratmaktadır. Ela ve sarı renkli gözlerde doğallığını gösteren bu renk özellikle kumral kadınlar tarafından kullanılmaktadır.

İçerisindeki parıltı ve ışıltılarla güneş altında parlaması bu rengin yaz rengi olduğunu düşündürtse de her mevsimde kullanılabilecek bir renktir. Özellikle sıcak bir renk olmasından dolayı kışın sertliğini almakta ve sıcak bir görünüm oluşturmaktadır.

bal köpüğü saç rengi modelleri
bal köpüğü saç rengi modelleri

Yapısı itibarıyla hem beyaz hem de koyu tenli her kadın karamel balköpüğü rengini rahatlıkla kullanabilir.

Bal Köpüğü Saç Rengi Tonları Numaraları

Kadınlar cilt rengine bağlı olarak tenine en uygun saç tonunu bulmak için çeşitli araştırmalar yapmaktadır.

  • Loreal Paris Casting Creme Gloss 7304 Bal Karamel numarası ile balköpüğü karamel tonunun en kaliteli ve şık hali elde edilebilir. Bu ton ile esmer ve kumral kadınlar istedikleri renge ulaşmakta ve başarılı sonuçlara sahip olabilirler.
  • Açık balköpüğü saç rengi için Koleston 9.3 altın sarısı veya Palette 3.65 kahve köpüğü saç boya numaraları tercih edilebilir.
  • Bir başka doğal ve açık balköpüğü rengi tercihi için Loreal Paris Excellence Creme 7.31 balköpüğü saç boyası kullanılabilir. Bu ürün saçta gerçek bir balköpüğü rengi oluşmasını sağlayacaktır.
  • Işıltılı bir balköpüğü saç rengine ulaşmak için ise Palette 8-0 balköpüğü saç rengi kullanılmalıdır. Bununla beraber aynı tonu Sea Color 8/3 balköpüğü tonu ile de yakalamanız mümkün.

Yapılacak olan araştırmadan sonara cilt rengi ve göz rengine en yakın ton seçilmeli ve buna uygun boyamalar yapılmalıdır. Boyama işleminin başarılı ve uzun soluklu olması için kaliteli boya ve boyama konusunda uzman kişilerden yardım alınması önem taşımaktadır.

bal köpüğü saç modelleri
bal köpüğü saç modelleri
Bal Köpüğü Saç modelleri ve stilleri
Bal Köpüğü Saç modelleri ve stilleri

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu