Saç RengiSaç BoyamaSaç Modelleri

Sıcak Kahve Saç Rengi 

Sıcak kahve saçlar doğal bir saç renginden bekleyebileceğiniz tüm niteliklere ve zahmetsizce elde edebileceğiniz parlaklığa sahiptir. İster koyu, ister vurgularla seyreltilmiş veya uçlara doğru daha hafif ve daha yumuşak bir tonda olsun, sıcak kahve saç rengi son derece büyüleyicidir. Bu sıcak kahve tonu genellikle toprak tonlarıyla ilişkilendirilse de artık onu her türlü yaratıcı renk kombinasyonunda kullanabilirsiniz.

Size çok yakışacak sıcak kahve saç modelleri ve saç rengi fikirlerimiz var. Saçlarınıza sıcak kahve dokunuşlar yapmayı planlıyorsanız, size en uygun sıcak kahve renk tonu için okumaya devam edin..  

Sıcak Kahve Saç Rengi Tonları
Sıcak Kahve Saç Rengi Tonları

Sıcak Kahve Saç Rengi Kimlere Yakışır 

Şeftali veya pembe alt tonlu bir cildiniz varsa, sıcak bir cilt tonunuz var demektir. Bu durumda, aynı temel tonlara sahip bir saç rengi denemek isteyebilirsiniz. Sıcak kahve saç versiyonuyla gittiğiniz her yere güneş ışığını da götürmüş olursunuz. Bu renk sadece yüz hatlarınızı ortaya çıkarmakla kalmaz aynı zamanda gözlerinizin açık tonlarını da ortaya çıkaracaktır.

Sıcak Kahve Saç Rengi Numaraları
Sıcak Kahve Saç Rengi Numaraları

Saçınız ister doğal olarak sıcak bir kahverengi tonda olsun, ister sıcak bir balyaj, vurgu veya ombre ekleyin, sıcak kahve rengi saçlar güneşe maruz kalma, renk solması, ısı hasarı ve diğer faktörler saçınızın derinliğini ve parlaklığını kaybederek mat gibi görünmesine neden olabilir.

Sıcak Kahve Saç Rengi Nasıl Elde Edilir
Sıcak Kahve Saç Rengi Nasıl Elde Edilir

Peki sıcak kahve saç renginizi parlak, taze ve canlı tutmayı nasıl başarırsınız? Bunun için mavi bir şampuan ve saç kremi kullanabilirsiniz. Mavi şampuanlardaki ve saç kremlerindeki mavi pigment, sıcak kahverengi saçlardaki turuncu tonları yok eder. Haftada bir veya iki kez bu ikili ile saçlarınızı yıkayabilir ve bakım yapabilirsiniz.

Sıcak Kahve Saç Rengi Kimlere Yakışır
Sıcak Kahve Saç Rengi Kimlere Yakışır

Sıcak Kahve Saç Rengi Boya Numaraları 

Sıcak kahve saç rengi için kullanabileceğiniz bazı boya numaraları;

  • Garnier Color Naturals 5.25
  • Loreal Excellence Intense 5.52
Sıcak Kahve Saç Rengi Boya Numaraları
Sıcak Kahve Saç Rengi Boya Numaraları
Sıcak Kahve Saç Rengi Nasıl Elde Edilir 

Sıcak kahve saçlar, her ne kadar yaygın olsa da her zaman sıklıkla tercih edilen bir renktir. Kahverengi saç rengi doğal olarak kırmızı, turuncu ve sarı tonlarına sahiptir ve tüm bu renkler bir araya gelerek sıcak bir hava katar. Doğru bir tonlama kullanıldığında, sıcak kahve saçlar hemen hemen herkeste iyi görünebilir!

Sıcak Kahve Saç Modelleri
Sıcak Kahve Saç Modelleri

Modern kahve saç tonları, esmer ten renginizi ve cilt tonunuzu öne çıkaran doğal tonlara sahiptir. Alternatif olarak saç rengi seviyenize bağlı kalarak saçlarınızı zenginleştirmek için küllü, altın, kırmızı veya mor alt tonları olan kahverengi saç boyası seçebilirsiniz.

Sıcak Kahve Nasıl Bir Renk
Sıcak Kahve Nasıl Bir Renk

Kahve saç tonlarına aşık olacağınız pek çok ton mevcuttur. Sıcak kahve saçlar, derinlik ve hacim kazandıran çok sayıda bakırımsı kırmızı, altın ve bal tonlarına sahiptir. Sıcak kahve saç tonunu çikolata kahvesi, kumral, hafif bal gibi zengin renklerle kombine edebilirsiniz.

Işıltılı Sıcak Kahve Saç Rengi
Işıltılı Sıcak Kahve Saç Rengi

Doğal saç renginiz sıcak kahve tonlarındaysa, cilt ve göz renkleriniz de büyük olasılıkla sıcak tonludur. Sıcak kahverengi tonları, şeftali, altın ve zeytin tonları yeşil ve ela gözlerle mükemmel uyum yakalar. Ancak nötr veya soğuk tonlu bayanlar bile bazı altın veya bakırımsı vurguları güzel bir şekilde kaldırabilir. İşin püf noktası, sizin için en doğru rengi bulmak ve rengin solmasını önlemek için dikkatli bir şekilde bakım yapmak. 

Açık Sıcak Kahve Saç Rengi
Açık Sıcak Kahve Saç Rengi
Sıcak Kahve Saç Modelleri 

Sıcak kahve saç rengi özellikle sonbahar-kış ayları geldiğinde, sıkça tercih edilen saç renklerinden biridir. Peki bu sıcak saç rengine nasıl bir saç stili yakışır? İşte bu güzel sıcak rengi kombine edebileceğiniz saç modelleri… 

  • Sıcak kahve saç rengini dalgalı bob kesim ile kullanarak saçlarınıza modern bir görünüm kazandırabilirsiniz. 
  • Kıvırcık kabarık sıcak kahve saçlar, hacimli ve doğal görünüm oluşturmanıza yardımcı olur. 
  • Kısa kesim sıcak kahve saçlar saç dokusuna pürüzsüz bir parlaklık verir. Modern bir görünüm için soğuk veya nötr bir gölge denemeyi düşünebilirsiniz. 
  • Balık kuyruğu örgüler, saçınızdaki sıcak kahve tonları ortaya çıkarmak için harika bir yoldur. 

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu