Saç RengiSaç BakımıSaç BoyamaSaç KesimiSaç Modelleri

Normal Kumral Saç Rengi

Kumral saç rengi ve tonları hakkında merak ettiğin her şeyin cevabını araştırıp, öğrendik. Kumral saç tonlarından birini kullanmak istiyorsanız, oldukça faydalı olabilecek bu içeriğimize göz atmanızı tavsiye ederiz. Bu yazımızı okuduktan sonra kumral saç rengi hakkında her türlü bilgiyi öğrenmiş olacaksınız.

Normal Kumral Saç Rengi
Normal Kumral Saç Rengi

Normal Kumral Saç Rengi Nasıl Bir Renk?

Kumral saç rengi, koyu küllü kumral saç renkleri, orta kumral saç renkleri ve açık kumral saç renkleri ana tonlarında olup , soğuk tonlardan sıcak tonlara, birçok farklı kumral renk renkleri seçeneği mevcuttur. Kişinin zevkline ve cilt tonuna göre kumral renginin farklı tonlarında saçlarımızı boyayabiliriz.

Normal Kumral Saç Rengi Nasıl Elde Edilir
Normal Kumral Saç Rengi Nasıl Elde Edilir

Normal Kumral Saç Modelleri

 1. Açık Kumral saç rengi: Koyu sarı saç rengine yakın bir renk olan açık kumral saç rengi, neredeyse her ten rengine uyumlu olmasından dolayı birçok kişi tarafından tercih ediliyor. Özellikle solgun yüz görünümünden şikayetçiyseniz, bu saç rengi size canlı ve enerjik bir hava katacaktır.
 2. Küllü kumral saç rengi: Zarif ve kullanışlı bir renk olan küllü kumral saç rengi, her ten rengiyle uyum sağlar. Ancak renkli gözlü ve açık tenliler özellikle açık küllü saç rengini tercih etmemeliler.
 3. Bebek kumralı saç rengi: Soğuk alt tonlu ve hafif küllü bir renk olan bebek kumralı saç rengi, koyu sarı ile açık küllü tonlarının birleşiminden oluşur. Açık tenlilere oldukça yakışan bebek kumralı, saçlara doğal bir görünüm vermesinin yanında, daha genç ve aydınlık yüz görünümü verir.
 4. Açık küllü kumral saç rengi: Buğday tenlilere ve renkli gözlülere oldukça yakışan açık küllü kumral saç rengi, soğuk yansımalara sahip bir renktir. Işıltılı, parlak ve canlı bir görünüm verdiği için çok tercih edilen saç renklerinden biridir.
 5. Koyu küllü kumral saç rengi: Buğday ve esmer tenli kadınlara oldukça yakışan koyu küllü kumral saç rengi içerisinde soğuk yansımalar olduğu için adeta bir kış rengidir. Üstelik saçlara doğal bir görünüm verdiği için adeta boya yaptırdığınız anlaşılmayacaktır.
 6. Orta kumral saç rengi: Açık ve koyu tonlardan oluşmuş olan fakat koyu tona yakın orta kumral saç rengi, buğday tenlilere bir hayli yakışmaktadır.
 7. Altın kumral saç rengi: Bebek kumralına en yakın tonlardan biri olan altın kumral saç rengi içerisinde kumral ve altın yansımaları yer almaktadır.  Özellikle açık tenlilerin rengi olan bu saç rengi ile daha genç ve aydınlık yüz görünümü elde edebilirsiniz.
Normal Kumral Saç Rengi Kimlere Yakışır
Normal Kumral Saç Rengi Kimlere Yakışır

Normal Kumral Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Kumral saç rengi, sarının koyu, kahverenginin açık tonudur. Kısacası kumral tonları için sarı ile kahverengi arasında olduklarını söyleyebiliriz. Bu yüzden kumral saç rengi herkese yakışır.

Normal Kumral Saç Rengi Boya Numaraları
Normal Kumral Saç Rengi Boya Numaraları
Normal Kumral Saç Rengi 2023
Normal Kumral Saç Rengi 2023

Açık kumral, küllü kumral ve koyu kumral tonları arasından cilt tonuna uygun bir kumral tonu seçebilirsin. Önemli olan cilt tonuna uygun bir renk seçmek. Eğer soğuk cilt alt tonuna sahipsen küllü kumral tonlarını, sıcak cilt alt tonuna sahipsen de sıcak kumral tonlarını tercih edebilirsin.

Altın Kumral Saç Rengi Kimlere Yakışır
Altın Kumral Saç Rengi Kimlere Yakışır

Normal Kumral Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Saçlarınızı kumral renklere boyamak için; saçımızın renk tonunun kumral tonlarda veya daha açık tonlarda olması gerekiyor. Örnek vermek gerekirse ; siyah saçı kumrala boyamak için saçlarımızın tonunu boyamak istediğimiz tonlara kadar açmamız gerekiyor. Daha sonra sayfamızda belirlediğiniz ve boyamak istediğiniz kumral renk saç boyası ve oksidan karışımı ile kumral renk elde edebilirsiniz.

Normal Kumral Saç Rengi Boya Numaraları

 • Schwarzkopf Palette Deluxe 7-0 Kumral
 • Loreal Paris Excellence Creme 6.1 Koyu Küllü Kumral
 • Loreal Paris Excellence Cool Creme 7.11 Ekstra Küllü Kumral
 • Loreal Paris Excellence Creme 7.1 Küllü Kumral
 • Maxx Deluxe 8.0 Açık Kumral
 • Nevaton 7.0 Kumral
 • Wella Koleston 7/0 Kumral
İnci Kumralı Saç Rengi Kimlere Yakışır
İnci Kumralı Saç Rengi Kimlere Yakışır
İnci Kumralı Saç Rengi
İnci Kumralı Saç Rengi
Altın Kumral Saç Rengi Modelleri
Altın Kumral Saç Rengi Modelleri

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu