Saç RengiSaç BakımıSaç BoyamaSaç KesimiSaç Modelleri

Gold Copper Saç Rengi

Gold Copper saç renkleri her zaman kullanışlı ancak konu tüm cilt tonlarıyla uyumlu renkler olduğunda, altın sarısı güçlü bir rakip olarak karşımıza çıkıyor. Altın sarısı saç bal, altın ve tereyağı tonlarının bir karışımı olan çok tonlu bir saç rengi.

Koyu Gold Copper Saç Rengi
Koyu Gold Copper Saç Rengi

Bu nedenle hemen her saça parlaklık ve boyut kazandırabilir. Bu saçın parlaklığını korumak için özel bakım gerektirdiği de bir gerçek. Çünkü açık saç renkleri, hasarı önlemek için daha fazla neme ihtiyaç duyar.

Gold Copper Saç Rengi
Gold Copper Saç Rengi

Derinlemesine bakım uygulamaları, renk koruyucu şampuanlar ve saç kremleri gibi ev çözümleri, altın sarısı saçlarınızı korumanıza ve oluşabilecek turunculuğu önlemenize yardımcı olur. Eğer siz de bu saç rengini denemeyi düşünüyorsanız stilistinize gitmeden önce bilmeniz gerekenler bu yazımızda yer alacaktır.

Gold Copper Saç Rengi Tonları
Gold Copper Saç Rengi Tonları

Gold Copper Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Eğer saç renginiz platin ya da açık sarı tonlarda ise gold copper saç rengini çok rahat elde edebilirsiniz. Açık tonlar her zaman üzerine uygulanan rengi tam anlamıyla harmanlaması ile bilinir. Yani eğer siyah ya da koyu kahve saçlarınız varsa, açık renkler elde etmek için önce saçınızın kendi renginin akıtılması gerekiyor. Yani saçlarınızda açıcı kullanılarak saç renginiz açılır.

Gold Copper Saç Rengi Nasıl Elde Edilir
Gold Copper Saç Rengi Nasıl Elde Edilir

Ardından istediğiniz renk ile saçınızı boyayabilirsiniz. Gold Copper saç rengi için kuaförünüz bakır saç rengi ile altın sarısı tonları karıştırılacaktır. Ardından istediğiniz rengi tam anlamıyla elde etmek için 2. Bir boyamaya ihtiyaç duyabilirsiniz.

Gold Copper Saç Rengi Nasıl Bir Renk
Gold Copper Saç Rengi Nasıl Bir Renk

Bu saç tonları akmaya meyilli renkler olduğu için, ona iyi bakmanız da oldukça önemli. Düzenli olarak dip boyası ihtiyacınız olabileceğini unutmayın. Ayrıca saçınızda açıcı kullanıldıysa bir süre ısı ile şekillendirici aletlerden uzak durun ve saçlarınızın nem ihtiyacını karşılayacak bir maskesini bakım rutininize dahil etmeyi unutmayın.

Gold Copper Saç Rengi Modelleri
Gold Copper Saç Rengi Modelleri

Gold Copper Saç Rengi Boya Numaraları

  • Bioplex Professional 7.43 Kumral Bakır Altın
  • Maxx Deluxe Golden Altın İçerikli Saç Boyası 8.45 Tarçın Bakır
  • Loreal Paris Excellence Creme 5.32 Altın Bakır
Gold Copper Saç Rengi Kimlere Yakışır
Gold Copper Saç Rengi Kimlere Yakışır

Gold Copper Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Öncelikle saç boyunuz ne olursa olsun Gold Copper saç rengini deneyebilirsiniz. Fakat yine de en çok tercih eden kişilerin kısa küt saçlara sahip olduğunu ve bu saç modelinde Gold Copperın çok beğenildiğini de söyleyelim.

Eğer soğuk bir cilt rengine sahipseniz bu sıcak renk ile muhteşem bir tezatlık oluşturarak uyum yakalayabilirsiniz. Eğer cilt renginiz esmer, buğday gibi sıcak koyu renklerde ise, gold copper  içine griler ekleterek daha soğuk ve küllü bir renk elde edebilir ve o rengi deneyebilirsiniz.

Gold Copper Saç Rengi Kime Yakışır
Gold Copper Saç Rengi Kime Yakışır

Hem cildinizin hem saç renginizin aynı tonda olması görüntünüzü biraz boğabilir. Bu nedenle tezatlık oluşturmak her zaman iyi bir fikirdir.

Gold Copper Saç Rengi Boya Numaraları
Gold Copper Saç Rengi Boya Numaraları

Gold Copper Saç Modelleri

Bu saç renginde farklı sarı tonları soğuktan sıcağa doğru gider. Soğuk tarafta çok fazla küllü tonlar, maviler ve menekşeler vardır; gümüş, platin sarısı, sütlü kahve ve siyahı düşünün. Karşı uçta ise sıcak renkler; kırmızı, turuncu ve sarı tonları yer alır.

Gold Copper Saç Rengi 2023
Gold Copper Saç Rengi 2023

Gold Copper saç rengi, tam anlamıyla sıcak kategorisine girer. Bu rengin koyu altın sarısı saçlardan karamel altın sarısı saçlara ve açık altın sarısından küllüye kadar birçok tonu var. Gold Copper saç rengi bakır ve altın sarısının karışımıyla oluşur. Saçlarınızı daha ışıltılı hale getirmek için altın sarısı saçlarınızı gölgelerle deneyebilir veya daha koyu bir temel renkle, baştan sona altın sarısı röflelerle başlayabilirsiniz. Bu konuda gerçekten bir sınır yok.

Gold Copper Saç Boya Numarası
Gold Copper Saç Boya Numarası

Saçlarınızı bu renge boyattıktan sonra bakımı konusunda da özenli olmalısınız. İlk günkü ışıltısını koruyabilmek için boyalı saçlara uygun şampuan ve saç kremi kullanmayı tercih edin.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu