Saç ModelleriSaç BakımıSaç Rengi

Omuzda Kısa Saç Modelleri

Omuzda kısa saç modelleri her sezon olduğu gibi bu sezonda da oldukça popüler olacak gibi görünüyor. Hem modern ve cesur görüntüsü hem de pratik kullanımı sayesinde pek çok kadının kullandığı ve kullanmak istediği bu saç modeli her sezon sevilerek kullanılıyor.

Oldukça fresh ve enerjik görünen bu saç modeline sahipseniz ya da bu saç modeline sahip olmak istiyorsanız bu yazımız tam size göre.

Omuzda Kısa Saç Stilleri
Omuzda Kısa Saç Stilleri

Omuzda Kısa Saç Modelleri Kime Yakışır

Omuzda kısa saç modelleri herkesin tercih edebileceği, kullanımı ve şekil vermesi oldukça kolay olan modellerdir. Özellikle yuvarlak ve oval yüz yapısına sahip kadınların rahatlıkla tercih edebileceği bu modeli uzun çene yapısına sahip kişiler de kullanabilir.  Eğer yuvarlak ya da oval yüz tipine sahipseniz yüz hatlarınızı daha da ince gösterecek olan bu saç kesimini tercih edebilirsiniz.

Omuzda Kısa Saç Stili
Omuzda Kısa Saç Stili

Yuvarlak ya da oval yüz tipine sahipseniz perçemli omuzda kısa saç modeli ve bob kesim saç modeli sizin için uygun olacaktır. Yüz tipiniz uzun ve üçgen tipine daha yakın olduğunu düşünüyorsanız perçemli ve katlı omuzda saç modeli de sizin için uygun seçeneklerden sadece bir tanesi.

Omuzda Kısa Saç Modelleri
Omuzda Kısa Saç Modelleri

Cansız ve ince telli saç yapısına sahipseniz omuzda kestireceğiniz saçlar sayesinde saçlarınızı daha canlı ve bakımlı gösterebilirsiniz. Bunun yanı sıra eğer gür ve kalın telli saçlara sahipseniz de omuzda kullanacağınız saçlar günlük hayatınızda size kolaylık sağlayacaktır. Kalın telli ve gür saçlara sahipseniz kesiminizin katlı olmasını öneririz. Böylece saçlarınızın yoğunluğu hafifleyeceğinden şekil vermeniz kolaylaşacaktır.

Yüz hatlarınız kare ya da uzun ise ve omuzda kısa saç modellerini kullanmak istiyorsanız saçlarınızı yoğun dalgalı, doğal dalgalı ya da kıvırcık kullanmanızı tavsiye ederiz.

Omuzda Kısa Saç Modeli
Omuzda Kısa Saç Modeli

Hemen hemen her yüz tipine sahip kişilerin kullanabileceği bu model için dikkat etmeniz gereken tek şey size hangi modelin ya da kesimin daha çok yakışacağını bulmak. Bunun için de yüz yapınızı bulmanız yeterli olacaktır. Bu konuda kararsız kalıyorsanız saçlarınızı emanet edebileceğiniz uzman ellerden de yardım alabilirsiniz.

Omuzda Kısa Saç Kimlere Yakışır
Omuzda Kısa Saç Kimlere Yakışır

Omuzda Kısa Saç Kesim Modelleri

Saçlarınızı omuzda kestirmeye karar verdiyseniz ve modeller hakkında çok bilgi sahibi değilseniz ya da yeni modelleri incelemek istiyorsanız sizlere omuzda kısa saç modellerinden bazı önerilerimiz olacak.

Uzun bob saç kesimi, herkesin rahatlıkla kullanabileceği bir modeldir. Saçlarınızı çok kısa kullanmak istemiyorsanız bu modeli tercih edebilirsiniz.

Omuzda Kısa Saç Kesimleri
Omuzda Kısa Saç Kesimleri

Saçlarınız dalgalı ya da kıvırcık ise ve omuzda kısa saç modellerini seviyorsanız kullanabileceğiniz en uygun modellerden biri de curtain bangs modelidir. Bu model uzun saçlarda da rahatlıkla kullanılabilir. Curtain bangs perçemi andıran, ortadan yanlara doğru uzayan ve tarama şekline göre farklı formlarda kullanılabilen kaküllere sahip bir modeldir.

Bu model sayesinde geniş alın yapısına sahipseniz hem alnınız hem de yüz hatlarınız daha dar görünecektir.

Omuzda Kısa Saç Kesimi
Omuzda Kısa Saç Kesimi

Kısa Saç Modelleri Omuzda

Son dönemlerde gerek kullanım kolaylığı gerekse tarz görüntüsü sayesinde tercih edilen modellerden biri de omuz hizasında kullanılan kısa saç modelleri.

Hem cesur bir görüntüye sahip olmak hem de kısa bir model kullanmak istiyorsanız A-line bob kesim saçlar ile istediğiniz görüntüyü elde edebilirsiniz. Bunun yanı sıra uzun bir yüz yapısına sahipseniz katlı bob kesimi de tercih edebilirsiniz.

Omuzda Kısa Saç Kesimi Nasıl Yapılır
Omuzda Kısa Saç Kesimi Nasıl Yapılır

Dalgalı Kısa Saç Modelleri Omuzda

Saçlarınız doğal dalgalı ise ya da saçlarınızı dalgalı kullanmayı seviyorsanız omuz boyunda kesimleri rahatlıkla kullanabilirsiniz. Dalgalı saçlara sahip olan kadınlar için omuz hizasında saçlar iyi bir seçim olabilir.

Örneğin lob stilini omuz hizasında tercih edebilirsiniz. Özellikle dalgalı ve kıvırcık saçlarda enerjik ve doğal bir görünüm elde etmenizi sağlayan bu model günlük hayatınızda da size kullanım kolaylığı sağlayacaktır.

Omuzda Kısa Saç Farklı Kesim
Omuzda Kısa Saç Farklı Kesim

Bir diğer seçenek ise oldukça iddialı olan shag stilidir. Kullanacağınız krem ya da köpük saç şekillendiricileri ile bu kesimi kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Omuzda Kısa Saç Modelleri Galerisi

Omuzda Kısa Saç Balyaj
Omuzda Kısa Saç Balyaj
Omuzda Kısa Perçemli Saç Modelleri
Omuzda Kısa Perçemli Saç Modelleri
Omuzda Kısa Düz Saç Modelleri
Omuzda Kısa Düz Saç Modelleri
Omuzda Kısa Düz Saç Modeli
Omuzda Kısa Düz Saç Modeli
Omuzda Kahküllü Kısa Saç Modelleri
Omuzda Kahküllü Kısa Saç Modelleri
Omuz Kısa Saç Modelleri
Omuz Kısa Saç Modelleri
Omuz Kahküllü Kısa Saç Modelleri
Omuz Kahküllü Kısa Saç Modelleri

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu