Saç BakımıSaç BoyamaSaç KesimiSaç ModelleriSaç Rengi

Saç Beyazlamasına Ne İyi Gelir

Saçlarımızda beyaz saç teli gördüğümüzde çok da iyi hissetmeyiz ve kendimizi beğenmez hale geliriz. Sizin de saçlarınız beyazlamaya başladıysa, hemen saçlarınızın neden beyazladığını, beyaz saçı önleme yöntemlerini araştırmaya başlamışsınızdır. Bu yazımız tam da sizin bu sorularınızın cevabı olma niteliğindedir. O zaman hemen saçlarımızın neden beyazladığını, önlemek için neler yapabileceğimizi hep beraber öğrenelim.

Saç Beyazlaması Neden Olur

Saç Beyazlaması Neden Olur
Saç Beyazlaması Neden Olur
  • Saçlarımızın beyazlaması yaşamımızın bir parçasıdır. Yaş aldıkça saçlarımız beyazlamaya başlar. Bunun nedeni de saça rengini veren pigmentasyon hücrelerinin üretimi yaş aldıkça yavaşlamaya başlar. Bu hücrelerin üretimi biz yaş aldıkça yavaşlar ve bir noktada durur. Bu durumda da saç artık tamamen beyazlamış olur.
  • Stres, hormonal faktörler ve çeşitli hastalıklar da saç beyazlamasını etkiliyor. Çok yoğun stres yaşadığımız dönemlerde saçlarımızdaki beyazlar daha fazla artabiliyor. Stres hormonu pigmentasyon hücrelerinin üretimi yavaşlatan etkenlerin başında yer alıyor.
  • Diyabet ve tiroid vb. hastalıklar da saçın daha etken beyazlamasına neden olabiliyor.
  • Genetik faktörler de kişinin saçının ne zaman beyazlayacağının belirleyici faktörlerindendir.
  • Derin üzüntüler de saç beyazlamasına neden olabiliyor.
  • Hipofiz bezinde oluşan bozukluklar da saç beyazlamasına neden olabiliyor.
  • Kansızlık problemi de saçın beyazlamasına neden oluyor.
 • Werner Sendromu diğer bir adıyla erken yaşlanma hastalığı da saç beyazlamasına neden oluyor.
 • Alkol ve sigara kullanımı da diğer etkenlerden biridir.
 • Yoğun ultraviyole ışınlarına maruz kalma da saçı beyazlatan etmenlerdendir.

Saç Beyazlamasına İyi Gelen Yağlar

Saç Beyazlamasına İyi Gelen Yağlar
Saç Beyazlamasına İyi Gelen Yağlar
 • Hindistan Cevizi Yağı: Hindistan cevizi yağı, saç derisini besler ve her bir saç telinize nem verir. Saç kırılmalarına karşı daha güçlü ve sağlıklı olur. Aynı zamanda saç derisindeki kepeklerin de tedavisinde önemli bir yere sahiptir. Saçınızda bir saat kaldıktan sonra hafif bir şampuan ile yıkayabilirsiniz.
 • Badem Yağı: Badem, saçların daha genç görülmesini sağlayan E ve A vitaminlerini içermektedir. Bunun yanında Saç dökülmelerine karşı da koruyucudur. Kırık saç tellerinin onarılmasını ve saçın daha canlı görünmesini sağlar. Bu sayede saç sağlıklı bir şekilde uzamaya devam eder. Saç derisindeki ölü hücreleri temizler ve kepek sorunundan saçları kurtarır. Duştan sonra saçınıza bu yağdan küçük miktarlar halinde saçınıza sürmeniz ve yarım saat saçınızda bekletmeniz yeterli olacaktır.
 • Jojoba Yağı: Jojoba yağı saç derisini nemlendirir ve saç beyazlamasını azaltabilir. Ayrıca saç dökülmesini de önleyebilir.
 • Çemen Yağı: Çemen yağı saç derisini nemlendirir ve saç beyazlamasını azaltabilir. Ayrıca saç dökülmesini de önleyebilir.
 • Çörek Otu Yağı

Eczanelerde Satılan Beyaz Saç Giderici

Eczanelerde Satılan Beyaz Saç Giderici
Eczanelerde Satılan Beyaz Saç Giderici

Eczanelerde beyaz saçlardan kurtulmak isteyenler için StopWhite Şampuan satılıyor. StopWhite Şampuan saçlarınızı 5 dakikada siyaha çeviriyor. Üstelik çok kolay bir şekilde saçlarınızı siyaha çeviriyor.

Banyoda saçlarınızı yıkadığınız gibi basit bir işlemle beyazlarınızdan bu şampuan yardımıyla kurtuluyorsunuz. StopWhite şampuanı bilimsel bir formüldür. Yüksek teknoloji ile üretilmiş, toksik olmayan bu şampuan aynı zamanda saç derisini ve saçınızı besler, korur ve onarır.

Geleneksel saç boyası ile karşılaştırıldığında; düşük maliyetli olması, zaman kazandıran rahatlığa sahip olması, kolay kullanıma sahip olması en büyük avantajlarıdır.

Amonyak vb. saçı yoran ve saçı yıpratan bileşenler içermemesi de en büyük avantajlarındandır. StopWhite Şampuanı saçınızı, sakalınızı güvenle boyar. Solma ve akma yapmaz. Yapay durmaz, doğal görünüme sahiptir. StopWhite Şampuanı nemli saça uygulanmaktadır.

 

5 Dakikada Beyaz Saçlardan Kurtulma

5 Dakikada Beyaz Saçlardan Kurtulma
5 Dakikada Beyaz Saçlardan Kurtulma

Hindistan Cevizi Yağı Kürü

Dört bardak Hindistan cevizi yağının içine 6 tane Hint Bektaşi üzümü atılır. Bekletilmeye bırakılır. Bu kür koyu renkte bir saklama kabında muhafaza edilmelidir.

Haftada bir kez saçlara masaj yaparak bu kür uygulanmalıdır. Bir saat bekletildikten sonra saçlar yıkanır. Yıkama esnasında bitkisel şampuan kullanmak gerekir.

Bu kür uygulanırken aynı zamanda 2 adet Hint Bektaşi üzümü, alkali suyun içinde bekletilir ve her sabah saça uygulanır. Bu daha etkili olmasını sağlar. Bu kür oldukça güçlü bir antioksidandır.

Soğan Ezmesi Kürü

Soğanın gözlerinizi yakmamasına dikkat ederek soğanı saçlarınızın diplerine masaj hareketleriyle sürüp beklemelisiniz.

Bu işlemin sonunda birkaç gün içinde beyaz veya gri olan saç telleriniz tekrar siyaha dönmeye başlayacaktır.

Soğanların kabuklarını soyduktan sonra iyice ezerek ezme kıvamına getirmeniz gerekiyor. Soğan ezmesini saç derisine ekledikten 30 dakika sonra şampuanla bolca durulayın.

Limon Kürü

Bir tane limonu soyun. Daha sonra limonu ve iki diş sarımsağı bütün halinde blenderden geçirin. Sonraki işlem olarak keten tohumu ve balı ekleyerek tekrar karıştırın.

Karışımı cam bir kavanoza koyup, kapağı kapatarak dolapta bekletin.

Tahta kaşık ile karışımdan her öğünden önce günde 1 çorba kaşığı tüketin. Karışımı günde 3 kez her öğünden bir saat önce tüketmeniz yararlı olacaktır.

Beyaz Saçlar Doğal Çözüm Yöntemleri

 1. Siyah Çay: İçerisinde bulunan kafein saç dökülmelerine sebep olan DHT hormonunun salgılanmasını önler. Aynı zamanda saçınızı besler, saçlarınızı güçlendirir, kırıkları onarır. İki çorba kaşığı siyah çayı kaynatın. İçerisine limon suyunu ekleyip yarım saat bekletin. Saçlarınıza masaj yaparak uygulayın ve 40 dakika bekledikten sonra saçınızı bol su ile yıkayın.
 2. Amla: Diğer adı Hint Bektaşi Üzümdür. İki yemek kaşığı amla tozunu bir su bardağı Hindistan cevizi yağı ile karıştırın. İkisini bir tencerede kaynatın.
 3. Köri Yaprakları: Bir demet köri yapraklarını bir yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı ile karıştırın. Daha sonra kaynatıp yağını süzün. Saçınızda 40-45 dakika kadar bekletmeniz yeterli olacaktır.
 4. Yeşil Çay: Bir fincan demlenmiş yeşil çay ile bir çay kaşığı susam yağını bir kaba ekleyin. Daha sonra bir çay kaşığı çam terebentin yağını ekleyerek karıştırın. Saçınızı streçle sarın ve 30 dakika kadar bekleyin.
 5. Sarımsak, soğan, brokoli, lahana, karnabahar vb. katalaz içeren besinler de oldukça etkili besinlerdir.
 6. Ceviz Yaprağı: Ceviz yapraklarını püre haline getirin. Getirdikten sonra şampuanınızın içerisine koyun. Saçınıza uyguladıktan sonra 15 dakika kadar beklemeniz yeterli olacaktır.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu