Saç BoyamaSaç BakımıSaç KesimiSaç ModelleriSaç Rengi

Gri Saç Rengi Nasıl Elde Edilir

Son yılların yükselen trendi gri saçı neredeyse herkes çok seviyor. Her cilt tipine ve saç şekline uyum sağlayan gri saçın kullananlara oldukça havalı ve çekici bir görünüm verdiği de bir gerçek.

Özellikle son birkaç yıldır oldukça fazla tercih edilen gri saç önümüzdeki sezonlarda da trend saç renkleri arasında olmaya devam edecek.

Eğer siz de saçınızı gri yapmayı düşünüyorsanız, grinin birçok tonu olduğunu söyleyelim. Kendiniz için en iyi gri tonunu seçerek işe başlayabilirsiniz. Tabii sadece sizin için doğru tonu seçmekle de kalmıyoruz. Birbirinden farklı saç boyama tekniklerini kullanarak griyi saçlarınızda nasıl kullanabilirsiniz, gri saç nasıl elde edilir ve gri saç bakımı nasıl yapılır gibi soruların cevabı da yazımızda.

Gri Saç Rengi Nasıl Elde Edilir

Evde Küllü Gri Saç Rengi Nasıl Elde Edilir
Evde Küllü Gri Saç Rengi Nasıl Elde Edilir

Gri saç rengi siyah, beyaz, mavi, yeşil gibi kontrast renklerin bir araya gelmesi ile elde edilir.

Eğer saçınızı ilk defa griye boyatacaksanız mutlaka bir uzmandan yardım almalısınız. İstediğiniz tonu elde etmek için boyama öncesi saçınızda farklı işlemler yapılabilir.

Yani saçlarınız çok koyu bir renkteyse, açık bir renk olan griyi elde etmek için önce saçınızın kendi renginin açılması gerekebilir. Bu açılma için kullanılan özel ürünler ile saçınızın rengi akıtılır ve üzerine istediğiniz renkte boyama yapılır. Tüm bu işlemlerin saçınıza zarar vermemesi için profesyonel bir yere yaptırmanız önemli.

İlk boyamadan sonra, evde kendiniz de saçlarınızı boyamaya devam edebilirsiniz. Tabii hazır boyalar arasından doğru rengi bulmanız oldukça önemlidir.

Eğer saçınız dore yani canlı tonlarda bir sarı ise üzerine doğrudan gri uygulamak istediğiniz rengi tam olarak almamanıza neden olabilir.

Bu yüzden canlı ve enerjik sarı saçlarda da genellikle açma işlemi uygulanarak gri renk elde edilir. Eğer platin küllü sarı gibi soğuk ve açık tonlarda sarı saçlarınız varsa doğrudan gri uygulayarak istediğiniz rengi elde edebilirsiniz. Özellikle sarı saçlarınız doğal bir sarıysa istediğiniz tona daha kolay şekilde sahip olabilirsiniz.

Koyu Gri Saç Rengi Nasıl Elde Edilir

Koyu Gri Saç Rengi Nasıl Elde Edilir
Koyu Gri Saç Rengi Nasıl Elde Edilir
 1. Karışım kabımıza takriben 3 pompa Black ve 7 pompa Preal Silver ekleyerek gölgeli gri saç rengi elde edebiliriz. Orta koyulukta bir renk olacaktır. 1-2 pompa fazla koyup rengi değiştirip farklı sonuçlar almamız da mümkündür. Koyacağımız bir Black pompa, karışımın daha da koyu olmasını sağlayacaktır.
 2. Yani açık gri mi koyu gri mi, külli gri mi hangi saç rengini elde edeceğinizi kendiniz belirleyebilirsiniz.
 3. Ölçü kabından avucumuzla gelişigüzel aldığımız boyayı saçımıza maske gibi uygulayalım. 10-15 dk bekletip süre dolunca Maria Nila Mor Şampuan ile yıkayalım.
 4. .Ancak bu malzemelerinin arta kalanını 1 sene boyunca kullanabilir, istediğimiz zaman evde saç boyama deneyimini yeniden yaşayabiliriz. Bu sayede 1.5 ayda bir kuaföre gitmemiz gerekmez ve daha fazla masraf etmemiş oluruz.

Gri Kumral Saç Rengi Nasıl Elde Edilir

Gri Kumral Saç Rengi Nasıl Elde Edilir
Gri Kumral Saç Rengi Nasıl Elde Edilir

Gri tonları arasında soğuk bir renk olan küllü gri, platine yakın bir açıklıkta gri tonlardandır. Eğer buğday, esmer gibi koyu ten rengine sahipseniz, küllü gri size çok yakışacak. Soğuk bir alt tona sahip küllü gri içindeki mat yansımalar ile oldukça marjinal bir görünüm yaratabilir.

Gri renginin bir diğer tonlarından olan küllü gri, hem dipten uca, hemde saç aralarına küllü gri ombre kısa saç ve uzun saç fark etmeden  ombre işlemi ile harika sonuçlar elde edebileceğiniz tonlamalar arasındadır. Bu saç rengine sahip olmak için, saçlarımızın rengini açtırdıktan sonra, küllü gri saç boyası uygulayabilirsiniz.

Evde Küllü Gri Saç Rengi Nasıl Elde Edilir

Evde Küllü Gri Saç Rengi Nasıl Elde Edilir
Evde Küllü Gri Saç Rengi Nasıl Elde Edilir

Saçlarımızı gri renge boyamak için; mevcut olan saç rengimizi, saç açıcılar sayesinde 9 ve üzeri seviyeye çıkarmamız gerekmektedir.

Gri rengin temiz bir şekilde tutması için, açma işleminden sonra saçta hiçbir şekilde dorelik kalmaması gerekiyor. Gri saç nasıl boyanır? sorusunu listeli bir şekilde belirtecek olursak;

 • Saç açıcısı ve oksidanı karıştırın.
 • Diplerden 1 santim kalacak şekilde uç kısımlarına sürün.
 • Uçlar bittiği an saç diplerine sürün.
 • Saçlarınızın seviyesi 9 olduğunda su ile durulayın.
 • Şampuan ile yıkayın.
 • Saç Kremi uygulayın.
 • Almış olduğunuz gri saç rengini uygulayın.
 • Ortalama 15-20 dakika bekletin.
 • Tekrar yıkayın ve işlemi sonlandırın.

Boya Sonrası Neler Kullanılır?

 1. Maria Nila Sheer Silver Sarı Saçlar İçin Sülfatsız Gümüş Şampuanı
 2. Maria Nila Sheer Silver Sarı Saçlar İçin Gümüş Yansıma Kremi
 3. Maria Nila Sheer Silver Sarı Saçlar İçin Gümüş Yansıma Maskesi
 4. Milk Shake Silver Shine Conditioning Whipped Cream

Küllü Gri Saç Boyası Markaları Nelerdir?

Küllü Gri Saç Boyası Markaları Nelerdir
Küllü Gri Saç Boyası Markaları Nelerdir
 1. L’ocalite Saç Boyası Seti 0.11 Yoğun Kül Gri
 2. Akos Kül Grisi
 3. Borthe Saç Boyası Kül Grisi Ash Grey 60ml
 4. Colorinn Professional Saç Boyası 0.11 Kül Grisi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu