Saç RengiSaç Modelleri

Melis Sezen Saç Rengi ve Saç Modelleri

Daha önce birçok ünlünün saç rengini incelediğimiz bloğumuzda şimdi de Melis Sezen saç rengi üzerine bilgiler vereceğiz. Kısa sürede şöhret basamaklarını tırmanan Melis Sezen oyunculuğunun yanı sıra doğal güzelliği ile de dikkatleri üzerine çekmektedir.

Güzelliğini pekiştirdiği saçlarında zaman zaman değişikliklere gitmektedir. Beyaz tenli olan Melis Sezen saç renklerinde sarı ve bakır tonlarını kullanmaktadır. Kendisine oldukça yakışan bu renklerin yüzünde doğal durmasını istediği için çoğu kez saç rengi ile kaş rengini de eşitlemektedir.

 

melis sezen'in yeni saç rengi
melis sezen’in yeni saç rengi

 

Altın sarısı saç rengini kullandığı bir dönemden sonra küllü bakır saç rengine geçmiştir. Leke dizisinde rol aldığı dönemde ise karamele yakın koyu kumral saç rengini kullanmıştır. Bu renk beyaz tenli kadınların sıklıkla kullandığı bir renk haline gelmiştir.

Güzelliğini desteklediği saçları ve saç renkleri ile birçok sevenine örnek olan Melis Sezen büyük değişiklikler yapmaktan kaçınmaktadır. Uzun yıllardır sözü geçen renkleri kullanmış ve bu renkleri kendisine yakıştırmıştır.

 

melis sezenin saç rengi
melis sezenin saç rengi

 

Melis Sezen Kimdir?

melis sezen yeni saç rengi
melis sezen yeni saç rengi

 

2 ocak 1997 yılında İstanbul Silivri’de dünyaya gelen Melis Sezen Türk dizi, film ve reklam oyuncusudur. Göçmen bir ailenin kızı olarak dünyaya gelen Sezen’in bir erkek kardeşi bulunmaktadır.

Annesinin tiyatroya olan ilgisini fark ettikten sonra oyuncuyu Müjdat Gezen Sanat Merkezi’ne yazdırması ile oyunculuğa ilk profesyonel girişimini yapmıştır. 12 yaşından beri drama eğitimi alan Sezen bir sene de Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde tiyatro eğitimi almıştır.

Melis Sezen Sadakatsiz Saç Rengi
Melis Sezen Sadakatsiz Saç Rengi

 

Koç Üniversitesi Medya ve Görsel Sanatlar Bölümü’nü tamamlayan Melis Sezen Hayat Bazen Tatlıdır dizisi ile ekranlara ilk adımını atmıştır. Dizilerdeki başarısı ve oyunculuğu ile kısa sürede yapımcıların dikkatini çekmiş ve birçok projeden önemli teklifler almıştır.

 

Melis Sezen saç
Melis Sezen saç

 

Sinemada bir süre bağımsız filmlerde rol almıştır. Bu süreçten sonra ilk ciddi rolünü gerçek bir hikayeden alınan Bizim İçin Şampiyon filmi ile yapmıştır. 2019 yılında ilk başrol oyunculuğunu Leke dizisinde Yasemin karakteri ile oynamıştır.

Birçok projede yer alan Melis Sezen ününü en çok duyurduğu Sadakatsiz dizisinin başrollerinden biri olmayı başarmıştır. Buradaki rolü ile kariyerine önemli başarılar katmış ve 2021 yılında Pantene Altın Kelebek Ödülleri’nde Yıldızı Parlayanlar ödülüne layık görülmüştür.

 

Melis Sezen Saç Stili
Melis Sezen Saç Stili

 

Melis Sezen Saç Rengi Nedir?

melis sezen saç rengi
melis sezen saç rengi

 

Sadakatsiz dizisindeki rolü ile büyük izleyici kitlelerine ulaşan Melis Sezen son dönemlerin en popüler oyuncularından biridir. Dizi ve filmlerdeki oyunculuğunun yanı sıra reklamlarda da rol almakta ve son olarak önemli bir yarışma programı olan Maske Kimsin Sen’de jüri üyeliği yapmıştır.

Ekranlarda çok fazla görünmesi dikkatleri üzerine çekmesine ve her bakımdan merak konusu olmasına yol açmaktadır. Doğal ve şık tarzının yanı sıra saç renkleri de oldukça merak konusu olmaktadır. Ünlü oyuncu ile aynı ten rengine sahip olan sevenleri aynı saç rengini kullanmak için araştırmalar yapmaktadır.

 

melis sezen saç rengi numarası
melis sezen saç rengi numarası

 

Melis Sezen’in son olarak kullandığı saç rengi koyu kumral olarak bilinmektedir. Ancak saç diplerinde bu rengin yoğun olduğunu söylemek daha doğru olacaktır. Saç uçlarına gelince daha açık bir sarı rengin hakim olduğu görülecektir. Kullandığı saç modelleri ile de bu renklerin daha çok ortaya çıkmasını sağlamaktadır.

 

melis sezen saç rengi nedir
melis sezen saç rengi nedir

 

Melis Sezen Saç Rengi Numarası

melis sezen saç rengi leke
melis sezen saç rengi leke

 

Ünü her geçen gün yayılan ve daha büyük kitlelere ulaşan Melis Sezen sevenlerinin yakın markajına alınmaktadır. Her hareketi, her işi oldukça konuşulan Sezen saç rengi tercihleri ile de sıklıkla gündem olmaktadır.

Kendisini örnek alan pek çok hayranı güzel oyuncunun saç rengini uygulamak istemekte ve bununla alakalı araştırmalar yapmaktadır. Küllü bakır saç rengi kullanan Sezen’in saç rengini uygulamak kolay değildir. Bu rengin tutması adına saçın ilk rengi önem taşımaktadır.

 

melis sezen saç rengi boya
melis sezen saç rengi boya

 

Bu nedenlerden dolayı saçın bir kuaför ortamında boyanması daha başarılı sonuç alınması adına önem taşımaktadır. Saçlarının önceki rengi koyu kahve, koyu veya orta kumral olanlar için iki rengin karışımıyla bu renk tutacaktır.

Loreal Excellence Creme Serisi 6.41 (%60) ile aynı markanın Sıcak Bakır Kahve 6.45 (%40) renkleri karıştırılarak Melis Sezen saç rengi elde edilebilir.

 

Melis Sezen Saç Rengi 2022
Melis Sezen Saç Rengi 2022

 

Melis Sezen Gerçek Saç Rengi

melis sezen saç rengi 2019

melis sezen saç rengi 2019

Ünlü oyuncu Melis Sezen saçlarını her ne kadar boyatsa da genellikle doğal bir havaya sahip olmaktadır. Yaptırdığı hafif makyajlar ve sade tarzı ile beğenileri toplayan Melis Sezen’in doğal saç rengi de oldukça merak edilmektedir.

Uzun süredir doğal saç rengini kullanmayan Melis Sezen’in gerçek saç rengi orta kahverengi olarak bilinmektedir. Beyaz teni ile uyumlu olan bu saç rengi güzel oyuncunun yıllarca kullandığı doğal saç rengidir.

 

melis sezen leke deki saç rengi
melis sezen leke deki saç rengi

 

Açık kahverengi gözleri ve beyaz teniyle son derece uyumlu olan orta kahverengi beyaz tenli, kumral ve esmer kadınların rahatlıkla kullanacağı bir renk olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

Melis Sezen Koyu Sarı Saç
Melis Sezen Koyu Sarı Saç

Melis Sezen Yeni Saç Rengi

Melis Sezen Kısa Saç Modeli
Melis Sezen Kısa Saç Modeli

 

Sadakatsiz dizisi ile beraber saç renklerinde de değişime giden ünlü oyuncu Melis Sezen yeni tercihi ile gündeme oturmuştur. Dizide varlıklı ve güçlü bir ailenin kızı rolünü canlandıran Sezen bu rolüne uygun güçlü ve havalı bir saç rengi kullanmıştır.

Küllü bakır tonunu değiştirmiş ve sarı saç rengine geçmiştir. Saç diplerinde koyu kumral tonları kullanmış ancak saçlarının genelinde sıcak sarı tonu kullanmaya başlamıştır. Beyaz tenine bu rengi de yakıştırmış ve rolüne yakışan bir karakter ortaya çıkarmıştır.

 

Melis Sezen Karamel Kahve Saç
Melis Sezen Karamel Kahve Saç

 

Melis Sezen’in Kullandığı Saç Modelleri

melis sezen gerçek saç rengi
melis sezen gerçek saç rengi

 

Saç renkleri ile birçok sevenine ilham kaynağı olan Melis Sezen saç modellerinde de farkını ortaya koymaktadır. Saç kesimi olarak genellikle orta ve uzun kesimleri kullanmıştır. Güzel oyuncuyu kısa saçlarla hiç görmedik desek daha doğru olacaktır.

Küçük yüzüne kestiği bu modeller yüzünü desteklemekte ve ince telli saçlarını daha güçlü göstermektedir. Saçlarını katlı modeller kestirerek yüzünün daha güçlü durmasını sağlamaya çalışmaktadır.

Melis Sezen’in Kullandığı Saç Modelleri

Melis Sezen Dalgalı Saç Rengi
Melis Sezen Dalgalı Saç Rengi
Melis Sezen Dalgalı Saç Rengi
Melis Sezen Dalgalı Saç Rengi
Melis Sezen Dalgalı Saç Modeli
Melis Sezen Dalgalı Saç Modeli
Melis Sezen Balyaj Saç Rengi
Melis Sezen Balyaj Saç Rengi

 

Kaynak:

Melis Sezen Saç Rengi Nedir

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu