Saç BoyamaSaç Bakımı

Kulak Arkası Saç Boyama Modelleri

Kulak arkası saç boyama, saç renginin dış katman tarafından gizlendiği, daha doğrudan bir ifadeyle, iç tabakadaki saçın sadece alt yarısının renkli olduğu anlamına gelir. Özellikle Z kuşağının bu saç stilini deneyerek, ne kadar iddialı ve çekici göründükleri aşikar.

Geleneksel saç boyamanın kuralları yıllardır yıkılıyor. Saç modası her yıl değişime uğradığı gibi geçmişte moda olan stiller de tekrardan popüler olduğu görülüyor. Ombre, sombre, balyaj gibi saç boyama tekniklerine farklı teknikler ekleniyor.

E-girl saç modelleri arasında yer alan kulak arkası saç boyama, kalabalığın arasından sıyrılmanın mükemmel yoludur. Bu görünümü oluşturmak için belirlenmiş bir formül yok, bu yüzden denemekten ve sizin için en iyi olanı bulmaktan çekinmeyin.

 

Kulak Arkası Saç Boyama Hangi Renk?

Kulak arkası saç boyama, kulak ardından alınan ince bir tutam saçın aykırı renklerde boyanmasına verilen isimdir. Genel olarak saç renginden daha iddialı bir renk tercih edilir. Özellikle sarı, pembe, lila, mavi, gri, kızıl gibi iddialı renkler seçilir.

Kulak arkası saç boyası modelleri tercih edenlerin tarzını ortaya koyarak seçtiği birbirinden havalı saç rengi ve modellerine ulaşmak için Saç kategorimize tıklayın.

Kulak Arkası Saç Boyama Modelleri Nelerdir?

Kulak arkası saç boyama modelleri, kişinin istediği renge göre ve her iki tarafın da ya da tek tarafın boyanması ile oluşturulur. Bu bilgilerden hareketle, öncelikle hangi saç renklerin hangi renklerle yakışacağını bilmek ve ona uygun kulak arkası boyama yapılmasına dikkat edilmelidir.

 

Kulak Arkası Saç Boyama Kimlere Yakışır?

Kulak arkası saç boyama modelleri neredeyse birçok kişiye yakışabilir. Saçlarında değişiklik yapmayı sevenler, saç modasını takip edenler, saçını tümden boyamaktansa minik dokunuşları tercih edenler için kulak arkası saç boyama önerilir.

Kulak arkası saç boyama modellerinin size yakışabilmesi için uygun olan rengi bulmanız gerekir. Örnek vermek gerekirse, asosyal tipler pembe, mor veya mavi gibi renkler seçebilir; beyaz tenliler de parlak veya fosforlu renkler arasında bir seçim yapabilir. Esmerlere ise, lacivert, haki, yeşil ve bordo gibi renkler pek yakışır.

Bunun haricinde, kulak arkası saç boyama modellerinde aykırı renkler kullanmak yerine daha doğal bir saç görünümü verilebilir. Örneğin, kumral saça bir tık daha açık sarı, bal köpüğü gibi renk denenebilir.

Kulak arkası saç boyamaya karar verdiyseniz, saç renginizden aykırı bir renk tercih etmek, onu daha görünür kılmanızı sağlar. Ayrıca eğer koyu bir tene sahipseniz, saç renginizden birkaç ton açık olan renklere göz atmanızı öneririz.

Kulak Arkası Saç Boyama İçin Neler Gerekir?

Kulak arkası saç boyama evde yapılacaksa, ihtiyacınız olan birkaç malzeme vardır. Ancak saçınızı tümden değil de bir tutamını boyayacağınız için işiniz daha kolay.

Kulak arkası saç boyama için gerekli malzemeler;

  • Boya yapmadan önce saçın yıkanması ve ıslatılması için şampuan ve su
  • Tercih edilen saç boyası ve oksijenli saç boyama serumları
  • Eldiven
  • Boya kabı ve fırçası

 

Kulak Arkası Saç Boyama İçin Neler Gerekir
Kulak Arkası Saç Boyama İçin Neler Gerekir

 

Kulak Arkası Saç Boyama Nasıl Uygulanır?

Kulak arkası saç boyamaya karar verdikten sonra tüm malzemeleri eksiksiz olarak temiz etmeniz gerekir. Sonrasında, boya işlemine başlayabilirsiniz. Adım adım anlatmak gerekirse;

  1. İlk olarak, saçınızı kulak arkasından belli bir tutam ayırın.
  2. Ardından, eldivenleri elinize geçirin ve saçınıza boyayı uygulayın.
  3. Belli bir süre beklettikten sonra saçınızı yıkayın ve yeni saç stilinize merhaba deyin.

 

Kulak Arkası Boyatmak Kaç TL?

Evde kendiniz boyamak yerine profesyonel ellere saçınızı teslim etmeyi düşünürseniz, kulak arkası saç boyama fiyatları değişiklik gösterir. Özellikle kullanılan boya, saç yapısı ve boyanacak miktar fiyatı belirleyen durumlardır. 2022 yılı için kulak arkası saç boyama fiyatları 75-300 TL arasındadır.

 

Kaynak;

kadinev.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu