Saç ModelleriSaç Rengi

Karamel Kahve Saç Rengi ve Modelleri

Ülkemizde ve dünyada kadınların en çok kullandığı saç renklerinden biri karamel kahve saç rengi olarak bilinmektedir. Oldukça fazla talep gören bu renk hemen hemen her ten rengi ile uyum yakalaması yönünden yoğun olarak kullanılmaktadır.

Karamel kahverengi sıcak tonlarda olan kumral renk üzerine altın ve bakır işlenmesi sonucunda ortaya çıkmaktadır. Koyu renk olmasının yanında oldukça göz alıcı bir renk olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle yaz aylarında kendisini gösteren bu renk güneşte parlamaktadır.

 

Koyu Karamel Kahve Saç Renkleri
Koyu Karamel Kahve Saç Renkleri

 

Karamel Kahve Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

koyu Karamel Kahve Saç Rengi
koyu Karamel Kahve Saç Rengi

Karamel kahve saç rengi her cilt tonuna yakışması itibarıyla büyük kesimler tarafından kullanılmaktadır. Ancak bu saç renginin orijinal halini elde etmek bilindiği kadar kolay olmamaktadır.

Karamel kahverenginin tutması için saçların ilk rengi önem taşımaktadır. Örneğin siyah saçları karamel kahverengine çevirmek tek işlemde yapılabilecek bir uygulama değildir. Bunun için saçların öncelikle renk açma işleminden geçmesi gerekmektedir.

 

Karamel Kahve Saç
Karamel Kahve Saç

 

Bu nedenle karamel kahve saç rengi genellikle sarışın veya kumral renklerin üzerine kullanıldığında hızlı ve başarılı sonuç vermektedir. Saçlarınız sarı veya kumral tonlarda ise evde rahatlıkla bu rengi elde edebilirsiniz. Ancak bunun dışında siyah veya koyu tonlarda ise daha farklı uygulamalar isteyecektir.

 

Karamel Kahve Saç Renkleri
Karamel Kahve Saç Renkleri

 

Karamel Kahve Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Karamel Kahve Saç Rengi
Karamel Kahve Saç Rengi

 

Karamel tonları her cilt rengine uyum sağlayan bir renk skalasındadır. Bu renk tonun altında bulunan kahverengi ise herkese yakışması ve büyük kesimler tarafından kullanılması ile bilinmektedir.

Sarışın, esmer veya kumral her cilt renginden kadının rahatlıkla kullanabileceği bir renk olan karamel kahverengi sıcaklığı ile de ön plana çıkmaktadır. Her cilt tonuna yakışması çok fazla kullanılmasına olanak taşımıştır.

 

Karamel Kahve Saç Rengi Numarası
Karamel Kahve Saç Rengi Numarası

 

Koyu bir ton olması dolayısıyla doğal bir renk olarak karşımıza çıkmaktadır. Ancak içerisinde barındırdığı ışıltı ve parıltılar ile özel günlerde de rahatlıkla kullanılmakta ve şık görünümler sağlamaktadır. Bu bakımdan bu sıcak rengi seven herkesin rahatlıkla kullanabileceğinin altı çizilmektedir.

 

Karamel Kahve Saç Rengi Nasıl Elde Edilir
Karamel Kahve Saç Rengi Nasıl Elde Edilir

 

Karamel Kahve Saç Rengi Modelleri

Karamel Kahve Saç Rengi Modelleri
Karamel Kahve Saç Rengi Modelleri

 

Koyu ve sıcak bir ton olan karamel kahve kullanım açısından geniş bir alana sahip olmasından dolayı kendi içerisinde de renkler barındırmaktadır. Karamel kahvenin birçok tonu bulunmakta ve bu tonlar her kadının kendi cilt tonuna uygun kullanımlar sunmaktadır.

Karamel rengine ufak dokunuşlar ve farklı renkler atılarak birçok yeni ton oluşturulmuştur. Karamel kahve saç rengine birçok ton ve model ile farklılıklar kazandırılmıştır. Çoğunlukla saç modeli olarak açık ve dalgalı modellerde kendisini gösteren karamel kahve bu şekliyle kullanılmaktadır.

 

Karamel Kahve Saç Rengi Kimlere Yakışır
Karamel Kahve Saç Rengi Kimlere Yakışır

 

Altın Karamel Kahve Saç Rengi

Karamel Kahve Saç Modelleri
Karamel Kahve Saç Modelleri

 

Karamel kahvenin bir tonu olarak bilinen altın karamel kahve saç rengi de oldukça popüler olan bir başka ton olarak karşımıza çıkmaktadır. Karamel kahveye oranla daha parlak olan bu renk hafif bir şekilde sarı rengine doğru gitmektedir.

Ten rengini daha parlak ve ışıltılı gösteren bu renk son derece popüler bir renktir. Kullanım alanı geniş olan bu renk daha çok buğday tenli kadınlara yakışması ile bilinmektedir.

 

Karamel Kahve nasıl elde edilir
Karamel Kahve nasıl elde edilir

 

Şık görünümünün yanında doğal durması ile de ön plana çıkan altın karamel kahverengi genellikle dağınık, salaş topuzlar ve dalgalı modeller ile kullanılmaktadır. Bu şekilde uygulandığında saçlarda doğal bir görünüm uyandıracaktır.

 

Karamel Çikolata Kahve Saç Rengi
Karamel Çikolata Kahve Saç Rengi

 

Karamel Çikolata Kahve Saç Rengi

Çikolata Kahve Karamel Karışımı Saç Rengi
Çikolata Kahve Karamel Karışımı Saç Rengi

 

Karamel çikolata saç rengi karamel kahvenin daha koyu bir tonudur. Karamel renginin tonlarını kullanmak isteyenler için önemli olan bu renk sıklıkla kullanılmaktadır. Karamel kahvenin aksine daha mat olan bu renk beyaz tenli kadınlarda şık bir görünüm oluşturmaktadır.

 

Altın Karamel Kahve Saç Rengi
Altın Karamel Kahve Saç Rengi

 

Koyu Karamel Kahve Saç Rengi

açık Karamel Kahve Saç Rengi
açık Karamel Kahve Saç Rengi

 

Son dönemlerde oldukça trend olan saç renklerinin başında koyu karamel saç rengi gelmektedir. Koyu karamel saç rengi açık kahve veya koyu kumral rengi üzerinde karamel yansımalara sahip bir saç rengi olarak bilinmektedir. Cilt tonun her ne renk olursa olsun saç rengi tercihin koyu renklerden yana olacaksa koyu karamel saç rengi doğru tercih olacaktır. Doğal saç rengi kumral veya kahve olan kadınlar için kullanılacak en doğru karamel kahve tonlarından biridir.

İçerisindeki sıcak yansımalar sayesinde şık bir görünüm oluşturan bu renk daha çok buğday tenli kadınlara yakışması ile bilinmektedir. Loreal Paris Excellence İntense 6.32 saç boyası bu rengi tutturmak için doğru tercih olacaktır.

 

Karamel Kahve Saç Rengi Numarası

açık Karamel Kahve Saç modeli
açık Karamel Kahve Saç modeli

Her cilt tonuna yakışmasından dolayı her kadının kullanmak isteyeceği renklerin başında gelen karamel kahve ile ilgili pek çok araştırma yapılmaktadır. Karamel kahverengini tutturmak için siyah ve aşırı koyu saç tonuna sahip olmamak yeterli olacaktır.

Bunun dışında kalan renklere sahipseniz doğru boya numarası temin ederek bu renge kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Karamel kahve saç boya numaraları:

 • Loreal Paris Excellence İntense 6.32 karamel kahve saç boyası
 • Davines Mask 7.32
 • Voila 6.8 koyu karamel saç boyası
 • Palette 5.44 ve 6.05
 • Syoss 5-60 karamel kahve saç boyası renklerinden herhangi biri ile bu renk elde edilebilir.

Kahverengi saça sahip olanlar için saç boya numaraları:

 • Garnier 8.43 Bal Köpüğü
 • Davines Mask 9.3
 • Voila 10.3 Altın Sarısı
 • Loreal 9.3
 • Palette 204 Altın Sarısı
 • Avon 10.31 Açık Şampanya Sarısı
 • Naturigin Organik Altın Sarı 10.3(Dore Sarı)
 • İgora Royal Sarı – Yoğun Altın 9.55
 • Nevacolor 10.03
 • Loreal 9.03 saç renklerinden herhangi birisi kullanılabilir.

Kızıl veya siyah saç rengine sahip olanların öncelikle saç renklerini açmaları gerekmektedir. Saç rengi açma işleminden sonra aşağıdaki boyalardan biri kullanılarak karamel kahve elde edilebilir. Kızıl ve siyah saç renkleri için boya numaraları:

 • Palette Deluxe 10-2
 • Nevacolor Premium Tonlayıcı Krem Boya Seti Gümüş Gri Neva Color 9.01 (kızıl saçlılar için)
 • Sea Color 0/1 Platin Sarısı Saç Boyası çeşitleri kullanılabilir.

Çikolata Kahve Karamel Karışımı Saç Rengi

 

Saç renklerinin karışımları da son zamanlarda oldukça moda olan bir konudur. Saç renkleri birbirlerine karıştırılarak ortaya yeni renkler çıkmakta ve bu renkler oldukça beğenilmektedir. Çikolata kahve ile karamel kahve renklerinin bir araya gelerek oluşturduğu saç rengidir.

Karamel kahverenginin daha koyu bir alt tonu olan bu renk koyu renk sevenler için önemli bir renktir. Bu rengin kullanım alanı karamel kahve kadar geniş değildir. Esmer tenli kadınlara tavsiye edilmeyen bu renk daha çık tondaki kadınların kullanımına uygundur.

Esmer kadınlarda daha da koyu bir enerji yayacak olan bu renk kendilerine boğucu bir hava vereceğinden dolayı kullanılmaması uyarısı yapılmaktadır.

Palette Karamel Kahve Kullananlar

Palette Karamel Kahve Kullananlar
Palette Karamel Kahve Kullananlar

 

Saç renkleri içerisinde önemli bir yere sahip olan karamel kahve günümüzde birçok kadının kullandığı bir renktir. Kadınların deneyim ve bilgilerini paylaştığı sayfalarda bu renk ile alakalı pek çok yorum ve eleştiri bulunmaktadır.

Bu yorum ve eleştirilerin tamamının olumlu olması bu renk hakkında güven vermektedir. Kullanan hemen hemen her kadının memnun olduğu bir sonuç doğurmuştur. Bu bakımdan alınıp kullanılması şiddetle tavsiye edilmektedir. Bunun yanında fiyatının da uygun olması kullanımı açısından önemli bir noktadır.

Karamel kahve saç rengi ve saç rengi tonları son zamanların en çok tercih edilen renklerinden biri olmuştur. Genellikle yaz aylarında tercih edilen karamel tonlarının yanı sıra karamel kahve saç renkleri genellikle kış aylarında mükemmel bir görünüm sağlamaktadır.

Sıcak renk tonları arasında yer aldığından sizlere çekici bir hava katacak aynı zamanda da doğal güzelliğinizi ön plana çıkarmanıza yardımcı olacaktır. Karamel Kahve saçlar genel olarak klasik tarzlara hitap eder. Bu nedenle de katlı saç kesimleri için önerilen bir renk tonu değildir.

Bu rengi düşünen hanımların en çok yönelttiği sorulardan biri Karamel Kahve Saç Rengi kimlere yakışır ? sorusudur. Genel olarak buğday tenli bayanlara önerilir ancak beyaz tenli bayanlar da da kusursuz bir güzellik sağlar. Aynı zamanda da saçlarınıza mükemmel bir parlaklık, yüzünüze de dikkat çekici ışıltı katacaktır. Çünkü boyanın içeriğinde altın renk pigmentleri mevcuttur. Ayrıca Koyu ve Açık Karamel Kahve olmak üzere iki tonu daha bulunmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu