Saç ModelleriSaç Rengi

Koyu Bal Köpüğü Saç Rengi

Koyu bal köpüğü saç rengi görenleri kendisine hayran bırakan esmer ve beyaz tenli fark etmeksizin herkese yakışan bir saç rengidir.

Görenleri kendisine hayran bırakan koyu bal köpüğü saç rengi, hemen hemen her ten rengine yakışmaktadır. Bal köpüğü rengi, özünde karamellerin ve sarıların olduğu muhteşem bir uyumun saçlara eşit şekilde dağıldığı renk tonlarından oluşur. Özellikle uzun saçlarda çok daha şık duran bu renk, düz ya da dalgalı fön ile kullanıldığında ortaya daha da etkileyici bir şekilde çıkmaktadır. 

Sarı tonlardan çok hoşlanıyorum ve saçlarımda  ışıltı da seviyorum, diyorsanız koyu bal köpüğü saç rengi tam da size göre. Hele bir de kendiliğinden açık renkli saçlara sahipseniz, bu saç rengine ulaşmanız sizin için çok daha kolay. Özellikle yaz aylarında sıkça tercih edilen bu renk, yanık tende çok daha güzel duruyor. 

Koyu Bal Köpüğü Uzun Saç
Koyu Bal Köpüğü Uzun Saç

Özellikle açık ten rengine sahip kişilerin tercih ettiği bal köpüğü saç rengi, doğru tonlarda uygulanırsa esmer tenli kişilerle de oldukça etkileyici görünmekte. Eğer bu rengi bu uygulayıp uygulamama konusunda karar veremiyorsanız, rengi saçlarınızın uç kısmına ombre ya da balyaj tekniği ile kolayca uygulayabilir ve en azından bu şekilde daha net fikir sahibi olabilirsiniz. 

Koyu Bal Köpüğü Saç
Koyu Bal Köpüğü Saç

Koyu Bal Köpüğü Saç Rengi Tonları

Renk paletinin en başlarında yer alan bu saç rengi, hem açık hem de koyu renkli kişiler tarafından sıkça tercih edilmektedir. Özellikle yüz hatlarını çok daha fazla öne çıkarmaya yarayan ve soft bir makyajla dahi oldukça etkileyici görünmenizi sağlayacak bu renk, günlük hayatta kullanımı da oldukça uygundur. 

Koyu Bal Köpüğü saç stilleri
Koyu Bal Köpüğü saç stilleri

Eğer aklınızda saç renginizi değiştirmek varsa ve seçeceğiniz renk konusunda net bir fikriniz yoksa, balköpüğü rengi tam da size göre. Çünkü renk, hem sarı hem de koyu renkli tonlardan oluşuyor. Hal böyle olunca da saçınızın içindeki renk yoğunluğuna kendiniz karar verebildiniz gibi boyayı istediğiniz gibi şekillendirebiliyorsunuz. Bu durum da, yeni saçlarınıza alışma sürecini de kolaylaştırıyor.

Hepimizin aklında sarı saçlara sahip olmak var, öyle değil mi? Ancak çoğumuz buna cesaret edemiyor, ya bana yakışmazsa, demekten de kendimizi alamıyoruz. Durum tam da böyle, değil mi?  Eğer bu söylediklerimizde haklıysak, şimdi bu kaygılarınızı bir kenara bırakabilirsiniz. Çünkü koyu bal köpüğü saç rengi, her tende muhteşem duran eşsiz bir renk.

Koyu Bal Köpüğü Saç Rengi Tonları
Koyu Bal Köpüğü Saç Rengi Tonları

 

Koyu Bal Köpüğü Saç Rengi Kataloğu

Koyu bal köpüğü saç rengi, kendi içerisinde birçok kırılıma sahip olan bir renk. Akla muhteşem yaz mevsimini getiren bu renk, cansız ve sönük saçları hareketlendirmek için de birebir. Gelin, şimdi bu rengin alt tonlarını detaylı olarak inceleyip, biraz daha fikir sahibi olalım:

  • Bal Sarısı: Bal sarısı, belki de bu rengin en çok tercih edilen tonlarının başında geliyor. Bu renk, eğer doğal tonlarda bir saç rengine sahip olmak istiyorsanız kesinlikle ilk tercihiniz olmalı. Hele bir de açık renkli bir teniniz varsa, bizce kesinlikle farklı bir tona kaymamalısınız.
  • Bal Kumral: Doğal pırıltılar taşıyan açık kestane tonları ile büyük benzerlik gösteren bal kumral,  bu rengin de en çok öne çıkan tonlarının bir değeridir. Hem kumral, hem de açık tenli kadınlarda çok daha güzel duran bal kumral, eminiz ki size de çok yakışacak.
  • Bal Kahve: Çikolata kahve ve koyu kestane alt olanın arasında yapılan bal ışıltıları sayesinde ortaya çıkan bu renk oldukça doğal bir kahve tonunu hoş ışıltıları ile size sunuyor. Eğer koyu renkli taşlardan vazgeçemiyorsanız bal kahve saç rengi size çok yakışabilir.
  • Bal Karamel: Bal karamel , belki de rengin en açık tonu oluşturmakta. Her cilt tipine uygun bu renk, normal boyalardaki 7.0 koduyla kolayca erişebileceğiniz bir ton. 
  • Açık Bal Köpüğü : Açık bal köpüğü saç rengi, yine en açık bal tonları arasında size tavsiye edebileceğimiz bir renk. Eğer açıktan ya da kumral bir tene sahipseniz bu renkte size oldukça yakışabilir. Yüz hatlarınızı ve gözlerinizi biraz daha ön plana çıkarmak istiyorsanız kesinlikle bu renkten vazgeçmemelisiniz.
  • Bal Badem Saç Rengi: Eğer beyaz ve kumral tonlara sahipseniz size tavsiyemiz kesinlikle bal badem saç rengini tercih etmeniz olacak. Bu saç rengi, bal ve bebek sarısı tonlardan oluşturmakta ve özellikle yaz mevsiminde oldukça etkileyici görünmekte. 
Koyu Bal Köpüğü Saç Rengi Nasıl Elde Edilir
Koyu Bal Köpüğü Saç Rengi Nasıl Elde Edilir

Koyu Bal Köpüğü Saç Rengi Kıvırcık Saçlara Yakışır mı

Cevanımız kesinlikle: “Evet!” Kıvırcık saçlar, yapısı itibariyle her rengi ve her tonu kolayca sergileyebileceğiniz, çok daha kolay şekillendirilebilen saçlar. Dolayısıyla saç renginiz, kıvırcık saçlarda aradaki açık sarıları çok daha fazla öne çıkarabilir ve bu sayede saçınızda oldukça etkileyici görünebilir. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli detay; saçınızdaki kıvırcık formları korumanız ve düzenli olarak saçınızı şekillendirmeniz. 

Koyu Bal Köpüğü Saç Rengi Modeli
Koyu Bal Köpüğü Saç Rengi Modeli

Sanılanın aksine, kıvırcık saçlarınızda yapacağınız düzenli bakımlarla koyu bal köpüğü saç rengine siz de kolaylıkla kullanabilir ve oldukça etkileyici bir görünüme kavuşabilirsiniz. Eğer sizin de aklınızda koyu bal köpüğü saç rengine sahip olmak varsa, siz de hiç düşünmeden bu rengi kolaylıkla uygulayabilirsiniz. Çünkü renk, her cilt tonuyla ve her saç yapısı ile uyumlu olabilecek ender renklerden bir tanesi…

Koyu Bal Köpüğü Saç Rengi Galerisi

Koyu Bal Köpüğü Saç Rengi Kataloğu
Koyu Bal Köpüğü Saç Rengi Kataloğu
Koyu Bal Köpüğü Saç Modelleri
Koyu Bal Köpüğü Saç Modelleri
Koyu Bal Köpüğü Saç Modeli
Koyu Bal Köpüğü Saç Modeli
Koyu Bal Köpüğü Saç Boya Numarası
Koyu Bal Köpüğü Saç Boya Numarası
Koyu Bal Köpüğü Düz Saç Modeli
Koyu Bal Köpüğü Düz Saç Modeli
Koyu Bal Köpüğü Dalgalı Saç
Koyu Bal Köpüğü Dalgalı Saç

Kaynak: Koyu Bal Köpüğü Saç Rengi ve Modelleri

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu