Saç RengiSaç BakımıSaç BoyamaSaç KesimiSaç Modelleri

Gül Kahve Saç Rengi

Gül kahve saç rengi saç renklerinin kataloğunda yeni trendlere giren bir saç rengidir. Kısa saç ya da uzun saç olsun fark etmeden her boydaki saçta oldukça hoş gözüken bir saç rengidir. Peki bu gül kahve saç rengi kimlere yakışır?Nasıl elde edilir? merak ettiğiniz belli sorulardır. Bu yazımızda gül kahve saç rengi hakkında tüm merak ettiğiniz konulara cevaplar vereceğiz.

Gül Kahverengi Saç Rengi Stilleri
Gül Kahverengi Saç Rengi Stilleri

Gül Kahve Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Moda ve trendleri takip edenler ne kadar hızlı değişimlerin söz konusu olabileceğini de bilirler. Bu durum çoğu zaman saç renkleri ve modelleri için de geçerlidir. Elbette her yeni trende saçlarımızı adapte etmek mümkün değil ve tabii ki her trend de herkese göre değil. Ancak gül kahve saç rengi tam da koyu renk severlere uygun bir saç rengidir.

Gül Kahverengi Saç Rengi Numaraları
Gül Kahverengi Saç Rengi Numaraları

Bahar yaz aylarına uygun olacak şekilde saç rengini açmak ama farklı bir ton ve görünüm arayışında olanlar için mükemmel olan kızıl esintili bu saç rengi, kahve ve kızıl tonların karışımıyla elde edilmektedir.

Gül kahve saç rengi genellikle açık ve orta cilt tonlarına sahip olanlar için önerilir, ancak doğru tonu seçerek farklı cilt tonlarıyla da harika görünebilirsiniz.

Gül Kahverengi Saç Rengi Nasıl Elde Edilir
Gül Kahverengi Saç Rengi Nasıl Elde Edilir

Gül Kahve Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Öncelikle bu saç rengi için saçlarınızı fazla açtırmanız gerekmiyor ki bu, saçınızın daha sağlıklı kalacağı anlamına geliyor. Balyaj teknikleri sayesinde eklenecek sıcak tonlar sayesinde saçlarınız daha parlak da görünecektir.

Gül Kahverengi Saç Rengi Kimlere Yakışır
Gül Kahverengi Saç Rengi Kimlere Yakışır

Yine saç trendleri takip edenlerin bileceği üzere rose yani pembe-gül saç rengi geçtiğimiz yıl sarı saçlı olanların kullandığı bir trend haline gelmişti. Elbette sarı saçlara sahip olanların aksine koyu saç rengine sahip olanların bu tonları yakalamaları için saçlarını çok fazla açtırmaları gerekiyordu.

Gül Kahverengi Saç Rengi Kime Yakışır
Gül Kahverengi Saç Rengi Kime Yakışır

Bu yeni trend ile hem saç rengi açma işlemi çok gerekmiyor. Sadece biraz ışıltı elde edilecek kadar uygulanması yeterli. Ayrıca ombre gibi teknikleri kullanmak da mümkün ki böylece saç diplerine hiç kimyasal işlem yaptırmamış oluyorsunuz. Bu noktada dozu ve elde edilecek sonuç da tamamen size bağlı olmuş oluyor.

Gül Kahverengi Saç Rengi Boyaları
Gül Kahverengi Saç Rengi Boyaları

Gül Kahve Saç Rengi Boya Numaraları

  • Garnier Color Naturals 5.25 Sıcak Kahve
  • Garnier Çarpıcı Renkler 4.15 Buzlu Kestane
Gül Kahverengi Saç Rengi Boya Numarası
Gül Kahverengi Saç Rengi Boya Numarası

Gül Kahve Saç Renginin Kalıcı Olması İçin İpuçları

  • Gül kahve saç rengini olabildiğince uzun süre korumak için renk koruyucu şampuan ve saç kremi kullanmalısın.
  • Saçlarının parlaklığını ve bakımlı görünümünü korumak için düzenli olarak saç bakım maskeleri uygulamalısın. Bu maskeler saçları beslerken saç renginin korunmasına da yardımcı oluyor. Boyalı saçlara özel saç bakım maskeleri tercih ederek saçlarına ihtiyaç duyduğu bakımı sunabilirsin.
  • Boyalı saçları ısıya maruz bırakmak rengin akma süresini hızlandırabiliyor. Bunun için saçlarında ısısız şekillendirme yöntemleri kullanabilir ya da saçlarını kurutmayacak, şekillendirmeden önce ısıya karşı koruyacak ürünler kullanabilirsin.
  • Saç parlatıcıları, adından da anlayabileceğin gibi saçların parlaklığını korumaya yardımcı oluyor. Rose brown saç renginin solmaya başladığını gördüğünde saçlarına parlatıcı uygulayabilirsin. Bu sayede saçlarına daha bakımlı bir görünüm kazandırabilir ve saç rengini daha uzun süre kullanabilirsin.
Gül Kahverengi Saç Rengi Boya Numaraları
Gül Kahverengi Saç Rengi Boya Numaraları

Gül Kahve Saç Modelleri

  • Saçlarını gül kahve saç rengine boyattıktan sonra dalgalı saç modellerini hemen denemelisin. Çünkü bu model gül kahve saç rengini fazlasıyla öne çıkarıyor. Saçlarını maşa ile dalgalandırdıktan sonra kalın telli bir tarak yardımıyla saçlarını tara ve doğal bir görünüme kavuştur.
  • Genç ve modern saç modellerini seviyorsan gül kahve saçlarını yarım topuz yapabilirsin. Saçlarının üst kısmını topuz yaptıktan sonra altta kalan saçlarını güçlü tutuşa sahip bir şekillendirici köpükle dalgalandır. Saç köpüğü ile yaratacağın doğal dalgalar, gül kahve saç rengine çok yakışacak.
Gül Kahverengi Saç Modelleri
Gül Kahverengi Saç Modelleri

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu