Saç BakımıSaç BoyamaSaç KesimiSaç ModelleriSaç Rengi

Kırmızı Saçlar İçin Bakım İpuçları

Kızıl saçlar, canlı, dikkat çekici ve oldukça hoş görünen saç tiplerindendir. Çok sayıda kadının severek kullandığı kızıl saçların bakımı ise oldukça zordur. Çok kolay akan kızıl saçlar için özenli bakım işlemleri uygulanmalıdır. Bakım işlemleri ihmâl edildiğinde ise her saç tipi gibi kötü görüntüler ortaya çıkabilir. Peki, kızıl saç nasıl akar ve kızıl saçlara hangi bakım işlemleri yapılabilir? Aradığınız cevapları ve çok işinize yarayacak olan küçük ipuçlarını gözden geçirebilir, harika görünen kızıl saçlara sahip olabilirsiniz. Haydi, o zaman başlayalım.

Kızıl Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Kızıl Saç Rengi Kimlere Yakışır
Kızıl Saç Rengi Kimlere Yakışır

Doğal kızılların açık tenleri ve yeşil veya kahverengi gözleri vardır. Ayrıca bu kişilerin genellikle çilli tenleri vardır. Bu yüzden saçınızı kızıla boyatmayı planlıyorsanız bu özelliklerle bir ortaklığınızın bulunup bulunmadığına dikkat etmeniz gerekir. Kızıl saç rengi canlı ve yoğundur.

Açık, şeftali renkli veya altın tonlu cildiniz ve yeşil veya ela gözleriniz varsa, bu renk heyecan verici bir seçimdir. Bu renk ile kalabalığın içinde öne çıkmaya hazır olun, çünkü kızıl hemen fark edilen bir renktir.

Kızıl Saç Nasıl Boyanır?

Kızıl Saç Nasıl Boyanır
Kızıl Saç Nasıl Boyanır
  1. Öncelikle yeni uzayan saçlarınız doğal renkte olduğu için, ekstra saç açma işlemine gerek yoktur.
  2. Eğer çok açık bir tona boyamayacaksanız, doğrudan kızıl saç boyasını uygulayabilirsiniz.
  3. Eğer uygulayacağınız ton çok açıksa, kısa süreli renk açma işlemi uygulayabilirsiniz.
  4. Kızıl saç boyasını uyguladıktan sonra, süre dolana kadar bekleyin.
  5. Daha sonra saçınızı boya koruyucu şampuanlarla yıkayın.

Kızıl Saç Rengi Akar Mı?

Kızıl Saç Rengi Akar Mı
Kızıl Saç Rengi Akar Mı

Kızıl saç rengi en çabuk akan renklerden birisidir çünkü pigmentleri yoğundur. Orijinal saç rengi sarıya dönük olan saçlarda daha hızlı bir şekilde akar. Bu rengin oturması için saçınızı birkaç kez boyamanız gerekebilir.

Kızıl saç rengi doğal saçlarda aktığında genellikle kızılın bir başka tonu olan bakıra döner. Saçınızı bu şekilde de kullanabilirsiniz. Bakır vurguları, gerçekçi boyut eklemek ve kızıl saç renginin daha parlak ve daha enerjik görünmesi için ideal bir seçenektir. Pek çok insan saçlarına röfle olarak bakır tonlarını attırır.

Kızıl Saç İçin Şampuan Önerisi Nedir?

Kızıl Saç İçin Şampuan Önerisi Nedir
Kızıl Saç İçin Şampuan Önerisi Nedir

Kızıl tonları oldukça hassas tonlardır ve korunmaya ihtiyaç duyar. Eğer uygun şampuan ve bakım ürünleri kullanmazsanız, bu durumda renk solması, matlaşma, renk kaybı, akma, turunculaşma gibi problemler yaşayabilirsiniz.

Bu problemleri önlemek için Elidor Renk Koruyucu ve Canlandırıcı Şampuan serisini tercih edebilirsiniz. Renk koruyucu seri, Color Shield teknolojisiyle saç boyasının uzun süre korunmasına yardımcı olur. Ayrıca bu seri sayesinde saçlarınızın parlaklığını koruyabilir, daha canlı görünmesini sağlayabilirsiniz.

Kızıl Saç Bakımı İçin İpuçları

Kızıl Saç Bakımı İçin İpuçları
Kızıl Saç Bakımı İçin İpuçları
  1. Kızıl saçlara uygun olan şampuanları kullanmalısınız. Kızıl saç bakımında en önemli adımlardan biri renk koruması. Bizim önerimiz Kerastase Chroma Absolu Şampuan, laktik asit ve centella asiatica içeren formülü ile saçı temizlerken saç lifine de sahip çıkıyor ve rengin solup akıp gitmesine engel oluyor. Bu kızıl saçlar için şampuanı kullanarak saç renginin 6 haftaya kadar kalıcı olmasını sağlayabilirsin.
  2. Saçlarınızı yıkarken çok sıcak su kullanmamaya özen gösterin. Kızıl saç rengi en hızlı akan saç renklerinden biri olduğu için saçı çok sık yIkamak ve sıcak suyla yıkamak rengin daha hızlı akmasına neden olabilir. Saçını kızıla boyattığın dönemde, duşta ılık su kullanmaya özen göstermelisin.
  3. Saçlarınıza renk koruyucu saç maskesi uygulamaya çalışın. Kızıl saçlarının rengini korumak, çok daha parlak ve canlı görünmesini sağlamak için, renk koruyucu saç maskelerini düzenli olarak kullanmalısın. Kerastase Chroma Absolu Masque Chroma Filler Saç Maskesi, amino asit ve centella asiatica içeren formülüyle saçları içeriden güçlendirmeye, saçların daha parlak, yumuşak ve canlı görünmesine yardımcı oluyor. Ayrıca saçı duş sırasında kireçli sudan koruyarak rengin akıp gitmesine engel oluyor.
  4. Saçlarınızı güneş ışınlarından ve ısıdan korumanızda fayda vardır. Özellikle kızıl saçlarını güneşten koruduğunda, saç renginin daha kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.
  5. Saçınızı boyadıktan sonra, boya koruyucu bakımlar yaptırın. Boya sonrası yoğun bakım konsantrası, boyadan zarar gören saçların hasarını azaltabilir. Ayrıca saç renginin daha parlak ve homojen olmasını sağlayabilir. Saçınızın dip boyası geldiğinde, aynı tonda boyama yapın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu