Saç BakımıSaç BoyamaSaç KesimiSaç ModelleriSaç Rengi

Tarçın Saç Rengini Açar Mı?

Tarçın saçların rengini açmak için kullanılan kimyasallara karşı güvenli bir alternatiftir. Bu sadece saçınıza daha açık bir gölge vermekle kalmaz, aynı zamanda parlaklık verir, yumuşak ve ipeksi yapar ve kokuları harika olur.

En iyi etki kahverengi saçlarda görülebilir. Tek bir uygulama ile saçlar 2 veya 3 ton hafifletilir. Esmerler daha sabırlı olmalı ve prosedürleri birkaç kez tekrarlamalı, saçlarının yapısı nedeniyle sonuç almanın mümkün olduğunu hatırlatırız. Hadi O mükemmel etkili tarife geçelim.

Tarçınla Saç Rengini Açma İşlemi Nasıl Olur?

Tarçınla Saç Rengini Açma İşlemi Nasıl Olur
Tarçınla Saç Rengini Açma İşlemi Nasıl Olur

Tarçınla Doğal Yoldan Saç Rengini Açma ve Saç Bakımı için Malzemeler

 • 3 yemek kaşığı bal
 • 3 yemek kaşığı tarçın
 • 5-6 Yemek Kaşığı doğal saçlar için saç kremi

Tarçınla Doğal Yoldan Saç Rengini Açma ve Saç Bakımı Yapılışı

Tarçınla Doğal Yoldan Saç Rengini Açma ve Saç Bakımı Yapılışı
Tarçınla Doğal Yoldan Saç Rengini Açma ve Saç Bakımı Yapılışı

Bu karışım uzun saçlarda yıkama için kullanılmalıdır. Saçlarınız omuzlarınızla aynı seviyedeyse, karışımı iki kez kullanabilirsiniz. Bal ve tarçını bir kaseye koyun.

Malzemeleri karıştırmak için hafifçe karıştırın. Karışım pürüzsüz olduğunda, doğal saç kremi ekleyin ve tekrar karıştırın.

İlk olarak, saçınızı iyice yıkayın ve yarı kuruduğunda çizgili olarak bölün. Karışımı saçınıza bir boya fırçası ile yerleştirin ve her bir telin üzerine eşit olarak uygulayın. Daha pratik olacağını düşünürseniz, karışımı elinizle de uygulayabilirsiniz ve saçınızı ovalayın. Kızarıklık veya tahrişe neden olabilme ihtimaline karşı yüzünüzden uzak tutun. Ayrıca kafa derisi ile temastan kaçının.

 1. Maskeyi uyguladıktan sonra saçınızı bir topuza koyun
 2. Plastik bir torba ile örtün ve bir havluya sarın.
 3. 30 dakika bekletin, ardından havluyu çıkarın ve plastik torbayı 4-5 saat daha başınıza bırakın.
 4. Sonra ılık suyla yıkayın. Sonuç şaşırtıcıdır ve saçlarınız 3 renge kadar daha açık bir renge sahip olacak.

Daha açık bir renk istiyorsanız, uygulamayı birkaç kez tekrarlayın. Yağlı saçlar için de uygundur. Kuru saçlar için 1 yemek kaşığı zeytinyağı ekleyin.

Tarçın, saç için oldukça faydalıdır. Besler, parlatır, ve saç derisinde kan dolaşımını hızlandırır. Ancak eğer tarçına alerjiniz varsa, kullanmamanızı ve başka doğal yollarla saç açmaya çalışmanızı tavsiye ederiz.

Şampuanınıza ekleyeceğiniz birkaç damla Tarçın yağı, saç derinizi inanılmaz derecede temizler ve besler. Bu işlemi haftada 2 kez uygulayabilirsiniz.

Tarçın ile Saç Rengi Açma Konusunda Bilmeniz Gerekenler

Bu uygulamanın işe yaraması için takacağınız bonenin pamuklu olmamasına ve tülbent tarzı bir şey takmamaya dikkat ediniz. Zira pamuklu veya tülbentler hazırladığınız karışımı emeceği için haliyle etkili sonuçlar alamamış olacaksınız.
Tarçın ile saç açma işlemini ilk kez yapacaksanız, saçınıza uyguladıktan yarım saat sonra bir karıncalanma hissedebilirsiniz. Ancak bir süre sonra geçer. Eğer şiddetli olursa, hemen saçınızı yıkamalısınız ve bir dahakine daha az tarçın koymalısınız.
Tarçın, agresif bir bileşen olduğu için saf haliyle kullanmamalısınız. Çünkü kafa derinizde ciddi tahrişe neden olabilir. İçerisine mutlaka başka malzemeler karıştırarak uygulamalısınız.
Saç açma için kullanacağınız tarçın karışımını saç derinize değdirmemeye ve yüzünüze bulaşmamasına dikkat ediniz.
Tarçın karışımı, yağlı saçlar için uygundur. Fakat kuru saçlarda 1 yemek kaşığı zeytinyağı ekleyerek uygulamaya geçmelisiniz.

Tarçının Saça Diğer faydaları Nelerdir?

 • Saçları serbest radikallere karşı korur,
 • İltihaplanmaları azaltır,
 • Yaz aylarında saçların güneşten ve UV ışınlarından aldığı hasarın azalmasına yardımcı olur,
 • Saçların daha nemli ve sağlıklı görünmelerine yardımcı olur.
 • Ancak yine de, tarçına karşı alerjiniz olabileceğinden, kullanmadan önce kafa derinizde herhangi bir alerjik reaksiyona neden olup olmayacağı küçük bir alanda test edilmelidir. Saçlarda alerjik bir reaksiyon, tahrişe neden olabilir. Saç dökülmesi ile baş edebilmek, saç bakımı konusunda kendine en fazla güvenenler için bile oldukça stresli bir durumdur.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu