GenelSaç ModelleriSaç Rengi

Sombre Saç Renkleri

Saçlarında doğal ışıltılar arayan herkes sombre yaptırmayı bir kez de olsa düşünmüştür. Sombre, her ne kadar ombre ile aynı şey olduğu düşünülse de aslında ikisi de birbirinden farklı uygulamalardır. Sombre ve sombre saç renkleri hakkında daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin.

Koyu Renkli Saçlara Sombre

Saçlarınızı daha dikkat çekici ve canlı göstermek için sombre tekniğini kullanabilirsiniz. Ombre tekniğine kıyasla, sombre, saçlara doğru şekilde uygulandığında, orijinal saç rengi ile saça uygulanan renk arasında doğru geçişler yakalanmasına yardımcı olur ve doğal bir görünüm elde edilir.

çikolata rengi Sombre Saç Rengi
çikolata rengi Sombre Saç Rengi

Koyu renk saça sombre renkleri ne olduğu ve hangi sombre renklerini kullanabileceğinizi sizin için açıklıyoruz.

Kestane Sombre Saç Rengi

Koyu saçları daha parlak ve canlı göstermek için kestane sombre denenmelidir. Özellikle siyah ve koyu kumral saçlara sahipseniz, bu size çok yakışacak.

Siyah Saça Sombre Modelleri
Siyah Saça Sombre Modelleri

 

Küllü Sombre Saç Rengi

Soğuk sombre modellerinden biri olan küllü sombre, kahve tonlarına saçlara sahip kişilere oldukça yakışmaktadır. Küllü tonların saçlarınızda geçişlerini doğal olarak yansıtmak için sombre tekniğini deneyebilirsiniz.

Sombre Orta Kısa Saç Modelleri
Sombre Orta Kısa Saç Modelleri

Çikolata Sombre Saç Rengi

Kızıl saçlar üzerine çikolata sombre doğru şekilde uygulanırsa, sıcak bir görünüm verebilir. Ayrıca siyah saçlar için de son derece uygun bir renktir.

koyu sombre saç modeli
koyu sombre saç modeli

Sarı Saça Renkli Sombre

Kumral ve sarı saçlara sahipseniz, saç renginizle bir bütünlük oluşturmak ve doğal bir görünüm elde etmek için sarı saça sombre renkleri ne olduğunu bilmeniz gerekir.

Sombre Kısa Saç Modelleri
Sombre Kısa Saç Modelleri

Altın Sarı Sombre

Kumral ve kumral tonlarında saçlara sahip kişiler, saçlarında doğal bir görünüm elde etmek için altın sarı sombreye yer vermeliler.

Sombre Saç Rengi Kimlere Yakışır
Sombre Saç Rengi Kimlere Yakışır

Bal Köpüğü Sombre

Açık kumral saçlara sahipseniz, bal köpüğü sombre sizin için son derece uygundur. Fakat saçlarınız bal köpüğü saç renginden daha açık renkteyse, ters sombre denemeniz daha uygun olacaktır.

bob kesim sombre saç modeli
bob kesim sombre saç modeli

Saçta Pembe Renk Sombre

Enerjik ve sıra dışı görünüm elde etmek isteyen kızıl saçlı kişiler, sombre rengi olarak pembe rengi tercih etmeleri tavsiye edilir.

pembe Sombre Saç Renkleri
pembe Sombre Saç Renkleri
Sombre Saç pembe
Sombre Saç pembe

Ombre İle Sombre Arasındaki Fark Nedir?

Ombre ile sombre arasında bir bağlantı olduğu düşünülebilir. İkisi de saç rengini açma teknikleridir. Ancak sombre işlemi saç uçlarına uygulanır ve taban saç renginden 2-3 ton açık renge geçiş yapılır.

Sarı Sombre Saç Rengi
Sarı Sombre Saç Rengi

Ombre de ise, 5 tona kadar kademeli olarak saç açılır. Yani yumuşak bir balyaj etkisi olduğundan sombre, daha doğal bir görünüm elde edilmesine yardımcı olabilir.

kumral Sombre Saç Rengi
kumral Sombre Saç Rengi

Sombre Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

  • Saçlarınızı yıkamak için ılık su kullanmaya dikkat edin. Zira, aşırı sıcak su ile saçların yıkanması saçın matlaşmasına neden olabilir. Bu da saçın canlı ve parlak görünümünü kaybettirmeye yol açar.
  • Saçlarınız çok güzel bir renge sahip olabilir ancak kuru saçlara sahipseniz, o rengin güzelliğini gölgelemesine neden olacaktır. Bu sebeple, saçlı nemli tutmak önemlidir. Nemlendirici ve güçlendirici saç bakım maskelerini saçlarınız için haftada birkaç defa uygulayın.
  • Duştan önce saç bakımı önemli olduğu gibi duştan sonra da saç bakımı yapmak önemlidir. Bu özellikle saçınızın ilk günkü canlılığını korumak için atlanmaması gereken bir detaydır. Saç yağları ile duş sonrası saçınıza bakım yapmayı ihmal etmeyin.
  • Saçınızı yıkama işlemi bittikten sonra kurutmak için kurutma makinesi öncesi yumuşak bir havludan yardım alın. Saçınızın nemini havluyla aldıktan sonra ise, ısı koruyucu saç ürününü saçlarınıza uygulayın ve ardından saçlarınızı kurutma makinesi ile kurutun.

Unutmayın ki saçlarınıza herhangi bir boyama işlemi yaptırdıktan sonra düzenli olarak uyguladığınız bakımlar sayesinde, o rengi müthiş bir şekilde taşımanıza yardımcı olur. Ayrıca saçlarınıza bakım yaparak, aynı zamanda saç sağlığınızı da önemsemiş oluyorsunuz.

Kahverengi Sombre Saç Renkleri
Kahverengi Sombre Saç Renkleri

Sombre Nasıl Yapılır?

Sombre tekniği saça nasıl uygulandığı oldukça merak edilmiş. Saç uçları 1-4 ton açık renkte açılarak işleme başlanır. Ardından, saçınıza uygun renkte sombre rengi saç uçlarından boyuna kadar uygulanır. İşlem tamamlandığında, mevcut saç renginizle uygulanan saç rengi arasında harika bir doğal geçiş elde etmiş olacaksınız.

koyu pembe Sombre rengi
koyu pembe Sombre rengi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu