Saç RengiSaç BakımıSaç BoyamaSaç KesimiSaç Modelleri

Soğuk Kahve Saç Rengi

Son dönemlerdeki popüler saç tonlarından biri ,soğuk kahve saç rengidir. Pek çok farklı tonu olan bu renk havalı görünümüyle kadınların dikkatini çekmiş durumda.

Kahverengi saç tonları arasında bulunan soğuk kahve, doğallığın revaçta olduğu günümüzde en çok tercih edilen renkler arasında.

Soğuk Kahve Saç Kimlere Yakışır
Soğuk Kahve Saç Kimlere Yakışır

Bu renkle birlikte hem modaya ayak uydurmak hem de güzel görünen saçlara sahip olmak mümkün. Eğer siz de sıcak tonlardan sıkılanlardansanız soğuk kahve rengine şans vermeye ne dersiniz? Peki soğuk kahve saç rengi çeşitleri nelerdir ve bu renk kimlere yakışır? Gelin bu havalı renkle ilgili merak edilenleri hep birlikte keşfedelim.

Soğuk Kahve Saç Modelleri 2023
Soğuk Kahve Saç Modelleri 2023

Soğuk Kahve Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Buzlu kahve saç rengi olarak da bilinen soğuk kahve tonunu ilk kez deneyecekseniz profesyonel destek alarak daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz. Eğer saçlarınız kahverengi ise ve saçlarınızı evde kendiniz boyamak istiyorsanız o halde saç boyası malzemelerini, boya karıştırma kutusunu ve eski bir havluyu işlem için hazır bulundurun.

Soğuk Kahve Saç Rengi 2023
Soğuk Kahve Saç Rengi 2023

Oksidan krem ve saç boyasını kutu üzerinde belirtildiği şekilde karıştırma kutusuna boşaltarak karıştırın. Ardından saç boyasını, saç tutamlarına sırasıyla saç diplerinden uçlarına kadar eşit şekilde uygulayın.

Soğuk Kahve Saç Modelleri
Soğuk Kahve Saç Modelleri
Soğuk Kahve Saç Boya Numarası
Soğuk Kahve Saç Boya Numarası

İşlemi tamamladıktan sonra saç boyasının kalanını nazik hareketlerle başınıza masaj yaparak her noktaya yedirmeye çalışın. Boyayı, kutunun üzerinde yazan süre kadar saçınızda beklettikten sonra iyice durulayın ve saçı boyadan arındırın.

Soğuk Kahve Saç Rengi Boya Numaraları
Soğuk Kahve Saç Rengi Boya Numaraları

Soğuk Kahve Saç Rengi Numaraları

  • Schwarzkopf Palette Deluxe 5-1 Soğuk Kahve
  • Garnier Color Naturals 4.5 Buzlu Kahve
  • Pure Color 5.1 Buzlu Çikolata
  • Green Therapy 5.15 Buzlu Kahve
  • Casting Creme Gloss 515 Buzlu Çikolata
  • Wella Koleston 6/1 Büyüleyici Kahve
  • Casting Creme Gloss 613 Sütlü Kahve
Soğuk Kahve Saç Rengi Kimlere Yakışır
Soğuk Kahve Saç Rengi Kimlere Yakışır

Soğuk Kahve Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Soğuk kahvenin de tıpkı diğer saç renkleri gibi farklı renk tonları bulunuyor. Bu saç rengi kahve renk bazının alt tonlarına göre değişiklik gösteriyor.

Mocha ve buzlu çikolata renkleri daha çok esmer, buğday tenli kişilere yakışıyor. Soğuk kestane tonlarına sahip boyalar ise beyaz ve buğday tenli kişiler üzerinde daha iyi bir görünüm sergiliyor.

Soğuk Kahve Saç Rengi Tonları
Soğuk Kahve Saç Rengi Tonları

Buzlu kahve renklerini özellikle bronz ten ile kullanmak ciltte aydınlık bir görünüm etkisi yaratıyor. Eğer cilt renginiz çok açıksa soğuk kahve tonları teninizi daha soluk gösterebilir. Bunun yerine kumral bazlı renkleri denemenizde fayda var.

Siz de kahverengi saçlarınıza farklı bir hava katmak istiyorsanız kendinize en uygun soğuk kahve tonunu belirleyerek saçlarınıza değişik bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Soğuk Kahve Saç Rengi ve Modelleri
Soğuk Kahve Saç Rengi ve Modelleri

Soğuk Kahve Saç Renginin Tonları Nelerdir?

  • Buzlu Çikolata Kahve Saç Rengi: Bu saç rengi, ışıltılı ve parlak görünümü ile soğuk kahveler arasında en beğenilenlerden biri. Buzlu kahve tonları esmer ten rengindeki kişilerde harika bir görünüm yaratıyor.
  • Soğuk Çikolata Kahve Saç Rengi: Bu saç rengi, sıcak çikolata ile soğuk kahve tonlarının birleşiminden oluşuyor. Çok yönlü ve zengin bir renk skalasına sahip olan renk buğday ve esmer tenli kişiler için ideal.
  • Küllü Soğuk Kahve Saç Rengi: Gri yansımalara sahip bu renk tonu, soğuk tonlu ışıltıları küllü yansımalarla bir araya getiriyor. Saçlara natürel bir görünüm kazandıran renk en çok esmer ve buğday tenlilere yakışıyor.
Soğuk Kahve Saç Stili
Soğuk Kahve Saç Stili

Soğuk Kahve Saç Modelleri

Soğuk Kahve saçlara sahip olan kadınlar ise ten rengi göz farları, siyah, gümüş rengi ve gri farlar ve buğulu göz makyajı tercih etmelidir.

Doğal bir görünüm sağlamak istiyorsanız burun ve yanak kısmında açık renkli fondöten, yüzünüzün diğer kısımları için koyu renkli fondötenler kullanmalısınız. Ruj tercihinizi de yüzünüzde canlı bir görünüm sağlamak için kayısı tonlarından yana kullanabilirsiniz.

Soğuk Kahve Saç Rengi
Soğuk Kahve Saç Rengi

Soğuk kahve saç rengine dalgalı saç modeli, düz fön saç modeli oldukça yakışmaktadır. Ayrıca soğuk kahve saç rengine kahkül modeli de ayrı bir hava katmaktadır.

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu