Saç RengiSaç BakımıSaç BoyamaSaç KesimiSaç Modelleri

Mavi Siyah Saç Rengi Tonları ve Modelleri

Saçlarında yeni bir görünüme ne dersin? Bir döneme damgasını vuran saç renkleri arasında gösterilen mavi siyah saç rengi, popülerliğini sürdürüyor. Özellikle güneş ışığında oldukça parlak ve canlı görünen bu saç rengi ile dikkatleri üzerinde toplayabilirsin. Peki, mavi siyah saç rengi kimlere yakışır? Ya da soruyu şöyle soralım: Mavi siyah saç rengi hangi tene yakışır biliyor musun? Ya da mavi siyah saç rengini denemek ister misin?

Mavi Siyah Saç Stilleri
Mavi Siyah Saç Stilleri

Mavi siyah saç boyası hakkında tüm merak edilenleri bu yazımızda sizin için anlattık.

Siyah Mavi Saç Rengi

Bu renk, mavi üzerinde beliren siyahlar gibi algılansa da aslında durum tam tersi. Çünkü mavi siyah saç renginin aslında siyah olduğunu kabul etmek gerekir. Onu mavi gösteren ise saça gelen ışığın yansımasıdır.

Mavi Siyah Saç Rengi Tonu
Mavi Siyah Saç Rengi Tonu

Bu haliyle oldukça dikkat çekici bir saç rengi olan mavi siyahın, aynı zamanda kullanan kişiye gizemli bir hava da kazandırdığını da söyleyebiliriz.

Mavi Siyah Saç Rengi Tonları
Mavi Siyah Saç Rengi Tonları

Mavi Siyah Saç Rengi Kimlere Yakışır

Eğer beyaz tenliysen bu rengi mutlaka denemeni öneriyoruz! Beyaz tenli ve renkli gözlülere çok yakışan bu ton sayesinde oldukça aydınlık ve enerjik görünmek mümkün.

Mavi Siyah Saç Rengi Modelleri
Mavi Siyah Saç Rengi Modelleri

Esmerler ise, daha açık mavi tonlarını tercih ederek, ten renklerine uygun bir seçim yapabilirler. Buğday ve beyaz tenlilerin, gözleri kapalı bir şekilde mavi siyah saç rengini tercih edebileceklerini söyleyelim.

Mavi Siyah Saç Rengi Kimlere Yakışır
Mavi Siyah Saç Rengi Kimlere Yakışır

Mavi Siyah Saç Rengi Nasıl Yapılır

Evde bu rengi elde edebilmen de oldukça kolay. Yapman gereken adımları şöyle sıralayabiliriz:

  • Öncelikle, satın aldığın mavi siyah saç boyasından ufak bir miktar alıp, cildinde denemelisin. 48 saat içerisinde herhangi bir alerjik tepkimeye neden olmazsa boyayı saçlarına uygulamak için hazırsın demektir.
  • İkinci aşamada saç rengini göz önünde bulundurmalısın. Açık ve kahve tonlarında bir saç rengine sahipsen boyayı, direkt saçına uygulayabilirsin. Ancak koyu siyah renkteki saçların için açıcı kullanman gerekebilir. Aksi halde mavi tonları kendini belli etmeyecektir.
  • Saç boyasının üzerinde yazan talimatları uygulayarak saç boyasını hazır hale getirmeli ve ardından yine talimatlarda yazan şekilde saçlarına uygulamalısın.
  • Yine kullanım kılavuzunda yazan süre kadar boyayı saçlarında bekletmeli, ardından kutudan çıkan özel şampuan ile saçlarını yıkamalısın.
Mavi Siyah Saç Rengi Kime Yakışır
Mavi Siyah Saç Rengi Kime Yakışır

Ve sonuç olarak artık saçların mavi siyah renkte.

Bu renge yakın bir tonu elde edebileceğin saç boyası önerimiz Garnier Color Naturals 1.10 Gece Mavisi.

Zeytin, avokado ve karite yağları ile zenginleştirdiği formülleri sayesinde, saçı renklendirirken aynı zamanda besleyen bu saç boyasını çok seveceksin.

Mavi Siyah Saç Rengi Boyaları
Mavi Siyah Saç Rengi Boyaları

Zira biz, boyanın saça derinlemesine nüfuz etmesine ve beyazlarımızı %100 oranında kapamasına bayılıyoruz. Saçlarımızı oldukça parlak bir görünüme kavuşturan bu saç boyasını denediğimizde hem mükemmel bir renk tonu yakalamış hem de saçlarımızın beslendiğini fark etmiştik.

Mavi Siyah Saç Rengi Boya Numaraları
Mavi Siyah Saç Rengi Boya Numaraları

Sen de mavi siyah saç rengine geçiş yapmak istiyor ve kaliteli bir boya arıyorsan, Garnier’ın bu rengine mutlaka bakmalısın.

Mavi Siyah Saç Modelleri
Mavi Siyah Saç Modelleri

Mavi Siyah Saç Rengi Hangi Tene Yakışır

Mavi Siyah saç rengi kesinlikle beyaz tenli ve buğday tenli insanların tereddüt etmeden kullanabileceği bir saç rengidir. Kullanımı aynı zamanda birazda kullanımı ve bakımı zor bir renktir.

Mavi Siyah Saç Modeli
Mavi Siyah Saç Modeli

Oldukça iddialı ve dikkat çeken bir renk olan mavi siyah saç rengini kullanacağınız saç modeli ile de daha güzel, bakımlı ve canlı gösterebilirsiniz. İçerisinde hafif kızıl yansımlar bulunan mavi siyah saç rengi beyaz tenli ve buğday tenlilerde uygulandığında son derece parlak ve canlı durmaktadır.

Mavi Siyah Saç Kesimleri
Mavi Siyah Saç Kesimleri

Mavi Siyah Saç Rengi Esmere Yakışır Mı

Koyu Mavi Siyah Saç Rengi
Koyu Mavi Siyah Saç Rengi

Mavi siyah saç rengi tonunu daha açık bir mavi tonu ile esmer tenlilerde tercih edebilir. Fakat koyu renkte bir mavi siyah saç rengini koyu tenli insanların tercih etmemesini öneriyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu