Saç ModelleriSaç BakımıSaç BoyamaSaç KesimiSaç Rengi

Kül Rengi Saç Modelleri

Kül rengi saç içerisinde gri ve tonlarının yer aldığı bir renktir. Gri saçların kişiyi solgun gösterdiği bilinse de son zamanlarda birçok kişinin bu saç rengini kullandığını görmekteyiz.

Kül rengi saçlar makyaj ister. Makyaj yapmayı seviyorsanız bu rengi deneyebilirsiniz. Ayrıca saçlarınızın hızlı beyazlamasından şikayet ediyorsanız kül rengini tercih edebilirsiniz.

Açık Küllü Gri Saç Rengi
Açık Küllü Gri Saç Rengi

Saçlarınız hızlı beyazlıyorsa ve makyaj yapmayı seviyorsanız, kül rengi saç tam size göre bir renktir. Her ne kadar gri renk içeren bir renk olması, kullanan kişiyi solgun gösterebilir kanısına varılsa da son zamanlarda birçok kişi tarafından tercih edildiğini ve son derece çekici bir hava kattığını görmekteyiz. Üstelik hem kadınlar hem erkekler tarafından tercih edilen popüler saç renkleri arasındadır.

Açık Küllü Kumral Saç Rengi Boya Numaraları
Açık Küllü Kumral Saç Rengi Boya Numaraları
Açık Küllü Kumral Saç Rengi Boya Numarası
Açık Küllü Kumral Saç Rengi Boya Numarası

Kül Rengi Nasıl Bir Renktir?

Kül saç rengi, küllü tonlardan oluşan açık bir saç rengidir. Kül saç rengi, yoğun küllü tonlara sahip olduğu için oldukça soğuk alt tonu bir saç rengi olarak görülür. Gri tonları ile açık sarı saç rengi arasında kalan kül saçlar bu senenin en popüler saç renklerinin başında geliyor.

Kül saç rengi, özellikle cesur saç renklerini denemek isteyenlerin çok beğendiği bir renk! Gri saç rengine yakın olarak kül rengi, bize göre gri saçtan daha karizmatik ve havalı duruyor! Kendine küllü saç boyası renklerini yakıştırıyorsan kül rengi saç akımını mutlaka denemelisin.

Kül Rengi Saç Nasıl Elde Edilir?

Açık tonlarda saçlara sahipseniz, küllü renkleri direkt saçınıza uygulayabilirsiniz. Fakat koyu renk saçlarınız varsa, ilk olarak saç renginizi birkaç ton açmanız gerekecektir. Bu açma işlemini evde kendiniz uygularken, çok dikkatli olmanızı öneririz. Sonrasında, istediğiniz küllü saç rengini boyayabilirsiniz.

Küllü Gümüş Sarı Saç Rengi
Küllü Gümüş Sarı Saç Rengi

Kül Rengi Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Kül rengi saçları soğuk alt tona sahip olan açık tenlilere yakıştırıyoruz. Açık tenlilere yakışan kül rengi saçlar, cilt renginle kusursuz bir denge yaratarak daha çekici görünmene yardımcı olur. Açık ten rengini ortaya çıkarmak için çok açık küllü sarı saç rengini deneyebilirsin. Buğday tenliler ise küllü sarı saç rengiyle hayal ettikleri kül rengini elde edebilirler.

Açık Küllü Kumral Saç Rengi Stilleri
Açık Küllü Kumral Saç Rengi Stilleri

Kül Rengi Saç Boya Numaraları

 • PALETTE Göz Alıcı Renkler 10-1 Küllü Açık Sarı
 • Koleston Perfect Me+ 9/1 Extra Açık Küllü Sarı
 • TRİNETTE Tüp Boya 9.11 Açık Yoğun Küllü Sarı
 • Koleston Tüp Boya 11/1 Açık Küllü Sarı
 • Koleston Perfect Me 12/81 İnci Küllü Sarı
 • Majirel 10.1 Açık Sarı küllü Saç Boyası
 • TRİNETTE Tüp Boya 9.1 Küllü Sarı
 • Koleston Kit 12/11 Yoğun Küllü Sarı
 • Wella Koleston Perfect Me+ Boya 60 Ml 12/16 Viyole Küllü Sarı
 • Asse Set Boya 12.01 Extra Küllü Platin
 • Element Saç Boyası 60 ml No: 10.1 Platin Küllü Sarı
 • Excellence Cool Creme 8.11 Ekstra Küllü
 • Loreal 9.1 Excellence Küllü Sarı Saç Boyası
Kül Rengi Saç Boyaları
Kül Rengi Saç Boyaları
Koyu Küllü Saç Rengi Modelleri
Koyu Küllü Saç Rengi Modelleri

Kül Rengi Saç Modelleri

Açık Küllü Kumral Saç Rengi Kime Yakışır
Açık Küllü Kumral Saç Rengi Kime Yakışır
 • Soğuk alt tona sahip açık tenli biriyseniz ve küllü renkleri denemek istiyorsanız, dalgalı ya da kısa saç modelleri tercih ederek öne çıkarabilirsiniz.
 • Buğday ve esmer tenlilere yakışan küllü kahve saç rengi, kahverengi saçlarda küllü yansımalar ve soğuk tonlarda ışıltıların yer aldığı bir renktir. Açık tenliyseniz, saç uçlarına küllü kahve ombre deneyebilirsiniz.
 • Koyu küllü kumral saç, buğday ve esmer tenli kadınlara yakışan ve özellikle doğal saç görünümü elde etmek isteyenlere uygun bir renktir. Bu saç renginin içerisinde soğuk yansımalar yer almaktadır ve bu saç rengini deneyerek daha enerjik görünüm sağlayabilirsiniz.
 • Özellikle saçların küllü kumral tonlarındaysa bu rengi ön plana çıkarmak için siyah üstler giymelisin. Baştan aşağı siyah görünmek istemiyorsan siyah üstünün altına beyaz veya gri tonlarında kıyafetler ya da aksesuarlarında açık tonlar seçebilirsin.
Açık Küllü Kumral Saç Rengi Hangi Tene Yakışır
Açık Küllü Kumral Saç Rengi Hangi Tene Yakışır
Parlak Küllü Saç Rengi
Parlak Küllü Saç Rengi
Küllü Kumral Saç Rengi Kime Yakışır
Küllü Kumral Saç Rengi Kime Yakışır
Küllü Karamel Saç Rengi nasıl bir renk
Küllü Karamel Saç Rengi nasıl bir renk

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu