Saç BakımıSaç BoyamaSaç KesimiSaç ModelleriSaç Rengi

Kumral Tene En Çok Yakışan Saç Renkleri

Kumral ten rengine sahipseniz ve genelde kahve tonlarında saç rengine sahipseniz farklı modellerle saçlarınızı ön plana çıkarabilir veya farklı şekillerde deneyeceğiniz saç modelleriyle saçlarınıza hava katabilirsiniz. Peki, kumrallara yakışan saç renkleri nelerdir? İşte kumral tenlilere yakışacak saç renkleri ve saç modelleri önerilerimiz bu yazımızda yer alıyor.

Normal Kumral Saç Rengi
Normal Kumral Saç Rengi

Saç renginin doğal durmasını isteyen kumral kadınlar kahverenginin birçok tonunu, bebek kumralı saç rengini, bal kumral saç boyasını, boyasına ve sarı saç boyası koyu tonlarına rahatlıkla kullanabilirler.

 • Birçok kişi saçlarını tamamen değiştirmekten her zaman korkar bu yüzden denemekten kaçınırlar. Saç renklerinde radikal değişiklik yapmak istemeyenler saç uçlarına atılan doğal ışıltılar ile etkileyici görünüm yakalayabilirler.
 • Kumral tenlilere yakışan saç renkleri arasında kızıl kahve saç rengi, bakır kızıl saç rengi gibi turuncu saç renklerine kayan saç renkleri de önerilerimiz arasında yer alıyor.
 • Marjinal saç renklerinden hoşlanan kumral tenli bayanlara yakışan saç renkleri arasında ateş kızılı, şarap kızılı ve koyu kızılı da yer almaktadır. Bu renklerin yanı sıra  yeşil, mor, mavi, gri, pembe ve mürdüm rengi yer almaktadır.
Normal Kumral Saç Rengi Nasıl Elde Edilir
Normal Kumral Saç Rengi Nasıl Elde Edilir
 • Kahverengi saçlara yakışan tonlardan bir diğeri ise lila tonlarında küçük küçük saç tutamları oluşturmaktır. Lila rengi kahveyle harmanlandığında hem çok göze çarpmayacaktır hem de farklı bir görünüme kavuşacaksınız. Belki kahverengi saçlarınızdan sıkıldıysanız bu farklı rengi deneyebilir eğlenceli bir görünüşe sahip olabilirsiniz.
 • Küllü kumral, kumral saç renkleri içinde adeta bir numara olarak yer almaktadır. Küllü kumralın en belirgin özelliği şüphesiz ki içerisinde dore ve bakır yansımalar bulundurmamasıdır. Bu özelliğini kendiliğinde küllü yansımalar içermesi sağlamaktadır. Küllü kumralı, kahverengi ile karıştırmamanızı şiddetle öneriyoruz. Kahveler belli ölçüde bakır ve dore yansımalar barındırır. Küllü kumral boyalar markalara göre koyuluk ve açıklık olarak değişiklik gösterebilir.
Normal Kumral Saç Rengi 2023
Normal Kumral Saç Rengi 2023
 • Kumral saç renkleri içinde bal köpüğü bu senenin trendleri arasında yer alıyor. Kumral saç renkleri arasında daha önce hiç denemediyseniz bal köpüğünü mutlaka tavsiye ediyoruz. İster açık tenli ister buğday tenli olun iki durumda da bal köpüğü kumral saç rengi size yakışır. Bal köpüğü şeftali tonlu bir ruj ve anlıkla tamamladığınız makyajınıza harika bir uyum sağlayacak.
 • Kumral saç renkleri içinde altın kumral, sarı yansımaları yakalayabileceğiniz en uygun ton. Tam olarak sarışın olmak istemiyor, saçlarınız güneşten doğal bir şekilde açılmış bir görüntüde olsun istiyorsanız altın kumral tam sizin renginiz. Kumral saç renkleri arasında bebek kumralla akrabalığı olan altın kumral en çok açık ten rengine sahip kişilere yakışır.
Altın Kumral Saç Rengi
Altın Kumral Saç Rengi

Kumral Tenlilere En Çok Yakışan Saç Modelleri

 • Kahverengi saçlara sahipseniz en çok yakışan modellerden biri dalgalı saçlara sahip olmak. Su dalgası veya normal dalgalarla saçınıza volüme verebilir havalı bir görüntü oluşturabilirsiniz.
 • Kesinlikle perde kakül modelini saçlarınızda deneyin ve yüz hatlarınızı daha belirgin yapın.
 • Kahverengi saçlarınıza ışıltılar katmak saçlarınızı daha parlak gösterirken ufak ton farklılıklarıyla da güzel bir hava katacaktır. Ayrıca sıcak tonlarda geçiş sağlayarak yüzünüze sıcak bir görünüm yaratacaktır.
Koyu Altın Kumral Saç Rengi
Koyu Altın Kumral Saç Rengi
 • Eğer hafif dalgalı saçlara sahipseniz omuz hizasında yaptıracağınız kesim ile yüzünüzün hatlarını ortaya çıkarabilirsiniz. Ayrıca kahverengi saçlarınıza da farklı bir görünüş katabilirsiniz.
 • Kahverengi saçlarınıza sarı ombreler katmak kahverenginin sert tonunu kıracaktır. Özellikle kumral ten rengine sahipseniz kesinlikle size çok yakışacaktır. Ayrıca sarı ombreleri saçınınızın ön kısımlarına yaptırabilir yüzünüze çerçeve görünümü sağlayabilirsiniz.
 • Kahverengini gösteren en iyi şey koyu kumral renginde parlaklıklar katmaktır. Saçlarınız ne kadar parlak görünürse kahverengi saçlarınız o kadar çok dikkat çekecektir.
Normal Kumral Saç Rengi Boya Numaraları
Normal Kumral Saç Rengi Boya Numaraları
Normal Kumral Saç Rengi Kimlere Yakışır
Normal Kumral Saç Rengi Kimlere Yakışır
Normal Kumral Saç Boya Numaraları
Normal Kumral Saç Boya Numaraları
Altın Kumral Saç Rengi Kimlere Yakışır
Altın Kumral Saç Rengi Kimlere Yakışır
İnci Kumralı Saç Rengi Kimlere Yakışır
İnci Kumralı Saç Rengi Kimlere Yakışır
İnci Kumralı Saç Rengi
İnci Kumralı Saç Rengi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu