Saç ModelleriSaç Rengi

Viyole Saç Rengi ve Saç Modelleri

Saç renkleri içerisinde farklı bir konumda olan viyole rengi içerisinde farklı renkleri bulundurmakta ve ışığın değişimine bağlı olarak değişime uğramaktadır. Son zamanlarda saç trendleri arasına girmeyi başaran bu renk farklılık isteyen kadınlar için en uygun renklerden biridir.

Saçlarında marjinal bir hava görmek isteyen kadınlar için viyole saç renkleri önerilmektedir. Kullanılacak düz bir siyah saç yerine araya mor renkleri de katılarak viyole saç rengi oluşturulur ve saça yaratıcı bir hava katılmış olur. Hemen hemen bütün ten renklerine uyumlu viyole saç renkleri ile modern ve farklı bir hava almak mümkün hale gelmektedir.

 

Viyole Saç Rengi Nasıl Elde Edilir
Viyole Saç Rengi Nasıl Elde Edilir

 

Viyole Saç Rengi Ne Demek?

Viyole Saç Rengi Kimlere Yakışır
Viyole Saç Rengi Kimlere Yakışır

 

Viyole saç rengi, tabanda sabit bir rengin üzerine atılan farklı bir renkle oluşturulan birleştirme durumudur. Siyah olan bir saça mor, sarı, kızıl veya farklı bir renk daha katılarak bu renklerin ortaya birleşik farklı bir renk çıkarmasıdır.

 

Viyole Saç Rengi 
Viyole Saç Rengi

 

Bu durumda her iki renk de kendisini göstermekte ve ortaya şık bir saç rengi çıkmaktadır. Son yıllarda gençlerin sıklıkla kullandığı bu renk her geçen gün daha da popülerleşmeye doru gitmektedir.

Bu renk ortam ışığına bağlı olarak da değişmektedir. Güneşte farklı, yüksek ışık veya daha düşük ışıkta farklı bir görünüm sağlamaktadır. Bu bakımdan viyole saç rengini kullanan kadınlar bu renkten kolaylıkla sıkılmamakta ve uzun süre kullanmaktadır.

 

Viyole Saç Modeli
Viyole Saç Modeli

 

Viyole Saç Rengi Kimlere Yakışır?

viyole kızıl saç rengi
viyole kızıl saç rengi

 

Günümüzde oldukça trend olan renklerden olan viyole saç rengi her kesimin kullanımına açık ve uygun bir renktir. Bünyesinde barındırdığı renkler ve karışımlar sayesinde her cilt tonuna uyan rengi bulmak mümkündür.

Bu bakımdan esmer, sarışın veya kumral her ten rengine kolaylıkla uyum sağlamasıyla bilinmektedir. Ancak yine de bu renkleri en çok gençlerin kullandığını söylesek yanlış olmaz. Değişim ve farklılıktan çekinmeyen gençlere yakışan bu renkler yoğun olarak kullanılmaktadır.

 

viyole kızıl kızıl saç rengi
viyole kızıl kızıl saç rengi

 

Viyole Saç Rengi Çeşitleri

viyole kahve saç rengi
viyole kahve saç rengi

 

Viyole saç renkleri kendi arasında da farklılıklara sahip olan bir renktir. Kullanılan renkler bakımından çeşitlilik göstermekte ve bu çeşitlilik her kadının kullanabileceği niteliktedir. Ten renklerinin çeşitliliğine bağlı olarak viyole saç renkleri de çeşitlilik göstermektedir.

Her ten rengine uyumlu oluşturulan bu renkler sayesinde herkes kolaylıkla kendi rengini bulmaktadır.

 

Viyola Saç Modeli
Viyola Saç Modeli

 

Viyole saç rengi çeşitleri:

  • Koyu viyole saç rengi
  • Açık viyole saç rengi
  • Kızıl viyole saç rengi
  • Mor viyole saç rengi gibi çeşitliliklere sahiptir.

 

Viyola Saç Modelleri
Viyola Saç Modelleri

 

Kızıl Viyole Saç Rengi

 

Viyola Saç Renkleri
Viyola Saç Renkleri

 

Beyaz tenlerin vazgeçilmez renklerinin başında kızıl viyole saç rengi gelmektedir. Sahip olduğu parlaklık ve ışıltısıyla saçlara ihtişam katmaktadır. Güçlü ve parlak bir hava katarak kişinin kendisini iyi hissedebileceği bir renktir.

Yükse ışıkta yansıttığı parlaklığı kişinin bu renkten vazgeçememesine neden olmaktadır. Bu renk uygulandıktan sonra saçların kesimi de oldukça önemlidir. Kızıl viyole saç rengine en çok yakışan model katlı kesim ve V kesim olacaktır.

 

Mor Viyole Saç Rengi 
Mor Viyole Saç Rengi

 

Bu sayede her katta farklı bir ışıltı belirecektir. Aynı zamanda kızıl viyole saç rengine düz saç modeli yakıştırılmaktadır. Bununla beraber dalgalı saçlar da sıkça tercih edilen bir diğer modeldir.

 

koyu viyole saç rengi
koyu viyole saç rengi

 

Kızıl viyole saç rengi için kullanılacak boya numaraları:

  • Koleston 3.66 patlıcan moru saç boyası ve 4.6 violet saç boyası
  • Loreal Mouse 361 karadut ve 552 buzlu akaju saç boyası
  • Syoss 3.3 numaralı koyu viyolet saç boyası
  • Garnier naturels 4.6 kızıl kestane saç boyası
  • Loreal 3.66 numaralı koyu kızıl viyolet saç boyası
  • Palette natural color 4.68 saç boyası renklerinden herhangi biri alınarak bu renk elde edilebilir.

Koyu Viyole Saç Rengi 
Koyu Viyole Saç Rengi

 

Açık Viyole Saç Rengi

Koyu Renk Viyole Saç Rengi 
Koyu Renk Viyole Saç Rengi

 

Değişik renklerin bir araya gelerek oluşturdukları bütün olan viyole saç rengi birçok kişinin kullanmak istediği renklerin başında gelmektedir. Ancak ten renginin de göz önünde bulundurulmasından dolayı bu uygulama incelikle yapılmalıdır.

Açık viyole saç rengi siyah rengin üzerine atılmış sarı renkleri ile oluşturulmaktadır. Sarı veya beyaz gibi açık renkler kullanılır ve sonunda sarı ve gri renkler elde edilir. Oluşturulan bu yeni renkte tabandaki siyahlarla üzerine atılan sarılar iç içe girerek bir bütünlük oluşturmaktadır.

 

koleston kızıl viyole saç rengi
koleston kızıl viyole saç rengi

 

Açık viyole saç rengi genellikle beyaz tenli ve buğday tenlilere yakıştırılsa da esmer ve kumralların kullanımında da başarılı sonuçlar doğurmaktadır.

 

kızıl viyole saç rengi kullananlar
kızıl viyole saç rengi kullananlar

 

Koyu Viyole Saç Rengi

açık viyole saç rengi
açık viyole saç rengi

 

Koyu viyole saç rengi açığın aksine saçta koyu tonların hakim olması durumudur. Siyahın üzerine koyu kızıllar veya koyu morlar atılmakta ve böylece ortaya koyu viyole saç rengi çıkmaktadır.

Yine her tenden kadının kullanımına açık olan bu renkler asillik ve ihtişamın göstergesi olarak görülmektedir.

 

Açık Mor Viyole Saç Rengi 
Açık Mor Viyole Saç Rengi

 

Viyole Saç Rengi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu