Saç RengiSaç Modelleri

Gri Saç Rengi ve Tonları

Gri saç rengi ve tonları marjinallik anlamında bu yılın en çok tercih edilen renk tonlarından biri olmuş durumdadır. Bir çok genç kızımız da gri saç modası akımına kendisini kaptırmış gidiyor demek tam da yerinde olacaktır.

Gri saç renkleri son yıllarda oldukça popüler hale gelmiştir. Genellikle yaşlılık belirtisi olarak görülen gri saçlar, son dönemlerde gençler tarafından da tercih edilmektedir. Eğer siz de gri saç rengiyle ilgileniyorsanız, bu yazımızı okuyarak merak ettiğiniz konularda bilgi sahibi olabilirsiniz.  Bu rengin gençlerimiz de oldukça güzel durduğu gerçeğini de söylemeden geçemeyeceğiz.

Beyaz Tenlilere gri renk yakışır mı
Beyaz Tenlilere gri renk yakışır mı

Gri Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Gri saç rengi elde etmek için farklı yöntemler mevcuttur. Bunların başında saç boyası gelmektedir. Ancak, saçın rengine göre gri saç rengi elde etmek bazen zor olabilir.

Gri Mullet Saç Kesimi
Gri Mullet Saç Kesimi

Bu nedenle, saçınızı açtırmak veya grileştirmek için bir uzmandan yardım almanız önerilir. Genellikle, saç boyası kullanarak gri saç rengi elde etmek için açık kumral veya açık sarı bir saç rengine sahip olmak gerekmektedir. Daha koyu saç renklerinde, saçları açtırmak daha uzun sürebilir ve istenmeyen sonuçlara neden olabilir.

Öykü Serter Platin Gri Saç Rengi
Öykü Serter Platin Gri Saç Rengi

Gri Saç Rengi Boya Numaraları

Gri saç rengi elde etmek için saç boyası tercih edecekseniz, genellikle “gri” olarak etiketlenen birçok farklı ton bulunmaktadır. Bu tonların arasında daha koyu veya daha açık gri tonları mevcuttur. Gri saç boyaları için en yaygın numaraları;

  • Sea Color Set Boya 0.01 Füme Gri
  • Sea Color Set Boya 0,02 Gümüş Gri
  • MAXX DELUXE 0,02 Titanyum Gri
  • Palette DELUXE SAÇ BOYASI U71 ELMAS GRİSİ
  • Palette Deluxe U Elmas Grisi‘dir.

Ancak, saçınızın rengine göre değişkenlik gösterebilir. Bu nedenle, saçınızın rengine uygun bir gri saç boyası seçmek için bir uzmandan yardım almanız önerilir.

Daha fazla gri saç rengi tonları görmek istiyorsan içeriğimize tıklayabilirsin!

Blackpink Rose Gri Saçları
Blackpink Rose Gri Saçları

Gri Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Gri saç rengi, hemen hemen herkes tarafından tercih edilebilir. Özellikle, orta yaş ve üzeri kişiler tarafından sıkça tercih edilir. Ancak, son yıllarda gençler de gri saç rengini tercih etmektedir. Bu saç rengi, doğru tonu seçildiğinde ten rengi ne olursa olsun herkese yakışabilir. Gri saç rengi, modern ve sofistike bir görünüm sağlar.

Gri Sombre Saç Modeli
Gri Sombre Saç Modeli

Gri Saç Rengi Hangi Ten Rengine Yakışır?

Gri saç rengi, cilt tonuna bağlı olarak farklı tonlarda ve farklı etkilerde görünebilir. Genellikle, açık tenli kişiler daha açık gri tonlarını tercih etmelidir. Orta tenli kişiler, orta gri tonlarını tercih edebilirler. Koyu tenli kişiler ise, daha koyu gri tonlarını tercih etmelidir.

Blackpink Lisa Gri Uzun Saçları
Blackpink Lisa Gri Uzun Saçları

Çünkü gri saç modelleri her ten rengi ile mükemmel bir uyum sağlıyor ve yüzünüzdeki ifadeyi sertleştirerek sizlere asi bir kız havası katıyor. Bu nedenle de bu rengi düşünenler için önemli püf noktaları sizler ile paylaşalım. Öncelikle Gri saç rengi nasıl elde edilir, nasıl yapılır ve kimlere yakışır sorularınızı yanıtlayalım.

Blackpink Lisa Gri Saç Rengi
Blackpink Lisa Gri Saç Rengi

Çünkü gri saç modası parlak ve ışıldayan tonlara hitap etmektedir. Bu nedenle de işinizi sağlama almak adına saç bakımınızı bir kuaför de yaptırabilirsiniz. Çünkü bu sizlere büyük bir avantaj sağlayacaktır.

küllü Gri Saç Rengi tonları
küllü Gri Saç Rengi tonları

Gri Saç Rengi ve Tonları

Gri saç renkleri içerisinde bir kaç ton barındırır. Açık gri, koyu gri gümüş ve beyaza yakın gri tonlar gibi. Bu seçimlerden birini yaptığınız da bu saç rengini saçlarınıza gönül rahatlığı ile uygulayabilirsiniz. Gri saç rengini saçlarında görmek isteyenler için tam olarak ton numarası ve saç boyası önerimizi sizler ile paylaşalım. Gri saç rengi numarası olarak sizlere Leoni İnox’tan 8.9 numaralı gri saç boyasını öneriyoruz.

küllü Gri Saç Rengi kimlere yakışır
küllü Gri Saç Rengi kimlere yakışır

Yeni saçlarınız ile mutlu, sağlıklı ve güzelliklerle dolu günler dileriz. Bu rengi düşünenler için gri saç rengi ve tonlarını aynı zaman da gri ombre ve balyaj modellerini aşağıda sizler için paylaştık. Dikkatle incelemenizi öneriyoruz.

koyu Gri Saç Rengi
koyu Gri Saç Rengi

Gri Saç Rengi Modelleri

Bu güzel rengi elde edebilmek için öncelikle saçlarınızın tamamen doğal olması gerekmektedir. Çünkü çok zor tutan bir renk tonudur ve Türkiye’de gri renkli boya yoktur.

Gri Saç Rengi Küt model
Gri Saç Rengi Küt model

Bu nedenle de yabancı marka ürünleri elde etmekle ile işe başlayabilirsiniz. Saçlarında koyu renk veya açık tonlar da boya olan genç kızlarımızın ise öncelikle Olaplex saç açıcısını temin etmekleri gerekecektir. Çünkü saçlarınızı yıpratmadan bu işlemi gerçekleştiren tek üründür.

Gri Saç Rengi Kimlere Yakışır
Gri Saç Rengi Kimlere Yakışır

Daha sonraki işlem ise gri saç boyası elde edip saçlarınızı boyamaktır. İşlemlerin hepsini tamamladığınız da bir kaç saç bakım ürününe ihtiyacınız olacak.

altın Gri Saç Rengi
altın Gri Saç Rengi

Gri Saç Rengi Galerisi

açık Gri Saç Rengi modelleri
açık Gri Saç Rengi modelleri
açık Gri Saç Rengi
açık Gri Saç Rengi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu