Saç RengiSaç BakımıSaç BoyamaSaç KesimiSaç Modelleri

Açık Kahve Bakır Saç Rengi

Türk kahvesifındık kahveçikolata kahve, kestane ve daha onlarcası kahverengi saç renkleri arasında en trend olan ve en çok kullanılan seçenekler arasında açık kahve bakır saç rengi yer almaktadır. Kahve renginin uzun yıllardır bitmeyen popülerliği 2022 sezonunda da devam ediyor.

Saça verdiği canlılık ve parlaklığın yanında göz rengini ortaya çıkarak cildi daha aydınlık göstermeye yarayan ve neredeyse herkese yakışan kahve saç renkleri arasından bakır kahveyi hiç duydunuz mu? Diğer kahve tonlarına göre daha canlı olan bakır kahve, içerisinde barındırdığı altın rengi, kızıl ve bakır ışıltılar barındırması ile kullananlar tarafında oldukça fazla seviliyor. Bakır kahve nasıl bir renk, kimlere yakışır, nasıl elde edilir ve daha fazla detayı sizin için araştırdık.

Açık Kahve Bakır Saç Rengi
Açık Kahve Bakır Saç Rengi

Açık Kahve Bakır Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Kahve ve tonları genelde saçta açma işlemi uygulanmadan ilk seferde istenilen rengi vermesiyle bilinir. Saçınız çok koyu tonlarda değilse ilk boyamadan itibaren bakır kahveyi elde etmeniz mümkün. Farklı ışıklarda aralarda görünen ışıltılar ve kızıllar da oldukça hoşunuza gidebilir.

Özellikle saçınızda daha önce boyama yapmasıysanız doğal saçınızın üstüne bakır kahveyi evde kendiniz de yapabilirsiniz.

Açık Kahve Bakır Saç Rengi Nasıl Elde Edilir
Açık Kahve Bakır Saç Rengi Nasıl Elde Edilir

Boya seçenekleri arasından bakır kahve bir boya edinerek işe başlayabilirsiniz. Fakat söylemeden geçmeyelim; boyayı alırken kutu üzerindeki rengi referans almak yerine, kutunun arkasında bulunan renk tonları geçişine bakmalısınız. Genellikle 3-4 farklı renk ile belirtilen saçınızın doğal tonunun ne olduğunu ve boyadan sonra nasıl olacağını gösteren bu tonlar doğru sonucu elde etmek için önemlidir.

Açık Kahve Bakır Saç Rengi Kimlere Yakışır
Açık Kahve Bakır Saç Rengi Kimlere Yakışır

Açık Kahve Bakır Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Öncelikle kahve tonları arasında en çekici renklerden beri olan bakır kahve, bakırın kahveden daha baskın olmasıyla ön plana çıkar.

Kızılın turuncuya yakın daha açık tonlarında olan bakır ile saç canlı ve enerjik bir görünüm katabilir. Üstelik kızıl ve bakır kadar tek başına baskın renkler olmaması da kullanımı açısından oldukça rahatlık sağlar. Kolaylıkla akmayan ve sürekli boyama gerektirmeyen bakır kahve, kahverengi saçlarınız varsa ve biraz değişiklik istiyorsanız tam sizin için olabilir.

Açık Kahve Bakır Saç Rengi Boya Numaraları
Açık Kahve Bakır Saç Rengi Boya Numaraları

Aslında herkese yakışmasıyla bilinen bu renk en çok beyaz tenliler tarafından tercih edilir. Beyaz tene bakır, tarçın, kızıl, turuncu gibi saç tonları o kişiyi bir anda kuzey ülkesi kadınlarına döndürmesiyle de bilinir.

Renkli gözleriniz varsa da bakır kahveye yönelebilirsiniz. Özellikle yeşil ile mükemmel uyum yakalayan bu renk göz renginizin de daha fazla ön plana çıkmasını sağlar.

Açık Kahve Bakır Saç Rengi Boya Numaraları

  • Loreal Paris Excellence İntense 5.45 Bakır Kahve
  • Schwarzkopf Palette Deluxe 6-70 Kahve Bakır
  • Garnier Çarpıcı Renkler Serisi 6.46 Yoğun Bakır Kahve
  • Herbatint 5R Chatain Clair Cuivre Açık Bakır Kahve Saç Boyası
  • Palette Deluxe 7-57 Tarçın Kahve
  • Wella Koleston 6/74 Terakotta
Bakır Kahve Saç Rengi
Bakır Kahve Saç Rengi

Açık Kahve Bakır Saç Modelleri

Açık kahve bakır saç rengi, sıcak ve zengin bir görünüm sağlayan doğal bir renktir. Bu renk, koyu kahverengi saçların parlaklığını ve canlılığını artırırken, bakır tonları sayesinde yüzünüzü aydınlatır. Bakır kahve saç rengi, göz alıcı ve canlı bir görünüm arayanlar için mükemmel bir seçimdir.

Bakır Kızıl Kahve Saç Rengi
Bakır Kızıl Kahve Saç Rengi

Bakır kahve saç rengi, kısa saçlarda da oldukça etkileyici bir görünüm sağlar. Kısa saçlarda, bu renk daha da belirgin hale gelir ve yüz hatlarınızı vurgular.

Bu renk, bob kesimlerde veya kısa pixie kesimlerde harika bir seçimdir. Bakır kahve saç rengi, kısa saçlarda modern ve sofistike bir tarz yaratmanıza yardımcı olur.

Koyu Bakır Kahve Saç Rengi
Koyu Bakır Kahve Saç Rengi

Dalgalı uzun saçlar, doğal ve romantik bir görünüm sağlayan saç tipidir. Bu saç tipi, dalgalar sayesinde saçlara hacim ve hareket kazandırır.

Koyu Kahve Saç Rengini Nasıl Bakır Kızıla Çevirebiliriz
Koyu Kahve Saç Rengini Nasıl Bakır Kızıla Çevirebiliriz

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu