Saç RengiSaç BakımıSaç BoyamaSaç KesimiSaç Modelleri

Gümüş Sarı Saç Rengi ve Tonları

Son zamanlarda herkesin dilinde tek bir saç rengi var: Gümüş sarısı saçlar. Açık sarının en güzel tonlarından biri olan gümüş sarısı saç rengini biz de çok merak ediyoruz. Arkadaşlarımızın ve sosyal medyanın bizi etkilemesine karşı koyamadık ve gümüş sarısı saçları araştırdık.

Gümüş sarısı saç nasıl elde edilir? Bize göre en önemli bir diğer başlık ise; Gümüş sarısı saçlar en çok kime yakışıyor? Saçlarını bu açık sarı saç rengine boyatmadan önce yazımızı dikkatlice okumalısın.

Gümüş Sarı Saç Tonları
Gümüş Sarı Saç Tonları

Gümüş Sarı Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Gümüş sarı saç rengi, sarının en açık tonlarından biri. İçinde soğuk alt tonlu yansımalar olan bu saç rengi bize göre çok çekici ve aynı zamanda doğal görünmene yardımcı oluyor. Gümüş sarısının içindeki metalik yansımalar, saç renginin daha parlak ve ışıltılı durmasını sağlar. Böylece saçlarını sarıya boyattıktan sonra oluşan mat ve solgun görünümle karşı karşıya kalmazsın.

Gümüş sarı saç rengini elde etmek için sana en iyi gümüş ışıltılara sahip sarı saç boyasını önerelim: Garnier Çarpıcı Renkler 111 Ekstra Açık Gümüş Sarısı.

Saçlarda hem çok doğal hem de çarpıcı bir renk elde etmemizi sağlayan Garnier saç boyasını biz çok sevdik. Sedef özleri ve değerli çiçek yağları içeren bu saç boyası, saç rengini değiştirirken aynı zamanda saçlarının yıpranmasını da önlüyor. Saçlarını boyadıktan sonra parlak ve göz alıcı bir gümüş sarısıyla karşılaşacaksın, şimdiden kendini hazırla.

Gümüş Sarı Saç Rengi Stilleri
Gümüş Sarı Saç Rengi Stilleri

Bugünlerde ünlüler, modeller ve gençler sıklıkla bu gümüş sarısı görünümü kullanıyor, bu yüzden ister 15 ister 75 yaşında olun, bazı gümüş yansımaların ne kadar dönüştürücü ve özgürleştirici olabileceğini unutmayın. Gri ve gümüş renkleri farklı renk tonlarıyla kombine edilebiliyor.

Gümüş Sarı Saç Rengi nasıl elde edilir
Gümüş Sarı Saç Rengi nasıl elde edilir

Gümüş Sarı Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Gümüş sarı saç rengini biz en çok buğday ve açık tenlilere yakıştırıyoruz. Özellikle ten rengi buğday ve açık tenli olanlarda bu renk harika görünüyor. Aman dikkat! Kumrallar, gümüş sarısından uzan durmalılar. Çünkü kumral tenliler genellikle sıcak alt tona sahip olurlar. Kumrallar için küllü açık sarı daha doğru bir tercih olacak.

Gümüş Sarı Saç Rengi KİME YAKIŞIR
Gümüş Sarı Saç Rengi KİME YAKIŞIR

Soğuk alt tonlu bir cildin varsa gümüş sarısı saç rengi eminiz sana çok yakışacak. Gümüş sarısı saçların, ten rengini daha aydınlık ve canlı göstereceği için soğuk alt tonlu cildinde kusursuz bir uyum oluşturacak.

Gümüş Sarı Saç Rengi Kime Yakışır
Gümüş Sarı Saç Rengi Kime Yakışır

Gümüş sarısı saç rengine en güzel uyum sağlayan göz rengi mavidir. Koyu renkli gözlülerde gümüş sarısı saç rengi çok uyum sağlamıyor. Ancak gümüş sarısı saç rengi renkli gözlü bayanlara daha iyi oturuyor.

Gümüş Sarı Saç Rengi düz model
Gümüş Sarı Saç Rengi düz model

Gümüş Sarı Saç Boya Numaraları

  • Schwarzkopf Palette Göz Alıcı Renkler Serisi 12-21 Gümüş Sarı
  • Garnier Çarpıcı Renkler Serisi 111 Ekstra Açık Gümüş Sarısı
  • Seacolor 0.2 Bebek Sarısı
  • Loreal Paris Excellence Creme 9.1 Küllü Sarı
Gümüş Sarı Saç Rengi Dalgalı Model
Gümüş Sarı Saç Rengi Dalgalı Model

Gümüş Sarı Saç Modelleri

Gümüş sarısına yakışan saç modelleri dalgalı ve dağınık saç modelleridir. Dağınık saç tiplerinin hepsi bu saç tonuna uyum sağlamaktadır. Düz saç modelleri bu renkle hiç uygun olmamakta aklınızda bulunsun. Biz size en çok yakışan saç modellerini ifade etmeye çalışıyoruz. İstisnalar bu kuralları bozmaz.

Gümüş Sarı Saç Rengi 2023
Gümüş Sarı Saç Rengi 2023

Gümüş Sarısı Saç Renginin Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Saç maskesi bu renk için kesinlikle şarttır. Düzenli aralıklarla saç maskenizi uygulayın.  Saç maskesi gümüş sarı saç renginiz daha parlak ve canlı görünmesini sağlayacaktır.

Gümüş Sarı Saç Modelleri
Gümüş Sarı Saç Modelleri

Bundan başka saç bakım yağlarının altını çizelim. Saç bakım yağları, saçlarınızı besleyip saç renginizi uzun süre kullanacaksınız. Ayrıca şampuanlamaya dikkat edin aşırı şampuanlamadan kaçının. Çünkü sarı saç renkleri çok durulama da akar. Bunlara dikkat ederek renkleri kullanın.

Gümüş Sarı Saç Boya Numaraları
Gümüş Sarı Saç Boya Numaraları

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu