Saç RengiSaç Boyama

Fındık Kahvesi Saç Rengi ve Modelleri

Fındık kahvesi saç rengi ve saç modelleri ile ilgili 15'den fazla modeli sizler için derledik, farklı kesim ve tonlarda modelleri çok beğeneceksiniz.

Koyu saç renkleri arasında özel bir yeri olan fındık kahvesi saç rengi son yıllarda oldukça talep gören renklerden biri olmuştur. Özellikle doğallıktan vazgeçmeden farklılık yaratmak isteyen kadınlar için iyi bir seçenek olmuştur.

Son yılların trendlerinden olan fındık kahvesi diğer kahve renklerine oranla daha ışıltılı ve parlak bir renktir. Bu bakımdan sıklıkla tercih edilmektedir.  Bünyesinde barındırdığı altın ışıltılar güneş altında parlamasını sağlayarak yazın şık bir görünüm sağlamanız için üretilmiştir.

Fındık Kabuğu Esmerlere Yakışır Mı
Fındık Kabuğu Esmerlere Yakışır Mı

Koyu renkler arasında özel bir yeri olan fındık kahve saç rengi birçok tona sahiptir. Tonları itibarıyla ten renklerine uyumlu olmaktadır. Işıltılı tonları olduğu gibi sadelikten yana olan kadınlar için mat seçenekleri de bulunmaktadır. Çeşitli olması itibarıyla sıklıkla kullanılan renklerden biri olmuştur.

Fındık Kahvesi Saç Rengi Nasıl Bir Renk

Koyu saç renklerinin oldukça sık kullanıldığı ülkemizde fındık kahvesi saç rengi büyük bir rağbet görmektedir. Kahverenginin bir alternatifi olarak oluşturulan bu renk kullanılmaya başlandığı andan beri en popüler renklerden biri olmayı başarmıştır.

Koyu tenli kadınların çoğunluğu oluşturmasından dolayı çok fazla tercih edilen bir renktir. Kahverengine benzeyen ancak ondan farklı olarak birçok ten ve ışıltıya sahip olan bu renk doğallığıyla fark yaratmaktadır.

Saçlarını boyatmak isteyen ancak büyük değişim yaşamaktan çekinenlerin en çok kullandığı renklerden biridir. Fındık rengi ile kahverenginin birleşiminden olan bu beyaz tenli kadınlarda da sıklıkla kullanılmaktadır. Beyaz tenli kadınlarda ten rengini vurgulamak adına kullanılan en başarılı renklerdendir.

Fındık Kahvesi Saç Rengi Kimlere Yakışır
Fındık Kahvesi Saç Rengi Kimlere Yakışır

Fındık kahvesi saç rengi genellikle yaz rengi olarak bilinmektedir. İçerisindeki ışıltılar yaz güneşinde parlayarak kişinin enerjisinin her daim yüksek olmasını sağlamaktadır. Ancak yaz rengi olarak bilinmesi kışın kullanılmasının önüne geçmemektedir.

Kışın karlı ve soğuk günlerinde kullanıldığında sıcak ve hoş bir hava yaratarak mevsimi dengelemektedir. Karlı günlerin kar fotoğraflarında kendini gösteren bir renk olarak karşımıza çıkmaktadır.

Koyu Fındık Kahvesi Saç Rengi 
Koyu Fındık Kahvesi Saç Rengi

Fındık Kahvesi Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Koyu renkler içerisinde önemli bir yere sahip olan fındık kahvesi saç rengi kullanım alanı en geniş olan renklerden biridir. Özellikle birçok ten rengi ile uyumlu olması sık kullanılmasının önünü açmıştır. Fındık kahvesi saç rengi genellikle esmer ve koyu tenli kadınlar tarafından yoğun olarak kullanılmaktadır.

Fındık Kahvesi Uzun Saç Modeli
Fındık Kahvesi Uzun Saç Modeli

Koyu tenlerin doğal saç rengi de genellikle koyu kahverengiler olarak bilinmektedir. Bu bakımdan saçlarında farklılık arayıp büyük değişimlere kapalı olan kadınlar için fındık kahvesi saç rengi önerilmektedir.

Koyu tenlerin yanında beyaz tenlilerde de oldukça şık duran bir saç rengidir. Özellikle renkli gözler ile beraber kullanıldığında hem ten rengi hem de göz rengi vurgulanmış olur ve böylece ortaya hoş bir görünüm çıkar.

Fındık Kahvesi Saç
Fındık Kahvesi Saç

Sarışın kadınların yoğun olarak kullanmadığı bir renk olarak bilinse de yine de bu rengi tercih eden sarışınların olduğu bilinmektedir. Sarışın soğuk ten ve soğuk göz renginde fındık kahvesi saç rengi kullanıldığında tenin soğukluğu bir nebze kırılmış olur. Sıcak bir renk olan fındık kahvesi saç rengi soğuk renkle kullanıldığında sarışın teni nötrleştirerek rahat ve doğal bir kullanım sağlamaktadır.

Fındık Kahvesi Saç Rengi ve Stilleri
Fındık Kahvesi Saç Rengi ve Stilleri

Fındık Kabuğu Esmerlere Yakışır Mı?

Fındık kabuğu saç rengi koyu bir renk olmasından dolayı esmer tene uygulandığında kötü bir hava oluşturacağı düşünülmektedir. Esmer teni boğacak korkusuyla bu rengi kullanmaktan çekinen birçok kadın bulunmaktadır. Ancak bu yanlış bir kanıdır.

Fındık kabuğu saç rengi esmer tene yakışan ve bu tenin rahatlıkla kaldırabileceği bir saç rengidir. Özellikle doğallığından vazgeçmek istemeyen esmerlerin sıklıkla kullandığı bir renktir.

Fındık Kahvesi Saç Rengi Stilleri
Fındık Kahvesi Saç Rengi Stilleri

Kahverengi gözlere sahip kadınların uygulamasında gözlerle bir bütünlük oluşturarak kişinin canlılığına pozitif bir şekilde etki sağlamaktadır. Bu bakımdan esmerlerin rahatlıkla kullanabileceği bir saç rengi olarak bilinmektedir.

Fındık Kahvesi Saç Rengi Düz Saç Stili
Fındık Kahvesi Saç Rengi Düz Saç Stili

Fındık Kahvesi Saç Rengi Boya Numaraları

Doğallık ve şıklığı aynı anda arayan kadınların kullandığı fındık kahvesi saç rengi son dönemlerin en çok uygulanan saç renklerinden biridir. Bu bakımdan bu saç rengi ile alakalı birçok araştırma yapılmakta ve fındık kahvesi saç boya numaraları araştırılmaktadır. Bu rengi kullanmak isteyenler için saç boya numaraları:

  • Simubied Koleston 6/3 -7/3 fındık kahvesi
  • Neva Koleston Krem Boya 6/3 – 7/3 fındık kahvesi
  • Maxx Deluxe Golden Beauty 6.3 – 7.3 fındık kahvesi
  • Natural Colors Organic Natural Colors saç boyası 6d – 7d fındık kahvesi
  • Colormax 6.3 – 7.3 fındık kahvesi
  • Exicolor saç boyası 6.3 – 7.3 fındık kahvesi
  • Sea Color boya 6.3 – 7.3 fındık kahvesi saç boyalarından herhangi biri kullanılarak istenen renk elde edilebilir.

Açık Fındık Kabuğu Saç Rengi

Yazımızda bahsettiğimiz gibi fındık kabuğu saç renginin birçok tonu bulunmaktadır. Bu tonların çeşitliliği kullanım alanının da gelişimine katkı sağlamıştır. Bu rengin en çok uygulanan tonu açık fındık kabuğu tonudur.

Fındık Kahvesi Saç Rengi 
Fındık Kahvesi Saç Rengi

Rengin diğer tonlarının aksine daha yumuşak ve açık bir tonda olması esmerlerin sıklıkla kullanmasına yol açmıştır. Koyu teni yumuşak ve açık yapısıyla incelterek ortaya havalı bir duruş çıkarmaktadır. Her ten ile uyumlu olan açık fındık kabuğu saç rengi özellikle ela gözlü kumral kadınların kullanımında büyük memnuniyet yaratmaktadır.

Fındık Kahvesi Saç Rengi Galerisi

Fındık Kahvesi Saç Rengi Nasıl Bir Renk
Fındık Kahvesi Saç Rengi Nasıl Bir Renk
Fındık Kahvesi Saç Rengi Boya Numaraları
Fındık Kahvesi Saç Rengi Boya Numaraları
Dalgalı Fındık Kahvesi Saç Rengi 
Dalgalı Fındık Kahvesi Saç Rengi
Açık Fındık Kabuğu Saç Rengi
Açık Fındık Kabuğu Saç Rengi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu