Saç RengiSaç BoyamaSaç Modelleri

Küllü Karamel Saç Rengi

Kül tonlarının size yakışıp yakışmayacağını nasıl anlarsınız? Görünümünüze doğal bir şekilde biraz derinlik ve ışıltı katacak o özel bir renk kombinasyonunu arıyorsanız-aradığınızı bulduk: Küllü karamel saç rengi.

Küllü Karamel Saç Rengi nasıl bir renk
Küllü Karamel Saç Rengi nasıl bir renk

Bu renk sıcak ve soğuk renkleri bir araya getiren çok çeşitli bir renk olmanın yanı sıra balayage, ombre ve diğer tüm vurgulama teknikleri için de kadınlar arasında en çok aranılan, sevilen ve tercih edilen mükemmel bir renk. Çok boyutlu, havalı küllü karamel saç rengi nasıl elde edilir?

küllü Bal Karamel Saç Rengi
küllü Bal Karamel Saç Rengi

Küllü karamel saç modelleri nelerdir? Küllü karamel rengine dair aradığınız tüm cevaplar için okumaya devam edin..

küllü karamel bal saç rengi
küllü karamel bal saç rengi

Küllü Karamel Saç Rengi Nasıl Elde Edilir 

Küllü Karamel Saç Rengi kimlere yakışır
Küllü Karamel Saç Rengi kimlere yakışır

Saç rengi bağlamında, grimsi mavi bir tonu tanımlamak için genelde “kül” veya “küllü” ifadeleri kullanılır. Kül tonları nötr/gri/mavi aralığındadır.

Bitter çikolata veya yumuşak sıcak kahverenginin aksine, kül rengi, saçınızdaki soğuk tonları ortaya çıkaracak gri eğilimli bir gölgedir (bu renk elbette soğuk veya nötr cilt tonlarına sahip kadınlar için uygun bir seçenektir). Sıcak yaz mevsimi için ideal olan koyu renkli bir tona sahiptir ve son derece havalı görünür.  

Karamel Küllü Bakır Saç Rengi
Karamel Küllü Bakır Saç Rengi

Şık saç renkleri söz konusu olduğunda, küllü karamel saçlar her zaman listemizin en başında gelir. Mantar kahvesinden gümüşi tonlara kadar, soğuk tonlu, küllü saç renklerinin son birkaç yılda popülaritesi oldukça arttı.

Küllü Kumral Karamel Saç Rengi
Küllü Kumral Karamel Saç Rengi

Küllü karamel saç rengi; klasik, havalı, parıldayan doğal bir renk oluşturan kahverengi, karamel ve gümüşün mükemmel bir karışımıdır. Bu renk soğuk alt tonlu ve soluk tenli kadınlarda daha çarpıcı görünüyor. Ancak bu, daha sıcak tonların da bu görünümü yakalayamayacağı anlamına gelmez. Kirli küllü sarı trendinden sıkılanlar için bu renk  harika bir alternatiftir.

Küllü Karamel Saç Rengi esmere yakışır mı
Küllü Karamel Saç Rengi esmere yakışır mı

Küllü Karamel Saç Rengi Kimlere Yakışır 

Küllü karamel saç rengi orta veya orta koyu tenli bayanlar için ideal bir renktir. Yansımaları, soğuk sarının etkisiyle kahverengileşir ve bu saç rengi özellikle de güneşte karamel parlaklığı vermesi nedeniyle sıkça tercih edilir.  

Küllü Karamel Saç Rengi boya numarası
Küllü Karamel Saç Rengi boya numarası

Çoğu zaman, sık yıkama yapıldığından dolayı bu gri tonları biraz solabiliyor. Saçınızın kurumasını ve yıpranmasını önlemek için nemlendirici bir saç kremi uygulayabilir ve yıkama sıklığınızı hafta da 2 veya 3 e düşürebilirsiniz. 

Küllü Karamel Saç Rengi Saç Boya Numaraları 

Küllü karamel görünümü elde etmek için Wella Collection Perfect 8/07, Caramel-Loreal Excellence 6.32 veya Loreal Paris Casting Creme 732 Caramel saç boyalarını kullanabilirsiniz. 

Küllü Karamel Saç Rengi Modelleri 

Saç stili sıkıntısı asla çekmeyeceğimiz bir yüzyılda yaşıyoruz. İster kısa ister uzun saçınız olsun, her zaman tarzınızı yenileyecek ve görünüşünüzü değiştirecek bir saç modeli bulabilirsiniz.  

Küllü Karamel Saç Rengi boya numaraları
Küllü Karamel Saç Rengi boya numaraları

Küllü karamel orta boy saçlarınızı düz, gevşek dalgalı modeller halinde şekillendirebilir veya ensede topuzlarla kullanabilirsiniz. 

Küllü Karamel Saç Rengi açık
Küllü Karamel Saç Rengi açık

Retro saç stillerinin modası asla geçmez. Doğru bir makyajla birleştirilen zarif açık küllü karamel saç modeli nereye giderseniz gidin tüm dikkatleri üzerinize çekecek! Tek yapmanız gereken biraz daha hacimli bir görünüm için sprey sıkmak, muhteşem bir kıyafet giymek. İşte bu kadar hazırsınız! 

Açık Küllü Karamel Saç Rengi 

Doğal esmer kadınlar birçok renk varyasyonlarından faydalanabilse de, keşfedilecek tek renk seçeneği sıcak renk tonları değildir. Bronz bir ombre ve bal rengi yansımaların hayranı olsak da, arada soğuk alt tonlarda denemeliyiz.  

Açık küllü tonların karamel ile buluştuğu bir renk tonu düşünün. İnce karamel vurgular kül renginin soğuk tonunu yumuşatacaktır. Sıcak ve soğuk renkleri bir araya getiren bu melez saç renginin özellikle esmer ve buğday tenlilere çok yakışacağını düşünüyoruz. 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu