Saç KesimiSaç Modelleri

Wolf Cut Saç Kesimi

Wolf Cut saç kesimi, 1970’li yıllarda meşhur olan ve çok sevilen bir saç modeliydi.  Dikkatleri üzerine çeken kesimiyle farklı bir görünüme sahip olmanızı sağlayan bu saç kesimi günümüzde de tekrar kullanılmaya başlamıştır. Wolf Cut saç kesimi Retro saç stilleri grubunun bir üyesidir. Bu yazımızda Wolf Cut saç kesimi ile ilgili detayları sizlere aktaracağız.

Wolf Cut Yan Taraflar
Wolf Cut Yan Taraflar

Wolf Cut Saç Kesimi Nedir?

Bir dönem sıkça tercih edilen Wolf Cut saç kesimi 1970-1980’li yıllarda ortaya çıkmış ve çok yaygın kullanılmıştır. Özellikle rockstarlar bu kesimi çok beğenmiş ve saçlarının Wolf Cut kesim sayesinde çok daha farklı bir görünüme sahip olduğunu keşfetmişler ki uzun dönem bu saç stilinden vazgeçememişler.

Wolf Cut Uzun Saça Gider Mi
Wolf Cut Uzun Saça Gider Mi

Wolf Cut saç kesiminin en önemli özelliği saçı daha hacimli göstermesidir. Bunu da saçın uçlarını ince bırakıp üstlerin daha kabarık gözükmesini sağlayarak başarmış oluyoruz. Uzunluk olarak ise çoğunlukla omuzda kullanım tercih edilen bu kesimde saçlar orta boylara getirilir ve kâkül ya da perçem ile muhteşem bir görünüm elde edilir. Ayrıca sarı saçlara göre koyu saçlara daha çok yakıştığı ve katların daha belirgin gözüktüğü kanısına varılsa da bu kesimi birçok sarışın severek kullanmaktadır.

Wolf Cut Uzun Saç Kesim
Wolf Cut Uzun Saç Kesim

Eğer kuaföre gitmeden evde bu saç kesimini denemek isterseniz bulundurmanız gereken malzemeler arasında saç makası ve ara makas vardır. Kesimin ilk aşaması için saçlarınızı üst ve alt şeklinde ikiye ayırın. Üst gruptaki saçlarınızı kulak seviyesinde kısaltabilir ve saçlarınıza ara katlar atabilirsiniz. Alt gruptaki saçları da omuz seviyesinde kesmelisiniz ve uçlarını inceltmelisiniz. Ancak yine de eşit ve kusursuz katlar için kuaföre giderek profesyonel bir yardım almanızı tavsiye ediyoruz.

Wolf Cut Saç Kesimi
Wolf Cut Saç Kesimi

Saçlarımıza Wolf Cut kesim ile farklı bir hava kattık, şimdi sıra nasıl şekillendireceğimizde. Bu kesimi daha da ortaya çıkaran model kesinlikle saçlarınızı düzleştirerek uçlarını içe doğru kıvırdığınız modeldir. Şık görünümler için kullanabileceğiniz saç modellerine yazımızın devamında değineceğiz.

Wolf Cut saç kesimi stili
Wolf Cut saç kesimi stili

Wolf Cut Saç Kesimi Kimlere Yakışır?

Wolf Cut, kâkül ve perçemin biçimleri değiştirilerek neredeyse her yüz tipine göre uyarlanabilecek bir kesimdir. Yalnızca çok uzun boylarda bir saç istiyorsanız tavsiye etmediğimiz bir kesimdir. Çünkü yukarıda bahsettiğimiz gibi çoğunlukla orta boylara getirilen ve bu boylarda veya kısa boylarda hoş gözüken bir saç stilidir. Ayrıca çok ince telli saçlara sahipseniz saçlarınız kabarabilir. Bu olumsuz durumun önüne geçmek için düzenli bakım yapmayı ve saç kremi kullanmayı ihmâl etmeyiniz.

Wolf Cut saç kesimi örnekleri
Wolf Cut saç kesimi örnekleri

Wolf Cut Saç Kesimi Kullanan Ünlüler

Wolf Cut saç kesiminin çok yaygın olduğundan ve çok sevildiğinden bahsetmiştik. İşte bu saç kesimininin uzun, orta veya kısa versiyonunu kullanan ünlüler:

 • Billie Eilish
 • Cathy Wolf
 • Danielle Marcan
 • Debby Ryan
 • Taylor Momsen
 • Zendaya
 • Kaia Gerber
 • Miley Cyrus
 • Rachel Wstylist
 • Valentina Muntoni
 • Jordanna Cobella
 • Laura Ribeiro
 • Cierra Nia

Ayrıca çok konuşulan La Casa De Papel dizisinde Tokyo rolünü canlandıran güzel oyuncu Ursula Corbero saçları ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır.

Wolf Cut Saç Kesimi Kısa
Wolf Cut Saç Kesimi Kısa

Wolf Cut Saç Modelleri

Wolf kelimesinin Türkçesi kurttur ve bu kesim kurt görünümünü andırdığı için Wolf Cut olarak anılmaktadır. Bu saç modeli kendi içinde kabaca yumuşak wolf cut kesimi, uzun kâküllü wolf cut kesimi, kısa wolf cut kesimi, uzun wolf cut kesimi olarak ayrılabilir.

Wolf Cut saç kesimi kimlere yakışır
Wolf Cut saç kesimi kimlere yakışır

Yumuşak wolf cut kesiminde saçın dalgalarının belirginliği diğer modellerden daha azdır ve saçlar kesmek için hazırlandığında çok yukardan toplanmaz. Uzun kâküllü wolf cut saç kesiminde adından da anlaşıldığı gibi klasik kesimin yanında kâkül uzun bırakılmaktadır. Bu modeli çoğunlukla yüz tipi küçük olan insanlar tercih etmektedir.

Wolf Cut saç kesim tarzı
Wolf Cut saç kesim tarzı

Eğer saç yapınız kıvırcık ise bu kesimler sizde diğer insanlardan daha farklı gözükecektir. Daha hacimli ve dikkat çekici bir görünüm elde etmenize yardımcı olur. Genellikle düzleştirilerek kullanılan bu modeli dilerseniz sadece uçlarını içe doğru kıvırarak veya büyük dalgalar yaparak da kullanabilirsiniz. Perçemlerinizi veya kâküllerinizi de içe doğru kıvırmanız hâlinde bu model daha da eski zamanları andıran bir görünüm elde etmenizi sağlar.

Wolf Cut saç kesim modelleri
Wolf Cut saç kesim modelleri

Kısa Wolf Cut Saç Modelleri

Kısa wolf cut saç kesimi yukarıda bahsettiğimiz modeller arasında saça en çok hacim kazandıran modeldir. Özellikle Koreli ünlülerin severek tercih ettiği saç stilidir. Çünkü bu sayede düz saçlarına hacim ve hareket kazandırmış olurlar. Bu kesim, omuz hizasından daha da yukarda yapılır ve bu nedenle kısa ismini alır. Perçem veya kâkül kullanırsanız bu modelle kusursuz bir biçimde bütünleşerek ortaya çok hoş bir görüntü çıkaracaktır.

Wolf Cut Kısa Saça Gider Mi
Wolf Cut Kısa Saça Gider Mi

Uzun Wolf Cut Saç Modelleri

Eğer wolf cut saç kesimini denemek istiyorsanız ancak uzun saçlarınızdan da vazgeçemiyorsanız bu saç modeli tam size göre. Bu modelde katlar oldukça uzun bırakılır ve düz kullanım yerine dalgalı kullanımlar daha çok tercih edilir. Yanlardaki kat görünümü kullanıcının isteğine bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

Wolf Cut Kesim Sarışınlara Yakışır Mı
Wolf Cut Kesim Sarışınlara Yakışır Mı

Erkek Wolf Cut Saç Kesimi

Günümüzde erkekler wolf cut saç kesimini çok fazla tercih etmemektedir. Özellikle 1970’li yıllarda erkekler tarafından çok fazla kullanılmıştır. Kısa wolf cut saç modeli her erkeğe yakışmamaktadır. Bu modeli denemek isteyen erkekler eğer katları yüz tiplerine göre doğru şekilde kestirirlerse ortaya inanılmaz bir görüntü çıkabilir. Bunun yanı sıra Koreli erkeklerin uzun veya kısa wolf cut modellerini severek kullandığını tüm dizi ve filmlerden çok net bir şekilde görebiliyoruz.

Wolf Cut Kesim Örnekleri
Wolf Cut Kesim Örnekleri
Wolf Cut Kesim kumral saça gider mi
Wolf Cut Kesim kumral saça gider mi
Wolf Cut Arka Kısım
Wolf Cut Arka Kısım

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu