Saç RengiSaç BoyamaSaç Modelleri

Şarap Kızılı Saç Rengi ve Modelleri

Saç renkleri arasında en çok beğenilen renklerden olan şarap kızılı saç rengi canlı ve parlak yapısıyla dikkatleri üzerine çekmektedir. Tenine canlılık ve kendisine pozitif bir enerji katmak isteyen iddialı kadınların sıklıkla başvurduğu renklerden biridir.

Oldukça farklı bir değişim yaşamak isteyen ve bu anlamda iddiasını konuşturmak isteyen kadınlar için şarap kızılı doğru tercih olacaktır. Birçok tonu bulunan şarap kızılı seçenekleri ile her tene uygun tercih yapmanızı sağlamaktadır.

uzun şarap kızılı saç rengi
uzun şarap kızılı saç rengi

Şarap Kızılı Nasıl Olur?

Şarap renginden ilham alınarak oluşturulmuş olan bu renk ilk başta itici ve abartılı gibi gözünüze görünse de zamanla parlaklığıyla sizi mest edecektir. Bu rengi diğer pek çok kızıl renginden ayıran yanı matlıktan uzak bir ışıltıya sahip olmasıdır.

İlk uygulandığında oluşturduğu canlılık ile kendisini gösteren bu rengin en büyük dezavantajı çabuk akma özelliği taşımasıdır. Hızlı aktığı için parlaklığını kolay kaybeden bu renk kullanıldığında akmaması için önlemler alınarak kullanılmalıdır. Buna dikkat edilerek kullanım yapıldığında uzun süre havalı bir şarap kızılı kullanmak mümkün olacaktır.

 

Şarap Kızıl Saç Rengi Boya Numaraları

Kızıl renginin en özel tonlarından olan şarap kızılı son dönemlerde kadınların en çok dikkatini çeken renklerden biri olmuştur. Kadınlar bu rengi en doğru hali ile kullanmak istedikleri için bu konuda çeşitli araştırmalar yapmaktadır. Bu araştırmaların başında saç boya numaraları gelmektedir. Şarap kızılı saç boya numaraları:

 • Koleston set saç boyası5/66 şarap kızılı
 • Nevacolor tüp boya 5.66 şarap kızılı
 • Sea color kit boya 4-65 şarap kızılı
 • Natural colors 5rf şarap kızılı
 • Palette Deluxe 5-889 şarap kızılı saç boyası numaralarından herhangi biri alınarak bu renk kolaylıkla elde edilebilir.
Şarap Kızılı Saç Rengi
Şarap Kızılı Saç Rengi

Şarap Kızıl Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Şarap kızılı saç rengini en iyi şekilde elde etmek için öncelikle yukarıda yazılan saç boya numaralarından herhangi biri temin edilmelidir. Saç boyama işleminin bir kuaför tarafından yapılmasında her ne kadar fayda varsa da evde de boyama işlemi yapılabilir.

Daha sonra saçın temiz olduğuna dikkat edilmelidir. Boya kutusunun üzerindeki talimatlara uyularak boyamaya başlanmalıdır. Boyanın saçta kalma süresi ve sürülme miktarı da önem taşımaktadır. Verilen sürelere dikkat edilerek yapılacak olan boyamalar başarılı sonuç vermektedir.

Şarap Kızılı Saç Rengi kimlere yakışır
Şarap Kızılı Saç Rengi kimlere yakışır

Boyanın en kaliteli halini göstermesi için kişinin boyamadan önceki saç rengine de dikkat edilmelidir. Açık ve kumral renkli saçlarda çok kolay tutacakken daha siyah ve aşırı koyu saç renklerinde ise ilk boyamada gerçek şarap kızılı saç rengi elde edilemeyebilir.

Kızıl Saç Rengi Kime Yakışır?

Kadınların gözde rengi şarap kızılı ile alakalı en çok sorulan sorulardan biri de bu rengin kime yakıştığıdır. Havalı ve canlı bir renk olan şarap kızılı birçok kadın tarafından kullanılsa da bazı ten renklerine daha çok hitap etmektedir.

Bu rengin birkaç tonunun olması her ten rengine uyumlu bir tonu olmasını sağlamaktadır. Şarap kızılı özelinde düşünüldüğünde beyaz tenliler, esmerler ve kumrallar için de uygun tonları bulunmaktadır. Kızıl kahve saç tonu esmer kadınlara önerilmektedir. Bu ton esmer ten ile uyum içerisindedir.

şarap kızılı saç rengi boya numaraları
şarap kızılı saç rengi boya numaraları

Beyaz tenli kadınlar için ise daha çok tercih edilen ton ceberne şarap kızılıdır. Beyaz tende gerçek halini daha iyi yansıtmaktadır. Kızılcık şarap kızılı ise her ten renginde rahatlıkla kullanılabilir. Sarışın kadınlar için ise tarçın şarap kızılı tavsiye edilmektedir. Başka tonları da olan bu renk her tene uygun tonlara sahiptir.

şarap kızılı saç modelleri
şarap kızılı saç modelleri

Kızıl Saç Kaç Volümle Açılır?

Saç boyama işleminde kızıl rengin saçta en iyi şekilde durması ve saçın bu rengi tutması için saçın renginin doğru şekilde açılması önem taşımaktadır. Bu bakımdan en doğru oksidanın kullanımının önemi de açıkça ortaya çıkmaktadır.

Saç boyama işleminde boyanın içerisine 30 volüm oksidan eklenmesi saçın açılması için yeterli olacaktır. 30 volüm oksidan saç açma ve boyama işlemleri için çoğunlukla tavsiye edilen bir miktardır. Buna uyularak yapılacak olan açma ve boyama işlemlerinde başarılı sonuç elde edilecektir.

Şarap Kızıl Saç Rengi Nasıl Elde Edilir
Şarap Kızıl Saç Rengi Nasıl Elde Edilir

Kızıl Saç Neyi İfade Eder?

Sert, iddialı ve güçlü saç renklerinden olan kızıl kendine güvenen kadınların rengidir. Dikkatleri üzerine çekmek isteyen ve bundan asla çekinmeyen başarılı kadınların en çok tercih ettiği saç renklerindendir.

Yapısı itibarıyla sert bir renk olmasın dominant ve baskın bir karakter izlemini de vermektedir. Kullanıcısına güç, başarı ve iddialı olma gibi izlenimler kazandırmaktadır. Tarihte birçok güç sahibi kraliçe ve prenses de bu rengi kullanmıştır.

Şarap Kızıl Saç Rengi Modelleri
Şarap Kızıl Saç Rengi Modelleri

Esmer Tene Hangi Kızıl Gider?

Kızıl saç renklerinin en çok yakıştığı esmer ve buğday tenleri bu rengi en iyi taşıyan cilt tonlarıdır. Sert ve çarpıcı bir saç rengi olan şarap kızılının yumuşak tonları esmer ten ile uyum içerisindedir. Bu tonlardan olan kızıl kahve şarap kızılı esmer teni en iyi vurgulayan saç rengidir.

Kızıl kahvenin sert yapısını yumuşak bir ten olan esmer ten ile bütünleştirerek ortaya son derece şık ve modern bir hava çıkarmaktadır. Bu bakımdan esmer kadınlara kızıl kahve tonu önerilmektedir.

Şarap Kızıl Saç Rengi Boya Numaraları
Şarap Kızıl Saç Rengi Boya Numaraları

Şarap Kızıl Saç Rengi Modelleri

Saçların şık durmasının üzerinde boyaların olduğu kadar saç modellerinin de önemi büyüktür. Her saçın kendini en iyi şekilde gösterdiği bazı saç modelleri bulunmaktadır. Bu modeller uygulandığında saçın gerçek rengi ortaya çıkmakta ve şık görünüm sağlanmaktadır. Saç rengine göre model uygulamanın yanında yüz tipine uygun model yapmak da önem taşır.

Şarap kızılı saç rengi modelleri:

 • Açık dalgalı saç modeli
 • Dalgalı volümlü atkuyruğu saç modeli
 •  Açık düz saç modeli
 • Açık perçemli ve kaküllü saç modeli
 • Açık bukleli saç modeli
 • Bombeli büyük topuz modeli gibi modeller şarap kızılı için en uygun olan renklerdir.
koyu şarap kızılı saç rengi
koyu şarap kızılı saç rengi

Şarap Kızılı Saç Rengi Galerisi

Kızıl Saç Rengi Kime Yakışır
Kızıl Saç Rengi Kime Yakışır
Kızıl Saç Neyi İfade Eder
Kızıl Saç Neyi İfade Eder
Kızıl Saç Kaç Volümle Açılır
Kızıl Saç Kaç Volümle Açılır
Esmer Tene Şarap Kızılı Saç Rengi
Esmer Tene Şarap Kızılı Saç Rengi
Esmer Tene Hangi Kızıl Gider
Esmer Tene Hangi Kızıl Gider
açık şarap kızılı saç rengi
açık şarap kızılı saç rengi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu