Saç RengiSaç Boyama

Hangi Saç Renkleri Genç Gösterir

Yaşlanma karşıtı trendler söz konusu olduğunda, çoğumuzun aklına ilk olarak cilt bakım ürünleri gelir. Kırışıklıklara ve göz altı halkalarına aşırı odaklanmış olsak da, bizi yaşlı gösteren asıl şeyin saçlarımız olduğunu fark etmeyebiliriz.

İyi haber şu ki, doğru bir saç rengiyle genç görünebilir ve yüzünüzden yılların yorgunluğunu silebilirsiniz. Bu yazımızda sizi genç gösterecek en iyi saç renkleri ve ileride boyamak için bazı ipuçları da dahil olmak üzere, tüm temel bilgileri topladık! Hangi saç renkleri genç gösterir? Yüzü canlı gösteren saç renkleri nelerdir? Merak ettiğiniz tüm detaylar için okumaya devam edin.. 

Yüzü Canlı Gösteren Saç Renkleri 

Yüzü Canlı Gösteren Saç Renkleri 
Yüzü Canlı Gösteren Saç Renkleri

Normalde, daha genç görünmek için neler yapabileceğimizi düşündüğümüzde, aklımız cilt bakım ürünlerine veya makyaj tekniklerine yönelir. Ama yaşlanmayı geciktirmenin en önemli yolu saç rengiyle alakalı.

Basit bir saç rengi ayarlaması bile büyük farklar yaratabilir. Başka bir deyişle, cildinizi yaşlanma karşıtı maskeler ve serumlarla tedavi etmeye odaklanmakla meşgulken, donuk, küllü sarı saçların veya çok koyu bir esmer rengin tüm çabanızı boşa çıkarabileceğini fark etmeyebilirsiniz. 

Küllü Gümüş Sarı Saç Stilleri
Küllü Gümüş Sarı Saç Stilleri

Karamel, bal, altın, bakır ve çilek sarısı gibi renkler daha genç görünmenizi ve hissetmenizi sağlayan sağlıklı bir parlaklık verir. Daha genç ve canlı bir görünüm arıyorsanız bu saç renklerinden birini seçebilirsiniz.  

Çağla Şikel Platin Saç Regi
Çağla Şikel Platin Saç Regi

Doğru saç rengini seçmek birazda teninize bağlıdır.  Teniniz üç kategoriden oluşur: sıcak, soğuk ve nötr. 

  • Sıcak alt tonlu açık teniniz varsa, en iyi tonlarınız platin, buz, gümüş, kül, kum, bej ve şampanyadır. 
  • Soğuk alt tonlu açık teniniz varsa, karamel, kehribar, bal ve karameldir.
  • Nötr alt tonlu açık tenliyseniz, çilek sarısı, bakır, kehribar, koyu kumraldır.
Sıcak Cilt Renklerine Uygun Saç Renkleri
Sıcak Cilt Renklerine Uygun Saç Renkleri

10 Yaş Genç Gösteren Saç Modelleri

10 Yaş Genç Gösteren Saç Modelleri
10 Yaş Genç Gösteren Saç Modelleri

Yaşlanma belirtileri saçınızda cildinizde olduğundan farklı görünür. Düz saçlar aniden kıvırcıklaşabilir veya tam tersi olabilir. Saçınız doku değiştirir, zayıflar, matlaşır ve hacmini kaybeder. Açıkça belirmeye başlayan gümüş-beyaz çizgileri de unutmayalım. Yaşlanan ve yıpranan saçların en yaygın belirtileri şunlardır:  

  • Hücreler yaşla birlikte doğal olarak gerçekleşen pigment üretmeyi bıraktığında beyazlamaya başlar.  
  • Saç folikülleri yaşla birlikte küçülür ve sonunda gözle görülemeyecek kadar ince tüyler üretirler. 
  • Saç derisindeki yağ bezleri zamanla küçülür ve saçı doğal olarak kaplamak için daha az yağ üretir. 
  • Saç aynı zamanda elastikiyetinin bir kısmını yaşla birlikte kaybederek kırılgan hale gelir. 
Çilek Sarısı Saç Rengi Kimlere Yakışır
Çilek Sarısı Saç Rengi Kimlere Yakışır

Uzmanların herkesi olduğundan çok daha genç gösterecek birçok saç rengi ve model seçeneği var. At kuyruğu karamel vurgulardan dağınık, dalgalı, eğlenceli, canlı pastel tonlara kadar sizi en az 10 yaş genç gösterecek muhteşem saç modelleri mevcut. 

Açık Çilek Sarısı Saç Rengi
Açık Çilek Sarısı Saç Rengi

İlk olarak, monoton renkleri bırakıp sıcak vurguları kucaklamalısınız. Çünkü saç renginiz ve modeliniz ne olursa olsun sarı, kahverengi, kırmızı veya gri- belli bir hacim ve boyut yoksa daha yaşlı görünebilirsiniz. Amaç, aynı sıcaklığı ve yumuşaklığı saç tellerinize uyarlayarak yüzünüzde genç bir ışıltı ortaya çıkarmaktır. Bu nedenle, soğuk tonlardan ziyade sıcak tonlara yönelmelisiniz. 

Altın Çilek Sarısı 
Altın Çilek Sarısı

Beyaz Tenlileri Genç Gösteren Saç Renkleri 

Soğuk alt tonlu açık teniniz varsa, buzlu platin sarısı veya daha yumuşak bebek sarısı beyaz teninizi güzelleştirecektir. Bakır, altın veya karamel gibi daha sıcak sarı tonlarından kaçınmalısınız çünkü bunlar cilde pembe bir ton verebilir (böylece daha pembe görünmenizi sağlar).

Çilek Sarısı Saç Boya Numaraları
Çilek Sarısı Saç Boya Numaraları

Tersine, sıcak alt tonlu açık teniniz varsa, sıcak tonlar cildinizin parlamasını sağlayacaktır. Soğuk alt tonlu orta cilt tonuna sahip sarışınlar için kumlu veya bej sarı tonları daha uygundur; Aynı şekilde sıcak alt tonlu olanlar da daha doğal bir görünüm tercih etmelidir.  

Çilek Sarısı Saç Nasıl Bir Renk
Çilek Sarısı Saç Nasıl Bir Renk

Buğday Tenlileri Genç Gösteren Saç Renkleri 

Buğday Tenlileri Genç Gösteren Saç Renkleri 
Buğday Tenlileri Genç Gösteren Saç Renkleri

Karamel Saç Rengi

Buğday tenliler için dalgalı karamel vurgular, yüz hatlarına sıcaklık ve yumuşaklık katmak için mükemmeldir. Karamel, her mevsim hemen her cilde tazelik ve canlılık katar.

Bu, koyu renkli saçlar ve soğuk tonlu esmerler için de harika bir seçenektir. Karamel vurguları eklemek, yüz hatlarını ısıtmaya ve yumuşatmaya yardımcı olur ve balyaj tekniği ile uygulanan vurgular daha genç bir görünüme kavuşmanızı sağlar. 

Bal Karamel Saç Rengi modeli
Bal Karamel Saç Rengi modeli

Çilekli Sarısı Saç Rengi

Biraz küllü görünen daha açık renkli saçlarınız varsa, çilek sarısı gibi meyvemsi bir renk düşünebilirsiniz. Kumral aralığındaki sarı saç tonlarına sıcaklık eklemek, daha soğuk bir cilt tonu ve tene ışıltılı, genç bir ışıltı verir. Ancak kırmızı tonları solma konusunda kötü bir üne sahiptir, bu nedenle renginizi parlak tutmak için saçlarınıza her altı haftada bir bakım yaptırmalısınız.

Çilek Kırmızısı Saç Rengi Boya Numarası
Çilek Kırmızısı Saç Rengi Boya Numarası

Bronz Saç Rengi

Bronz rengi, kahverengi ve sarıyı birleştiren bir renk tekniğidir. Bu, esmerler ve sarışınlar için saç rengine sıcaklık, parlaklık ve kontrast eklemek için mükemmel bir seçenektir. Tek boyutlu saç rengi yüzünüzü yaşlı gösterebilir. Bu yüzden köklere ince bir tonlamalar yaptırabilirsiniz. 

Altın Pembe Saç Rengi

Altın pembe, son birkaç yılda hem genç hem de olgun insanların sıkça kullandığı bir renk haline geldi. Bu saç rengi maceracı, enerjik bir ruha sahip olanlara çok yakışır.

Sombre Saç pembe
Sombre Saç pembe

40 Yaş Üstü Gösteren Saç Renkleri 

Çok koyu karanlık tonlar kullanmak saçlardaki ışığı iyi yansıtmayabilir. Opak görünebilir ve sizi yaşlandırabilir, yüzünüzdeki canlılığı ve rengi yok edebilir.

Çok koyu, tek boyutlu saçlar, beyazlarınıza daha çok dikkat çeker. Doğal saç renginizi bir veya iki ton daha açık hale getirebilirsiniz. Bu, saçlarınıza hacim katar, grilerinizi gizler ve ten renginizi güzel gösterir.

Cildiniz yaş aldıkça daha solgunlaşır ve yüzünüzün çevresinde bir veya iki ton daha açık olan birkaç vurgu, teninizi tazeleyebilir, ancak çok açık renk tonları uygulamak, çok koyu renklerde olduğu gibi olgun ve yaşlı gösterebilir. Saç renginizle cilt tonunuz arasında bir kontrast sağlamak önemlidir. En karanlık kısım köklerinizin olduğu yer olmalı ve uçlar daha açık olmalıdır. 

50 Yaş Üstü Gösteren Saç Modelleri

Açık Kızıl Saç Rengi

Cildimiz yaşlandıkça pigmentini kaybetmeye başladığından, parlak kırmızılar tatsız bir kontrast oluşturabilir ve bu da bunun gibi yumuşak bakır rengini çok daha güvenli bir seçim haline getirir.

Açık kızıl saçlarınızı dalgalı pixie cut bir kesimle deneyebilirsiniz.

Dumanlı Gri Saç Rengi

Bu güzel renk, doğal olarak beyazlayan saça biraz sıcaklık katarak ciltteki altın rengi tonlarla daha iyi uyum sağlar ve saçın donuk görünmesini engeller. duman grisi saçları salaş örgülerle veya balerin topuz modelleriyle kullanabilirsiniz.

Gri Mullet Saç Kesimi
Gri Mullet Saç Kesimi
Blackpink Lisa Gri Saç Rengi
Blackpink Lisa Gri Saç Rengi

Mat Bej Sarı Saç Rengi

Kendini çekici hissetmek isteyen orta yaşlı bir kadın için, bu sofistike bej sarı saç rengini omuz hizasında küt kesim bir model ile denemek hafif ve rahat kullanışlı olacaktır.

Sütlü Bej Kahve Saç Rengi
Sütlü Bej Kahve Saç Rengi

Kül Sarı Saç Rengi

Saçlarında gri olan yaşlı bayanlar için gümüş veya küllü sarı tonları dalgalı dağınık saçlarla denemek harika bir fikir olacaktır. 

Küllü Gümüş Sarı Saç Modelleri+
Küllü Gümüş Sarı Saç Modelleri+
Küllü Gümüş Sarı Saç Rengi Kaç Numara
Küllü Gümüş Sarı Saç Rengi Kaç Numara
Küllü Gümüş Sarı Saç Modelleri Tonları
Küllü Gümüş Sarı Saç Modelleri Tonları

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu