Saç ModelleriSaç BakımıSaç BoyamaSaç KesimiSaç Rengi

Ombre Saç Modelleri 2023

Ombre, 2007 tarihinde keşfedilen gölgeli bir saç modelidir. Bu yıldan beri kadınların vazgeçemediği bir saç modelidir. Bu ombre saç modelinin vazgeçilememe sebebi saçlarınızı daha canlı göstermesi ve güzel göstermesidir.

Bizde kadınların vazgeçemediği bu ombre saç modellerini sizler için araştırdık ve sizlere en yeni ombre saç modellerini belirledik. Ombre yaptırmak istiyor ama modeline karar veremiyorsanız bu yazımız tam size göredir. O zaman hep beraber ombre saç modellerini keşfedelim.

En Trend Ombre Saç Modelleri

Çilek Sarısı Ombre 
Çilek Sarısı Ombre
 • Eriyen Ombre: “Melted ombre” de denilen bu ombre  tam anlamıyla saç renginin erimesi gibi bir görünüm veriyor. Saç yine klasik ombre’deki gibi koyu tondan açık tona doğru akıyor. Bir renkten diğer renge geçiş çok daha yumuşak olduğu için bu geçiş çok doğal duruyor.
Örgülü Ombre Saç Modelleri
Örgülü Ombre Saç Modelleri

Bu eriyen ombre saç modeli en çok  küllü açık kahve tonlarına yakışmaktadır.

 • Ters Ombre: Biraz alışılagelmişin dışında bir görünüme sahip olmak isteyenler ters ombre saç modeli tam size göre bir saç modelidir.
Ombre Saç Modelleri yeşil
Ombre Saç Modelleri yeşil

Klasik ombre’de amaç koyu renkten, açık renklere doğru aşamalı bir geçişken, ters ombre de açık tonlardan koyu tonlara geçiş yapılıyor. İsmini de bu özelliğinden almıştır. Eğer saçlarınıza sarı ombre yaptırmak istiyorsanız ters ombre sarı renkte biraz farklı gözükmektedir. Görenler burada ters giden bir şeyler var diyebilirler. Ancak katlı saç kesiminde sarı ters ombreler oldukça hoş gözükmektedir. Genellikle ters ombreler kahve saç renginde tercih edilmektedir.

pembe Sombre Saç Renkleri
pembe Sombre Saç Renkleri

Ombre Saç Modelleri

Sombre Saç pembe
Sombre Saç pembe
  • Küllü Gri Ombre: Ombre saç modelini en çok gösteren renk küllü gridir. Hatta ombre denildiğinde çoğumuzun aklında küllü sarılar ve griler gelmektedir. Bir dönem çok trend olan gri ombre bu sefer tarzını değiştirip füme renkten küllü gri tonlara doğru akıyor. Bizden size bir tavsiye siyahtan griye akan ombre modelleri daha dikkat çekici durmaktadır. Yalnız saçınızı gri ombreye boyatmaya karar verdiyseniz kıyafet seçiminde biraz zorlanabilirsiniz.

 

 • Ombre Saç Modelleri sarı siyah
  Ombre Saç Modelleri sarı siyah
  • Rose Gold Ombre: Farklı görünmek isteyenlere diğer önerebileceğimiz ombre rengi de rose gold saç rengidir. Rose Gold ombre modeliyle hem şirin hem farklı görünmeniz mümkündür. Karamel ve kahve tonlarıyla geçiş yaptığında daha doğal görünmektedir.
  • Renkli Ombreler:  Renkli ombre trendi çok öncelerden beri popülerdi. Ama artık bir renkten, diğerine renkli ombre trendi var! Bu görünümde saçın doğal tonundan açık tona geçiş yerine farklı ve canlı bir renkten diğerine geçiş yapılmaktadır. Rengarenk gök kuşağı dediğimiz ombre modeli bu modeldir. Fakat bize göre en tatlı tonu yine küllü kahve tonlarıyla başlayan pembe bitişli renkli ombre modelidir.
  • Mavi Tonlarındaki Ombreler: Mavi tutkunlarımız, tam da size göre renk ve model seçeneği mavi ombre saç modelleridir. Maviyle başlayan griye doğru geçiş yaparak akan renkler çok hoş bir o kadar da fantastik bir görünüme sahiptirler.
  • Mor Ombreler: Mavi ombreler oluyor da mor ombreler niye olmasın? Özellikle de beyaz tenli bayanlara oldukça yakışmaktadır. Marjinal bir tarz yakalamak istiyorsanız mavi ve mor ombre modelleri tam size göre seçimlerdir.
Ombre Saç Modelleri sarı mor
Ombre Saç Modelleri sarı mor
Ombre Saç Modelleri Renkli
Ombre Saç Modelleri Renkli

Ombre modellerini isterseniz düz saç modeliyle isterseniz de dalgalı saç modeliyle kullanmanız mümkündür. Hatta kısa saç kesimine de uzun saç kesimine oldukça yakışmaktadırlar.

Saç renginde ve modelinde değişikliğe girmek isteyenlere önerilebilecek saç modellerinden birisi de sıcak bukleli ombre modelidir.

Ombre Saç Modelleri pembe
Ombre Saç Modelleri pembe
Ombre Saç Modelleri Nasıl Elde Edilir
Ombre Saç Modelleri Nasıl Elde Edilir

Ombre saç modellerinizi 5-6 ayda bir yenilemelisiniz. Bu sürede saçlarınıza doğal maskeler yapabilir ve bir saç bakım rutini edinebilirsiniz. Kırık ve yıpranmış saç uçlarınızı da biraz kestirebilirsiniz.

Ombre Saç Modelleri Kimlere Yakışır
Ombre Saç Modelleri Kimlere Yakışır
Ombre Saç Modelleri açık kahverengi
Ombre Saç Modelleri açık kahverengi

 

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu