Saç RengiSaç BakımıSaç BoyamaSaç KesimiSaç Modelleri

Sıcak Sarı Saç Rengi

Sarı saçlar sadece açık tenlilere yakışır diye bir kural yok! Hemen hemen her cilt tonuna yakışan sarı saç renklerini öğrenmek için doğru yerdesin.

Sen de yeni mevsimde saçlarını sarıya boyatmak istiyorsan, ten rengine göre sarı saç renklerini bularak yeni mevsime harika bir giriş yapabilirsin. Sarı saç modelleri seçerken öncelikle ten rengini göz önünde bulundurmalısın. Ten rengine yakışan sarı saç rengini bulduktan sonra ten rengine göre ombre, balyaj gibi farklı saç boyama tekniklerine de geçiş yapabilirsin.

Sıcak Sarı Saç Rengi uçları açık
Sıcak Sarı Saç Rengi uçları açık

Bakalım, senin ten rengine hangi sarı yakışıyor?

Sıcak Sarı Saç Boya Numaraları

 • Loreal Paris Excellence İntense 8.34 Zengin Sıcak Sarı
 • Loreal Paris Excellence İntense 120 Çok Açık Çarpıcı Sarı
 • Loreal Paris Excellence Creme 8 Koyu Sarı
 • Loreal Paris Excellence Creme 10 Açık Sarı
 • Schwarzkopf Palette 9.0 Sarı
 • Loreal Paris Excellence Creme 9 Sarı
 • Loreal Paris Excellence Creme 8.1 Küllü Koyu Sarı
 • Loreal Paris Excellence İntense 121 Çok Açık Buzul Sarı
 • Seacolor 0.2 Bebek Sarısı
 • Wella Koleston 9.0 Sarı
 • Garnier Color Naturals 9 Sarı
 • Garnier Çarpıcı Renkler Serisi 8.0 Parlak Koyu Sarı
 • Loreal Paris Excellence Cool Creme 8.11 Ekstra Küllü Sarı
 • Loreal Paris Excellence Creme 9.1 Küllü Sarı
 • Wella Koleston 12-11 Ekstra Yoğun Küllü Sarı
Sıcak Sarı Saç Rengi tonları
Sıcak Sarı Saç Rengi tonları

Sıcak Sarı Ombre Modelleri

Ombreli saçlar, saç renginin dereceli olarak daha açık veya daha koyu tonlara doğru değişmesi demektir. Son yılların trendi olan ombre saç, her ten rengine uyum sağlayabildiği için bu kadar popüler bir hale geldi. Ombre renkleriarasında hem doğal tonlar hem de iddialı renkler yer alabiliyor. Ayrıca ombreli saç modelinin en sevdiğimiz özelliği ise dip boyasına ihtiyaç kalmamasıdır. Saçlarının sadece uçlarını renklendirerek ombre saçı yapabilirsin.

Sıcak Sarı Saç Rengi scarlet
Sıcak Sarı Saç Rengi scarlet

Saçlarında daha açık tonlarla doğal bir görünüm elde etmek isteyen, saç rengi trendlerini takip etmek isteyen herkes için ombre saç modeli uygundur. Sarı saçlardan siyah saçlara kadar, saça uygun tonlarda yapılabilen ombre işlemi ile çok daha enerjik ve canlı bir görünüm elde edilebilir.

Sıcak Sarı Saç Rengi ombre
Sıcak Sarı Saç Rengi ombre

Ombre kime yakışır diye soracak olursan, daha çok kumral ve kahve saçların tercih ettiği bu model içerisindek sarı yansımalar sayesinde buğday tenlilere çok yakışıyor. Esmerlere uygulanan ombre işlemi sayesinde koyu renk saç rengi 4-5 ton kadar açıldığı için daha aydınlık ve canlı bir görünüm elde edilebilir.

Sıcak Sarı Saç Rengi Modelleri
Sıcak Sarı Saç Rengi Modelleri

Ombre’nin artık yeni bir tekniği var: eriyen ombre! “Melted ombre” denen eriyen ombre, tam anlamıyla saç renginin erimesi gibi bir görünüm vadediyor. Saç yine klasik ombre’deki gibi koyu tondan açık tona doğru ilerliyor ama bu geçiş çok doğal görünüyor.

Sıcak Sarı Saç Rengi Modeli
Sıcak Sarı Saç Rengi Modeli

Eriyen ombre’de bir renkten diğer renge geçiş çok yumuşak şekilde sağlandığı için görünüm de natürel oluyor.

İstenilen renkte eriyen ombre uygulanabiliyor. Küllü tonlar bizce çok havalı görünüyor. Aynı şekilde, sıcak sarı tonları da oldukça havalı bir görünüm sağlıyor.

Sıcak Sarı Saç Rengi koyu
Sıcak Sarı Saç Rengi koyu

Biraz alışılagelmişin dışında bir ombre boyama görünümü istiyorsan ters ombre tekniğini kullanabilirsin. Klasik ombre’de amaç koyu renkten, açık renklere doğru aşamalı bir geçişken, ters ombre de açık tonlardan koyu tonlara geçiş sağlanıyor. Orijinal görünümlerden yana olanlar için farklı bir tercih olabilir.

Sıcak Sarı Saç Rengi karamel
Sıcak Sarı Saç Rengi karamel

Sarı ombre saçların çok daha havalı görünmesine yardımcı oluyor. Saçlarının diplerini boyatmadan, sadece uçlarını sarıya boyayarak sarışınlığın tadını çıkarmaya başlayabilirsin.

Sıcak Sarı Saç Rengi açık renk
Sıcak Sarı Saç Rengi açık renk

Küllü sarı ombre, açık tenlilere en çok yakışan modellerin başında geliyor. Soğuk cilt alt tonuna sahip olanlar küllü sarı saç rengiyle daha havalı görünecekler.

Sıcak Sarı Saç Modelleri

Kirli Sıcak Sarı Saç Rengi
Kirli Sıcak Sarı Saç Rengi

Buğday tenliler buraya! Altın sarısı saç rengi kimlere yakışır sorusunun cevabı tam olarak buğday tenliler! Buğday ten rengine yakışan sarı renklerinin başında altın sarısı geliyor. Güneşin ışıltılarını içeren bu renk, sıcak buğday tenlilere çok yakışacaktır. Ve açık tenlilere güzel bir haber daha… Saçlarını altın sarısına boyadıktan sonra yoğun makyaj yapmana gerek kalmayacak çünkü doğal tonlar yeterli olacak.

Açık Kahve Sıcak Sarı Saç Rengi
Açık Kahve Sıcak Sarı Saç Rengi

Herkesin bildiği gibi küllü sarı saç rengi en çok açık tenlilere çok yakışıyor. Ancak buğday ten rengine sahip olanlara da, içerisindeki soğuk yansımalarla çok yakışıyor. Özellikle gümüş yansımaları seviyorsan küllü sarı rengini mutlaka denemelisin.

Sıcak Çilek Sarısı 
Sıcak Çilek Sarısı

İtiraf edelim, sarı saç modelleri arasında bizi en çok açık sarı tonları etkiliyor. Parlak ve yumuşacık görünen buzul sarı saç rengi en çok açık tenlilere yakışıyor. Böylece ‘açık sarı kimlere yakışır?’ sorusunun cevabı da ortaya çıkıyor.

Beyaz tenliysen deneyebileceğin sarı tonlarından biri gümüş sarı tonda saç rengi. Beyaz tenlilere yakışan sarı renklerinden olan gümüş sarısı ve gri saç renkleri son dönemde yeniden popüler olmaya başladı.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu