Saç ModelleriSaç Kesimi

Kısa Saç Topuz Modelleri ve Stilleri

Hiç kısa saçtan topuz olmaz, diye düşünmeyin. Çünkü kısa saçtan öyle güzel topuz modelleri yapılıyor ki, eminiz ki siz de çok beğeneceksiniz. İşte bunun için saçlarınızın ense hizasında, hatta biraz daha kısa bile olması yeterli. Yapmanız gereken tek şey saçınızı, doğru ve uzman ellere bırakmak.

Topuz özellikle açık renkli saçlarda çok daha güzel ve etkileyici durabilir. Çünkü açık renkli saçlar, yapısı itibariyle renk geçişlerinin de olduğu saçlardır. Dolayısıyla bu saçları önce şekillendirip, sonra doğru bir şekilde toplamak saçınızın her tonunun farklı farklı ortaya çıkmasını sağlar ve sonuç olarak daha zarif bir görüntü çıkarır. 

Kısa Saç Yassı Topuz Modelleri
Kısa Saç Yassı Topuz Modelleri

 

Kısa Saç Dağınık Topuz Modelleri

Kısa Saç Topuz sTİLİ
Kısa Saç Topuz sTİLİ

Bizce kesinlikle kısa saça en yakışan topuz modeli dağınık topuzdur. Çünkü, dağınık topuzlar yapısı itibariyle aradan tutanların sarktığı, saç kısa olsa ve toplanamasa da bu tutamların da saçın modeliymiş gibi göründüğü bir saç tipidir. Dolayısıyla kısa saçınızda tercih edeceğiniz kısa saç dağınık topuz modelleri, sizi daha net taramış bir topuza göre daha mutlu edebilir.

Kısa Saç Topuz Saç Modeli
Kısa Saç Topuz Saç Modeli

Dağınık topuzları çok güzel gösteren bir diğer detay ise saç aralarında kullanılan taşlar ya da inciden yapılmış saç aksesuarlarıdır. Zaten kısa olan saçlarınız bu şekilde hem daha gösterişli, hem de daha gür görünebilir. Unutmayın: Dağınık topuz yapılırken, saçınızın boyu, yoğunluğu ya da rengi birer küçük detay. Çünkü doğru dokunuşlar ve doğru işlemler sonucunda yapılan dağınık topuz, ortaya çok muhteşem sonuçlar çıkaracak, biz bunu biliyoruz.

Rihanna Kısa Saç Topuz Modelleri
Özel Günler için Kısa Saç Topuz Modelleri

Kısa Saçlar İçin Topuz Modelleri

Özel Günler için Kısa Saç Topuz Modelleri
Özel Günler için Kısa Saç Topuz Modelleri

Şimdi sıkı durun, size muhteşem bir püf noktadan bahsedeceğiz: Topuzunuzun içinde kullanacağınız sünger şeklindeki topuz aparatları, saçınızı daha uzun ve yoğun gösterebilir. İşte bu tüyolar ile yapacağınız dağınık topuzlar da, ortaya çok daha hoş sonuçların çıkmasını sağlar.

 

Dağınık topuz denince hemen hemen herkesin hakkında çok uzun ve gür saçlar geliyor, öyle değil mi? Aslında durum hiç de öyle değil. Çünkü saç boyu, dağınık topuzda kesinlikle fark etmiyor. Burada önemli olan tek bir şey varsa, o da topuzun doğru dokunuşlarla yapılması. Bu şekilde saçın kısalığı da saklanabilir, ortaya çok uzun saçtan yapılmış bir topuz gibi muhteşem bir görüntü de çıkarılabilir. Siz, yeter ki isteyin!

Kısa Saç Topuz
Kısa Saç Topuz

Kısa Saç Topuz Modelleri ve Yapılışları

Kısa Saç Topuz Modelleri
Kısa Saç Topuz Modelleri

Kısa saç topuz modelleri ve yapılışları aslında saçınızın ne kadar kısa olduğuna göre değişkenlik gösteriyor. Şimdi biz size omuz hizasında olan bir saçın nasıl dağınık topuz yapılacağını tarif ediyor olacağız.

Kısa Saç Topuz Modelleri Nasıl Yapılır
Kısa Saç Topuz Modelleri Nasıl Yapılır

Öncelikle, saçınızı iri su dalgaları yapın ya da bir fön makinesi yardımıyla düzleştirin. Ardından saçınızı ense hizasında salaş bir şekilde toplayın. Saç aralarından çıkan ve toplanmayan tutamlarsa moralinizi hiç bozmasın Çünkü o detaylar, topunuzu çok daha şık gösterecek. Şimdi sırada çok basit birkaç adım kaldı. Saç aralarını taşlı saç aksesuarları ile süsleyin ve topuzunuzun daha gür görünmesi için saçın alt kısmına krepe atın. İşte hazırsanız.

Kısa Saç Topuz Modelleri Kombini
Kısa Saç Topuz Modelleri Kombini

Kolay  Kısa Saç Topuz Modelleri

Kısa Saç Topuz Modelleri Kimlere Yakışır
Kısa Saç Topuz Modelleri Kimlere Yakışır

Kolay kısa saç topuz modelleri denince size muhteşem bir tavsiyemiz var. Şu an herkesin severek kullandığı en popüler saç modellerinden olan yarım saç toplamasını, size topuz olarak tarif ediyoruz, hazır mısınız?

Kısa Saç Topuz Modelleri Jeniffer Lopez
Kısa Saç Topuz Modelleri Jeniffer Lopez

Öncelikle saçınızı düzleştirin ve şakaklarınızdan yarım topladığınız saçı, başınızın üst kısmında sıkıca sabitleyin. Ardından toplu olan at kuyruğu kısma bir krepe tarağı ile hacim verin. Şimdi saçınızın aralarından gelişigüzel tutamlar çıkarın ve krepe attığımız kısmı ince tel tokalarla salaş bir topuz haline getirin. İşte bu kadar kolay.

Kısa Saç Topuz Modelleri Çeşitleri
Kısa Saç Topuz Modelleri Çeşitleri

Kısa Saç Günlük Topuz Modelleri

Kısa Saç Topuz Modeli Kombini

En önemli tüyoyu yazımızın sonuna kadar sabredenler için beklettik. Eğer saçlarınız kısaysa ve görkemli bir topuz yaptırmak istiyorsanız, size tavsiyemiz kesinlikle ve kesinlikle topuzda örgü kullanmanız.

Kısa Saç Topuz Modeli Kombin
Kısa Saç Topuz Modeli Kombin

Böylece hem saçımız daha salaş, hem daha gür, hem de çok daha zarif ve gösterişli durabilir. Unutmayın, saç aralarında kullanılan örgüler, gören herkesi saçınıza hayran bırakabilir. Özellikle bol örülmüş ve aralarından tutamlar sarkan saçlar, kısa saç topuz modelleri denince de akıllara muhteşem modeller getirebilir. Böylece saçınızı günlük de kullanabilir ve her kıyafetinizle uyumlu hale getirebilirsiniz.

Kısa Saç Topuz Kimlere Yakışır
Kısa Saç Topuz Kimlere Yakışır

Kısa Topuz Saç Modelleri

Kısa Saç Sade Topuz Modelleri
Kısa Saç Sade Topuz Modelleri

Topuz modelleri sadece günlük hayatta ya da davetlerde değil, hayatınızın en özel gününde de size eşlik edebilir. Hangi gün mü? Tabii ki düğün gününüz. Üzerinizde zarif bir gelinlik, saçınızın üzerinde metrelerce uzanan duvağınız ve yüzünüzde hoş bir makyaj… İşte bu görüntüyü mükemmel hale getirmek için profesyonel bir topuza ihtiyacınız olacak.

Kısa Saç Düşük Topuz Modelleri
Kısa Saç Düşük Topuz Modelleri

Çünkü saçlarınız da en az gelinliğiniz, takılarınız ya da makyajınız kadar önemli. Bunu, kesinlikle unutmayın. Size tavsiyemiz, düğünden önce mutlaka saç provası yaptırmanız ve kısa topuz saç modelleri arasındaki en hoş tercihi yapmanız.

Kısa Saç Düğün Topuz Modelleri
Kısa Saç Düğün Topuz Modelleri

Kısa saça yapılabilecek topuz modelleri sınırlı görünse de, aslında dağınık olarak tercih edilirse, sayısız topuz şekline de ulaşılabilir. Dolayısıyla bizce öncelikle iyi bir araştırma yapalı ve daha sonra bunu saçınıza profesyonel bir şekilde uygulayacak, doğru elleri bulmalısınız…

En Güzel Kısa Saç Topuz Modelleri
En Güzel Kısa Saç Topuz Modelleri
Abiye Kısa Saç Topuz Modelleri
Abiye Kısa Saç Topuz Modelleri

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu