Saç BakımıSaç BoyamaSaç KesimiSaç ModelleriSaç Rengi

Nar Kızılı Saç Rengi

Bu yazımızda sizlere kızıl saç renginin en çok beğenilen tonundan bahsedeceğiz. Görünce insanın içini açan, yaz mevsimine cıvıl cıvıl girmek isteyen kişilerin ilk tercihi olan bu kızıl tonunu duymayan yoktur. Tahminleriniz doğru. Bu yazımızda sizlere nar kızılı saç renginden bahsedeceğiz.

Nar kızılı nasıl bir tondur? Kimlere yakışır? Kısacası nar kızılı saç rengi hakkında tüm merak edilen sorulara değineceğiz. Hazır mısınız? Hazırsanız nar kızılı saç rengini hep beraber tanıyalım.

Nar Kızılı Saç Rengi koyu
Nar Kızılı Saç Rengi koyu

Bana Hangi Kızıl Tonu Yakışır

Saçlarını kızıl saç rengine boyatmak istiyorsun ama hangi tonu seçeceğine karar veremiyor musun? Her şeyden önce iki şeyi bilmen gerekir: ilki ten rengine uygun olup olmaması. Eğer açık ten rengine sahipsen, açıktan koyuya tüm kızıl tonları senin için uygundur.

Nar Kızılı Saç Rengi açık
Nar Kızılı Saç Rengi açık

Ancak bize soracak olursan, yoğun kızıl saç rengi, yüzüne aydınlık bir hava verip, seni soluk görünümden kurtaracağı için ten rengine çok yakışır. Eğer ten rengin koyuysa, biraz koyu tonda bir kızıl tercih etmeni öneririz çünkü açık kızıl bir saç rengi saçların ve ten rengin arasında bir kontrast oluşturabilir.

Nar Kızılı Saç Rengi açık renk
Nar Kızılı Saç Rengi açık renk

Koyu kızıl saç renklerinden de kestane kızıl gibi bir renk deneyebilirsin. Ten rengin buğdaysa, turuncu alt tonlar barındıran bakır saç renklerini deneyebilirsin.

Nar Kızılı Saç Boyası Nasıl Elde Edilir
Nar Kızılı Saç Boyası Nasıl Elde Edilir

Koyu Nar Kızılı Saç Rengi

Uzun saçlarda ve kısa saçlarda rahatlıkla uygulanan nar kızılı saç boyası, tüm saç tipleri için de uygundur.

Nar kızılı saç modelleri arasında dalgalı saç modelleri, düz saç modelleri yer almaktadır. Ayrıca kıvırcık saç modelleri de nar kızılı saçlarla mükemmeli sunmaktadır.

koyu Nar Kızılı Saç Rengi
koyu Nar Kızılı Saç Rengi

At kuyruğu saç modeli, örgülü saç modelleri, su dalgası saç modeli ve açık saç modelleri en çok tercih edilen saç modelleridir.

Nar kızılı saç rengini sevenler, bu senenin moda saç renkleri arasında yer alan nar kızılı saç kullanabilirler. Parlak, canlı ve gösterişli bir renk olduğu için iddialı olmayı sevenler mutlaka incelemelidir. Nar kızılı saç boyası ile koyu kızıl veya kızıl kırmızı gibi bir renk ortaya çıkmaktadır. Özellikle boyanın ilk yapıldığı süreçte saçlar canlı, parlak ve koyu kırmızı şeklindedir.

ışıltılı Nar Kızılı Saç Rengi
ışıltılı Nar Kızılı Saç Rengi

Saçlarını nar kızılı saç rengine boyayacaklara bir uyarımız bulunuyor. Kızıl saç renginin tüm tonlarında olduğu gibi nar kızılı saç tonunda da boyanın çabuk aktığı bir gerçektir. Ek olarak ise düzenli aralıklarla üst üste birkaç kez nar kızılı saç rengi saç boyası uygulamasından boyanın daha kalıcı olduğu belirtilmektedir.

Saçlardaki boyanın daha uzun süre kalması parlaklığını yitirmemesi için nar kabuklarını kaynattığınız su ile saçlarınızı ıslatarak da arayabilirsiniz.

Koyu renk saçlarda açıcı ile kullanılması gereken nar kızılı saç boyası, açık renk saçlarda açıcı kullanmadan uygulanmaktadır.

Nar Kızılı Saç Rengi balyaj
Nar Kızılı Saç Rengi balyaj

Nar Kızılı Saç Boyası Numaraları

  • Maxx Deluxe 5.65 Nar Kızılı
  • Schwarzkopf Palette 6-88 Nar Kızılı
  • Wella Koleston 5/45 Koyu Nar Kızılı
  • Viored 5.65 Nar Kızılı
  • Colormax 866 Nar Kızılı Tüp Boya
  • Palette Doğal Renkler Serisi 6- 88 Nar Kızılı
olgunlaşmamış Nar Kızılı Saç Rengi
olgunlaşmamış Nar Kızılı Saç Rengi

Nar Kızılı Saç Boyası Nasıl Elde Edilir

Hemen hemen tüm boya markalarında nar kızılı saç rengi saç boyası bulunmaktadır. Fakat kuaföre gitmeden de nar kızılı saç rengini tutturmak istiyorsanız; evde de nar kızılı saç rengini elde etmeniz mümkündür.

Özellikle koyu renk saçlara sahip olanlar açıcı kullanmadan doğru nar kızılı saç rengini tutturamaz. Bu nedenle mutlaka açıcı kullanması gerekmektedir. Açıcı kullanımı sırasından saçların yıpranma payını unutmamalısınız. Bu riski göze almak istemiyorsanız mutlaka profesyonel destek almanızı öneriyoruz.

Nar Kızılı Saç Modelleri
Nar Kızılı Saç Modelleri

Boyasız doğal kumral saç renklerinde nar kızılı saç boyası daha kolay tutacağı için evde uygulanabilir. Ancak bunun için de daha önce evde saç boyası deneyimli geçirmiş olmanız daha doğru olacaktır.

Nar Kızılı Saç Boyası Numaraları
Nar Kızılı Saç Boyası Numaraları

Nar Kızılı Kimlere Yakışır

İlk defa yaptırmayı düşünen kişiler nar kızılı saç rengi bana yakışır mı sorusunu sıklıkla sormaktadır.  Açık veya koyu nar kızılı saç rengi, renkli gözlü, açık tenli kişilerde kusursuz bir görünüm sunmaktadır.

Nar Kızılı Kimlere Yakışır,
Nar Kızılı Kimlere Yakışır,

Özellikle koyu nar kızılı esmer tenli kişiler tarafından kullanılmaktadır. Esmer ten rengine sahip olan kişilere koyu nar kızılı tonunun çok yakıştığını söylememizde fayda vardır.

Hemen hemen tüm ten renklerine uyum sağlayan nar kızılı rengi saç boyası açık tenli kişilerde yüzü daha aydınlık göstermektedir.

Bana Hangi Kızıl Tonu Yakışır
Bana Hangi Kızıl Tonu Yakışır
açık renk Nar Kızılı Saç Rengi
açık renk Nar Kızılı Saç Rengi

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu