Saç RengiSaç Modelleri

Mocha Kahve Saç Rengi ve Modelleri

Soğuk ve küllü kahverengi saçların moda olduğu günümüzde kahverenginin tonları da büyük ilgi toplamaktadır. Bu tonların en dikkat çekenlerinden biri mocha kahve saç rengidir. Işıl ışıl bir kahverengi kullanmak isteyenlerin kesinlikle kullanması gereken renklerden biridir.

Modern bir görünüm sergileyen mocha kahve yoğunluğuyla da dikkat çekmektedir. Mocha kahverengini kullanan her kadının duyduğu memnuniyet bu rengin kısa sürede trendlerde yerini almasının önünü açacaktır.

 

Uzun Düze Mocha Kahve saç rengi
Uzun Düze Mocha Kahve saç rengi

 

Saçlarına anında ışıltı ve parlaklık katmak isteyen kadınlar için uygun renk olan mocha kahve mat ve cansız görüntüyü ortadan kaldırmak için doğru renk olmaktadır. Çılgın ve renkli saçlardan sıkılan kadınların uğraması gereken bir durak olan mocha kahve ağır ve havalı bir duruş sergilemek için en doğru renklerden biridir.

 

çikolata Mocha Kahve saç rengi
çikolata Mocha Kahve saç rengi

 

Mocha kahve saç rengi en çok esmer ve buğday tenli kadınlara yakıştırılmaktadır. Sıcak olan tende bu renk farklı bir hava vererek nötr bir görünüm sağlayacaktır. Kişiyi olduğundan daha genç gösterecek olan bu renk sayesinde fresh ve doğal saçlara da sahip olunmaktadır.

 

Dalgalı Mocha Kahve saç rengi
Dalgalı Mocha Kahve saç rengi

 

Her saç modeliyle kombini şık duran mocha kahve saç rengi hemen hemen her ten rengine kadının kullanımına da açık bir renktir. Her saç modelinde şık dursa da küt ve kısa saç modellerinde daha modern bir duruşa sahip olmaktadır.

Buğday tenli ve renkli gözlü kadınların doğal saç rengi gibi duran mocha kahve saç rengi özellikle bu renklere sahip kadınlara yakışmaktadır. Sağladığı ışıltı ve parlaklıklarla özellikle sonbahar ve kış mevsimlerinin soğuk ve soluk havasını ortadan kaldıracaktır.

 

Düz kesim Mocha Kahve saç rengi
Düz kesim Mocha Kahve saç rengi

 

Mocha Kahve Saç Rengi Nasıl Elde Edilir

Düz Mocha Kahve saç rengi
Düz Mocha Kahve saç rengi

 

Saçlarındaki mat ve solgun duruştan sıkılan her kadın renk değişimine gitmek istemektedir. Ancak her renk kadınların isteyeceği sonuçları veremeyeceğinden bu işlemler incelikle yapılmalıdır. Parlaklık ve canlılığın yanında doğal görünümünden de vazgeçmek istemeyen kadınlara en çok önerilen saç renklerinden biri de mocha kahve saç rengidir.

 

Mocha Kahve Saç Boya Numarası
Mocha Kahve Saç Boya Numarası

 

Mocha kahve saç rengini kullanmak için çeşitli püf noktalar bulunmaktadır. Mocha kahve saç rengini en doğru şekilde elde etmek isteyen kadınlar için bütün detayları yazımızda vereceğiz. Sezonun yeniliği ve parlak güneşin altında parlamak için öncelikle en doğru saç boyasını bulmak gerekmektedir.

 

Mocha Kahve Saç kime yakışır
Mocha Kahve Saç kime yakışır

 

Mocha kahve tonları içerisinde en kaliteli ve doğru sonucu vereceğini iddia ettiğimiz saç rengi numarası Loreal Paris Casting Creme Gloss 5102 Cool mocha kahvedir. Saçlarınızın ilk haline dikkat ederek boyama yapmanız önem taşımaktadır. Ancak çok fazla sıkıntılı bir renk olmamasından dolayı tek seferde doğru tona ulaşmak amaçtır.

 

Mocha Kahve Saç kimlere yakışır
Mocha Kahve Saç kimlere yakışır

 

Boyanın üzerinde yazan talimatlara uygun olarak boyama işlemi yapılmalıdır. Boya saçın üzerinde verilen süreden daha fazla veya daha az süre kalmamalıdır. Talimatlara uyulduğunda mocha kahve saç rengine ulaşıldığı görülecektir.

 

Mocha Kahve Saç Modeli
Mocha Kahve Saç Modeli

 

Saçlar boyandıktan sonra boyanın içerisindeki saç bakım kremi kullanılmalıdır. Bu krem sayesinde boyanın kalıcılığı artacaktır. Boyama bittikten sonra haftada bir kez saç maskesi yapılmalıdır. Bu maske sayesinde saçların parlaklığı ve ışıltısı korunacaktır.

Doğru boyama yapıldığı takdirde hem ortaya havalı bir renk çıkmış hem de 28 yıkamaya kadar kalıcılığı korunan bir boya çıkacaktır.

 

Mocha Kahve Saç Modelleri
Mocha Kahve Saç Modelleri

 

 

Mocha Kahve Saç Modelleri

 

Mocha Kahve Saç Nasıl Elde Edilir
Mocha Kahve Saç Nasıl Elde Edilir

Mocha Kahve saç rengi ve saç rengi numarası genel olarak bakıldığı zaman kahverengi saç rengi tonlarının orta renkleri arasında yer almaktadır. Bu güzel saç renginin kullanımı oldukça kolaydır. Bu nedenle de bu yıl en çok tercih edilen renk tonlarından biri olarak karşımıza çıkacaktır. Hatta öyle ki şimdiden bir çok kuaförden talep edilmeye başlanmıştır.

Mocha Kahve saç stili

Mocha Kahve saç stiliMocha Kahverengi saç rengi ve saç rengi numarası için sizlere bir kaç önerimiz var. Öncelikle bu saç rengini nasıl elde edeceğiniz hakkında sizlere kısaca bilgi vermek istiyoruz.

Mocha Kahve saç renkleri
Mocha Kahve saç renkleri

Saçlarınız koyu tonlarda olsa dahi, siyah olmadığı müddetçe bu saç rengini elde etmeniz bir hayli kolay olacaktır. Ancak bu durumda seçtiğiniz boyanın kalitesi de önemli bir unsur olarak karşınıza çıkacaktır. Çünkü boyanın salgıladığı renk pigmentlerinin yoğun olması mocha kahve saç renginin ne oranda tutup tutmayacağını etkileyecektir.

Mocha Kahve saç rengi ve stilleri
Mocha Kahve saç rengi ve stilleri

Eğer sonucun mükemmel olmasını istiyorsanız elinizden geldiğince tanınmış ve ünlü markaları tercih etmenizi tavsiye ederiz. Eğer uğraşmak istemiyorsanız bir kuaförden yardım alarak da mocha kahverengi saç renginde mükemmel tonu yakalamanız mümkün olacaktır.

Mocha Kahve saç rengi ve modelleri
Mocha Kahve saç rengi ve modelleri

Son dönemlerde mocha Kahve saç rengine sahip olmak isteyen bir çok bayan bulunduğunu bilmekteyiz. Çünkü bu aralar magazin gündemine de şöyle bir baktığımızda bu saç rengini bir çok ünlü bayanda da görmekteyiz. Bu rengi kısa zaman da denemenizi tavsiye ediyoruz. Mocha Kahve Saç Rengi Nasıl Elde Edilir

Mocha Kahve Saç Rengi Nasıl Elde EdilirMocha (moka) kahve saç rengi kimlere yakışır ? konusunda tereddütleriniz varsa belirtmek isteriz ki her ten rengi ile muhteşem bir uyum sağlayan renk tonlarımızdan biridir. Bu rengi saçlarında görmek isteyen bayanlarımız için tam olarak boya rengi numarasını ve boya önerimizi sizler ile paylaşalım.

Mocha Kahve Saç Rengi Kimlere Yakışır
Mocha Kahve Saç Rengi Kimlere Yakışır

Mocha kahve saç rengi numarası olarak sizlere Loreal Paris Excellence İntence’den 6.13 numaralı Mocha Kahve saç boyasını öneriyoruz.

Bu güzel rengi denediğiniz de göreceksiniz ki saçlarınız beklediğinizden de ilgi çekici olacaktır. Sizler de gönül rahatlığı ile kahverenginin bu tonunu saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Yeni saçlarınız ile mutlu, sağlıklı ve güzelliklerle dolu günler dileriz. Mocha Kahve saç rengi ve modellerinden oluşan galerimizi incelemenizi ve bu renk hakkında yorumlarınız bizler ile paylaşmanızı bekliyoruz.

Kaynak;

Mocha Kahve Saç Rengi Kimlere Yakışır

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu