Saç RengiSaç BakımıSaç BoyamaSaç KesimiSaç Modelleri

İnci Kumralı Saç Rengi

Kumral saç renkleri çarpıcı ve çekici görünümleri ile her zaman favorilerimiz arasında! Eğer sen de kumral saç renklerinden vazgeçemiyorsan sana yepyeni bir önerimiz var: İnci kumralı saç rengi. Sarı saç rengine oldukça yakın görünen bu saç rengi, özellikle çarpıcı bir saç rengi arayanlar için ideal tonlardan. Şimdi, inci kumralı saç rengi hakkında tüm merak ettiklerini yazımızın devamında bulabilirsin.

İnci Kumralı Saç Rengi
İnci Kumralı Saç Rengi

Küllü ve irize yansımalara sahip inci kumralı saç rengi, açık kumral bir ton olduğu için sarı saç rengine çok yakın bir ton.

İnci Kumralı Saç Rengi Kimlere Yakışır
İnci Kumralı Saç Rengi Kimlere Yakışır

Özellikle son zamanlarda solgun göründüğünü düşüneneler, biraz yenilenmek isteyenler ve yüzünün daha aydınlık görünmesini isteyenler için ideal saç renklerinden. Çarpıcı bir saç rengi olduğundan bu yılın da en trend saç renklerinden olduğunu söylemeden geçmeyelim. Hatta şimdiden sosyal medyada, ünlü yıldızlarda sık sık gördüğümüz bir saç rengi.

İnci Kumralı Saç Rengi Boya Numaraları
İnci Kumralı Saç Rengi Boya Numaraları

İnci kumralı saç rengi aynı zamanda her mevsimde de rahatlıkla tercih edilebilecek saç renklerinden. Yazın bronzlaşan teninle mükemmel görünür, kış aylarında ise solgunlaşan cildimizi daha aydınlık, daha ışıltılı gösterir.

İnci Kumralı Saç Rengi Nasıl Elde Edilir
İnci Kumralı Saç Rengi Nasıl Elde Edilir

İnci Kumralı Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Gelelim inci kumralı saç rengini nasıl elde edebileceğine! İnci kumralı saç rengine saçlarını boyamak için öncelikle doğru saç boyasını aldığından emin olmalısın.

Bizim bu konudaki tercihimiz Garnier Çarpıcı Renkler 7.12 İnci Kumralı saç rengi oldu. İyi ki de tercih etmişiz diye düşündüğümüz saç boyalarından biridir.

İnci Kumralı Saç Modelleri
İnci Kumralı Saç Modelleri

İnci Kumralı Saç Rengi Boya Numaraları

  • Garnier Çarpıcı Renkler7.12 İnci Kumralı
  • Sea Color Homecolorist 8.1 İnci Kumralı
  • Wella Koleston 12/81 Küllü İnci Sarısı
  • Loreal Paris Excellence Creme 7U Nude Kumral

İnci Kumralı Saç Rengi Kimlere Yakışır?

İnci kumralı saç rengi aslında her ten rengine yakışan renklerden. Ancak biz en çok buğday ten rengine sahip olanlara yakıştırıyoruz.

Buğday ten rengiyle inci kumralı saç renginin mükemmel uyumu sayesinde sen de çarpıcı ve havalı bir görünüm elde edebilir, bakışları üzerinde toplayabilirsin.

Açık inci Kumralı Saç Rengi
Açık inci Kumralı Saç Rengi

İnci Kumralı Saç Renginin Bakımı Nasıl Olmalı?

Her boyalı saç bakımında olduğu gibi, inci kumralı saç renginde de özenli bakım oldukça önemli. Özellikle saçlarının ilk günkü gibi parlak, ışıltılı olmasını istiyorsan düzenli olarak bakım yapmak şart.

Bizim önerimiz ise, saçlarını inci kumralı rengine boyadıktan sonra her banyoda boyalı saçlara uygun bir bakım şampuanı ve saç kremi kullanman. Sonrasında ise haftada 2-3 kez saç bakım maskesi kullanman.

Bununla beraber, saçlarını ısının etkilerinden uzak tutman, saç sağlığın için oldukça faydalı olacaktır. Saçlarını her gün ısıyla şekillendirmek yerine farklı saç modellerini denemeni tavsiye ederiz. Bu sayede de saç rengin ısının etkilerinden zarar görmez, parlaklığını kaybetmez.

İnci Kumralı Saç Modelleri

  • İnci kumralı saçlara topuz modeli çok yakışıyor. Yapacağınız en basit saç topuzu bile inci kumralı saçlara oldukça yakışmaktadır.
  • Saçlarını inci kumralına  boyattıktan sonra taze bir saç kesimi arayışında olabilirsin. Küt açık kumral saçlara hayır diyemeyeceğine eminiz.
  • İnci kumralı saçlarını şekillendirirken saç köpüğü, bakım kremi gibi şekillendiricileri kullanmalısın. Isıyla saçlarını şekillendirmek yerine saç şekillendirici kullanmak daha mantıklı bir çözüm olacaktır.
  • İnci kumralı saçlara doğal su dalgası çok yakışıyor. Özel günler için su dalgası, ince dalgalar ve Fransız dalgası gibi saç modellerini değerlendirmelisin.
  • İnci kumralı saçların odak noktası olacağı için saçlarını doğal şekillendirmeli, abartılı saç modellerinden uzak durmalısın.
  • Şeftali ve pembe tonlarında bir göz farı uygulamak hem göz çevresini aydınlatır, hem de tenine uyum sağlar. İnci kumralı saç rengine yakışan far renklerinden birisi de leylak ve mavi tonlarıdır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu