Saç RengiSaç Boyama

Yeşil Göze Hangi Saç Rengi Yakışır? 

Sizin için doğru rengi bulmak zor olabilir, ancak bu çabaya değer. Doğal özelliklerinizi tamamlayan göz alıcı bir renk tonu seçmek, her gün en iyi halinizde görünmenize ve sizi iyi hissettirmeye yardımcı olacaktır.

Yeşil gözlerle uyumlu sevebileceğiniz tonlardan bazılarını bulmak için sezonun en moda trendlerini araştırdık. Yenilenmeye, yeni bir görünüme, herkesi kıskandıracak harika bir saç rengine mi ihtiyacınız var? Peki yeşil gözler için en iyi saç renkleri hangileri? Yeşil göze hangi saç rengi yakışır? Yeşil gözleri nasıl patlatacağınızı bilmek istiyorsanız bunu yapmanıza yardımcı olmak için buradayız. Okumaya devam edin!

Yeşil Göze Hangi Saç Rengi Yakışır turuncu
Yeşil Göze Hangi Saç Rengi Yakışır turuncu

İster cesur ister daha soft, yumuşak geçişler arıyor olun, kendinize güvenmenizi ve güzel hissetmenizi sağlayacak pek saç rengi var! Doğal renginize uygun bir saç rengi bulmak kesinlikle en dikkat gerektiren şeydir. Sizin için en iyi saç rengine karar vermek, doğal alt tonlarınızın soğuk mu yoksa sıcak mı olduğunu bilmekle başlar.

Yeşil Göze Hangi Saç Rengi Yakışır siyah
Yeşil Göze Hangi Saç Rengi Yakışır siyah

Hangi saç renginin size uygun olduğunu bulmak, sizi en çok heyecanlandıran en tatlı, trend rengi seçmekten daha fazlasını gerektirir. Bu durumda doğal saç renginiz, ten renginiz ve hatta giymeyi seçtiğiniz kıyafetlerin rengi bile devreye giriyor. Bunlar, soğuk veya sıcak tonların size uygun olup olmadığını belirlememize yardımcı olur. 

Yeşil Göze Hangi Saç Rengi Yakışır sarı saç
Yeşil Göze Hangi Saç Rengi Yakışır sarı saç

Soğuk alt tonlu kişiler, pembe veya soluk bir ten rengine sahiptir. Genelde pastel tonlarında renkler giymeyi tercih ederler. İnci ve gümüş takıları oldukça güzel taşıyan soğuk cilt alt tonları, sarı vb. tonlardan uzak durmalıdır.

Yeşil Göze Hangi Saç Rengi Yakışır platin
Yeşil Göze Hangi Saç Rengi Yakışır platin

Sıcak alt tonlu kişilerin cilt tonları altın ve ten rengine yakındır. Saçlarında kırmızı veya altın rengi tonlar mevcuttur. Sıcak ten rengine sahip kadınlara daha çok parlak ve zengin tonlar yakışır. Altın rengi takılar onları son derece ışıltılı ve canlı gösterir. 

Yeşil Göze Hangi Saç Rengi Yakışır perçem
Yeşil Göze Hangi Saç Rengi Yakışır perçem

Yeşil Gözlere Hangi Saç Rengi Yakışır

Artık teninizi ve ona en çok neyin yakıştığını biliyorsunuz, şimdi sıra yeşil gözleri gerçekten tamamlayan ve zaten muhteşem olan rengi gerçekten çarpıcı kılan saç renklerinde..

  1. Altın Sarısı

Yeşil gözler denilince akla ilk gelen saç rengi sarı oluyor. Altın sarısı rengi zengin, altın tonlu bir renktir. Sıcak bir cilt tonunuz varsa altın standarttır her zaman tercih edilen bir renktir. Altın taban üzerine yapılacak bir ombre, balayaj yeşil gözleri daha da canlandıracaktır. 

Yeşil Göze Hangi Saç Rengi Yakışır koyu kızıl
Yeşil Göze Hangi Saç Rengi Yakışır koyu kızıl

2. Bal Sarısı

Sarışın olmak istiyorsanız, önünüzde sonsuz renk seçeneği vardır ancak yine, ten renginiz önemlidir ve belirli sarı tonları, belirli cilt tonlarıyla daha iyi gider.  Bal sarısının bu sıcak tonu, altın sarısının kehribar-kahve tonlarıyla karışımı gibidir. 

Yeşil Göze Hangi Saç Rengi Yakışır kızıl
Yeşil Göze Hangi Saç Rengi Yakışır kızıl

3. Platin Sarısı

Platin sarısının buz gibi rengi özellikle soluk tenliyseniz, yeşil gözleri öne çıkarmak için mükemmel saç rengidir. İnsanların dikkatini çekmeyi sağlayan güzel, cesur bir kontrast oluşturuyor. Buradaki en önemli husus, ağartma işlemi ve rengi korumanın zorluğudur. Bu özgür ruhlu seçim için akılda tutulması gereken bir seçenek. 

Yeşil Göze Hangi Saç Rengi Yakışır açık sarı
Yeşil Göze Hangi Saç Rengi Yakışır açık sarı

4. Çilek Sarısı

Kırmızı/sarı renginin zarif kombinasyonu, açık ve sıcak cilt tonlarına sahip olanlar için çarpıcı bir seçenektir. 

Yeşil Göze Hangi Saç Rengi Yakışır açık kızıl
Yeşil Göze Hangi Saç Rengi Yakışır açık kızıl

5. Küllü Sarı

Bu sade, doğal görünümlü sarı rengi kolay, az bakım gerektiren harika bir seçimdir. Küllü sarı, sarı tonlar kadar soğuk gri tonlarının bir karışımı olduğu için, özellikle soğuk cilt alt tonlarına sahip olanlar için mükemmeldir. 

Yeşil Göze Hangi Saç Rengi Yakışır açık kahverengi
Yeşil Göze Hangi Saç Rengi Yakışır açık kahverengi

6. Altın Kahve

Altın rengi kahve saçlar ve muhteşem yeşil gözlerle film yıldızlarını aratmayan bir görünüme kavuşmak mümkün. Sofistikeliğin simgesi olan bu renk yeşil gözlerinize çok yakışacak. 

7. Siyah

Siyah saçla eşleşen yeşil gözler dikkat çeken çarpıcı bir kombinasyondur. Soluk bir teniniz varsa dikkat etmeniz gereken bir şey var. Siyah saç solgun görünmenize neden olabilir, bu yüzden doğru siyah tonunu bulmalısınız. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu