İşbirliği | Tanıtım Yazısı

Saç Simülasyonu Nasıl Yapılır?

Saç simülasyonu, acısız ve ağrısız olarak gerçekleştirilen, kozmetik bir kamuflaj yöntemidir. Saç seyrelmesi ya da saçlı derideki izlerin görünmesi gibi nedenlerle yapılan bu işlem sayesinde hem doğal hem de gür bir saç görünümü elde ediliyor.

Yara izinin, dikiş izinin, fut izinin kamufle edilmesi mümkün oluyor ve bunun için cerrahi bir müdahale de gerekmiyor.

Saç dökülmesi sorunu yaşayanların ve saç ekimine sıcak bakmayanların adeta imdadına yetişen saç simülasyonu işleminin sağlığa hiçbir zarar vermediğini belirtelim.

Özel olarak tasarlanan bir cihaz ve 0,18 micron çapta yani maksimum incelikte iğneler ile gerçekleştirilen işlemde % 100 organik olan bitkisel pigmentler kullanılıyor. Bu cihaz yardımı ile saçsız olan bölgede saç kökü efektleri oluşturuluyor. Bu sayede saçsız olan bölgede saç varmış gibi görünüyor, seyrek olan bölgede ise daha gür bir saç görünümü yakalanıyor.

İşlemin birkaç saat içerisinde tamamlanıyor olması da yüz güldürüyor. Gün içerisinde sadece birkaç saat zaman ayırmak, yıllardır süregelen saç seyrekliği ya da saçsızlık sorunundan kurtulmayı sağlıyor. Yara izlerinin ve benzeri izlerin mükemmel bir şekilde gizlenmesini sağlıyor olması da önem taşıyor.

Bıyık ve sakal bölgesinde yer alan bölgesel dökülmeleri gizlemek ya da izleri kamufle etmek için saç simülasyon uygulamasından faydalanmak mümkün!

 

İşte Adım Adım Saç Simülasyonu İşlemi…

  • Basit bir inceleme ile nasıl bir efekt uygulaması yapılacağı belirlenir.
  • Saç yapısına, saç köklerine ve kişinin saç tellerine en uygun olan renk seçilir.
  • Uygulama yapılacak olan bölgeye anestezik krem sürülür ve böylelikle işlem sırasında acı, sızı hissedilmesi önlenir.
  • İşlemin yapılacağı bölge özel olarak formüle edilen bir simülasyon şampuanı ile yıkanır.
  • Hazırlıklar tamamlanır ve efekt uygulamasına başlanır. Bu sıra ağrı ya da acı hiçbir şekilde hissedilmez.
  • İşlem tamamlanır ve hasta günlük hayatına hemen geri dönebilir.

 

Saç Simülasyonu Sonrası

Saç Similasyonu Nasıl Yapılır ANA
Saç Similasyonu Nasıl Yapılır 

Saç simülasyonu saç ekiminden çok farklıdır ve cerrahi bir müdahaleyi kapsamaz. Bu nedenle iş hayatına, sosyal hayata ara vermek de gerekmiyor. Sadece uygulama yapılan bölgede hafif kızarıklıklar oluşabilir. Bu görünüm kısa zamanda kendiliğinden kayboluyor. İşlem sonucunun yaklaşık 21 gün içerisinde daha net bir şekilde görünmesi de mümkün oluyor.

Bu arada saç simülasyonu sonrasında özel bir bakım yapmak gerekmez. Saçlarınızı her zaman uyguladığınız yöntemlerle yıkayabilir, şekil verebilir ve kullanabilirsiniz. Peki, 2023 saç simülasyonu fiyatı nedir? Bu sorunun yanıtı için Burakemiroglu.com sitesine uğrayarak PMU Master Burak Emiroğlu ile iletişime geçebilirsiniz. Sitede saç simülasyonu nasıl yapılır sorusunun yanıtı ve çok daha fazlası var. Görselleri incelemeniz işlem hakkında fikir edinmenizi de sağlayacaktır.

 

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu