Saç RengiSaç Modelleri

Gizem Karaca Saç Rengi ve Modelleri

Minyonluğu ve doğallığı ile ekranların en sevilen isimlerinden olan Gizem Karaca saç rengi, oyunculuğu ve güzelliği ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Başarılı oyunculuğunun yanı sıra duruşu ve duru güzelliği ile sevenlerinin gönlünde taht kurmuştur.

Saç renklerinde genellikle açık tonları kullanan Karaca bu saç renkleri ile doğal bir görünüm oluşturmaktadır. Renkli gözleri ve beyaz teninde oldukça şık duran açık sarı renklerini sıklıkla kullanmaktadır.

 

Gizem Karaca Saç Stili
Gizem Karaca Saç Stili

 

Genellikle sarıları kullanmış olsa da ara sıra ufak ten renkleri de kullanmaktadır. Karamel altın sarısı saç rengi de kendisine en çok yakışan renklerin başında gelmektedir. Küllü sarı saç renklerinin üzerine altın sarısı renkler de kullanmaktadır.

Kariyerinin bir döneminde kahverengi saç rengini de kullanmıştır. Saç renklerinde olduğu gibi saç modellerinde de çok büyük değişikliklere gitmemiştir. Genellikle kendisine çok yakıştırılan düz saç modelini kullanmaktadır. Ortadan ikiye ayırdığı saçlarını düz maşa yaptırarak kullanmaktadır.

 

Gizem Karaca Saç Rengi
Gizem Karaca Saç Rengi

 

Gizem Karaca Kimdir?

 

Gizem Karaca Röfle Saç
Gizem Karaca Röfle Saç

 

Türk manken ve oyuncu olan Gizem Karaca 7 Eylül 1992 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Göçmen bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen Karaca küçükken ailesinin Amerika’ya taşınmasıyla beraber çocukluğunu Amerika ve Kanada’da geçirmiştir.

İlkokulu Amerika’da ortaokulu Kanada’da okuduktan sonra lise yıllarında Türkiye’ye dönüş yapmıştır. Liseden sonra İstanbul Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı Bölümü’nü kazanmıştır. Okuduğu bölümün zor derslerinden kaçmak için güzellik yarışmalarına girmeye karar vermiştir. 2011 yılında düzenlenen Miss Turkey güzellik yarışmasında 2. Olmuştur.

 

Gizem Karaca Makyaj Modeli
Gizem Karaca Makyaj Modeli

 

Bu dereceden sonra kendisine şöhretin kapıları açılmış ve birçok diziden oyunculuk teklifleri gelmiştir. İlk televizyon macerası 2012 yılında yayınlanan Eve Düşen Yıldırım dizisi ile başlamıştır. Aynı sene büyük bir izleyici kitlesine ulaşan Adını Feriha Koydum dizisinde de güneş Bayraktar rolünü oynamıştır.

Bundan sonra tekrar Amerika’ya dönüp oyunculuk eğitimleri almaya başlamıştır. Eğitimden döndükten sonra hızla ekranlara dönen Karaca birçok dizide başrol oynama fırsatı yakalamıştır. 16 Eylül 2017 tarihinde işletmeci Kemal Ekmekçi ile dünya evine girmiştir.

Gizem Karaca Kirpikleri
Gizem Karaca Kirpikleri

 

Gizem Karaca’nın Saç Rengi Nedir?

Gizem Karaca Farklı Saç Tarzı
Gizem Karaca Farklı Saç Tarzı

 

Ülkemizin hatırı sayılır projelerinde yer aldıktan sonra büyük bir üne kavuşan Gizem Karaca sade tarzı ve doğal güzelliği ile de ekranların en önemli isimlerinden biridir. İlk oynadığı projedeki başarısıyla dikkatleri üzerine çekmiş ve büyük bir hayran kitlesine ulaşmıştır.

Zayıf ince yüzü ve kusursuz fiziğine uygun olarak kullandığı saç renkleri ve modelleri ile bir bütünlük içerisinde olmaktadır. Saç renklerinde genellikle açık renkleri kullanmaktadır. Beyaz ve buğday ten rengi arasında bir renge sahip olması yüzüne yakışacak renkler kullanmasına neden olmuştur.

 

Gizem Karaca Kahküllü Saç Modeli
Gizem Karaca Kahküllü Saç Modeli

 

Sıcak ten rengine uygun sıcak saç renkleri kullanmaktadır. Sarının birçok tonunu kullanmaktadır. Saçlarının diplerinde genellikle daha koyu tonlar kullanan Karaca iki saç rengi kullanmaktadır. Diplerindeki bu koy renkler genellikle kendi saç rengi olmaktadır.

Gizem Karaca kariyeri boyunca birçok renk kullanmıştır. Kahverengi saç renginin üzerine karamel saç boyası ile balyajlar atılarak farklı bir renk ortaya çıkarılmıştır. Bu şekilde ortaya bir ombre havası çıkmıştır.

 

Gizem Karaca Ela Göz Rengi
Gizem Karaca Ela Göz Rengi

 

Gizem Karaca’nın doğal saç rengi koyu küllü sarı tonları olarak bilinmektedir. Bu rengin üzerine karamel tonları atılarak doğal bir görünüm verilmiştir. Küllü renkler beyaz tenli kadınlarda soğuk bir görünüm oluşturduğu için karamel renklerin kullanımı önerilmektedir.

Bu nedenle Karaca’da saçlarında ışıltılı karamel tonlar kullanmaktadır.

 

Gizem Karaca Boyalı Saçları
Gizem Karaca Boyalı Saçları

 

Gizem Karaca Saç Rengi Numarası

 

Gizem Karaca Düz Saç Modeli
Gizem Karaca Düz Saç Modeli

 

Ekranlarda görmeye alışıl olduğumuz oyunculardan olan Gizem Karaca büyük bir hayran kitlesine sahip olmaktadır. Girdiği her rolden sonra bu kitle büyüyerek devam etmiş ve sosyal medya hesaplarından takipçi sayısı büyük bir sayıya ulaşmıştır.

Çok fazla takip edilmesi örnek alınmasına ve birçok yönden taklit edilmesine neden olmuştur. Kendisini beğenen birçok genç kız ve kadın Gizem Karaca’nın saç rengini kullanmak istemektedir. Bu konu hakkında çeşitli araştırmalar yapılmakta ve saç rengi boya numarası bulunmaya çalışılmaktadır.

Gizem Karaca Saç rengini uygulamak isteyenler için saç boya numaraları şu şekildedir:

  • Palette Deluxe saç boyası 7-554 altın karamel
  • Koleston Perfect 8.73 açık karamel altın kumral
  • Wella Koleston Perfect 8/07 karamel
  • Loreal Excellence 6.32 karamel kahve
  • Loreal Paris Casting Creme 732 karamel
  • Koleston Natural Kit 7/3 karamel kumral
  • Loreal Paris 8.34 karamel
  • Palette Bitkisel İçerikli 7-5 açık karamel saç boya numaralarından herhangi biri alınarak Gizem Karaca’nın saç rengi elde edilebilir.

 

Gizem Karaca Dalgalı Saç Modeli
Gizem Karaca Dalgalı Saç Modeli

 

Gizem Karaca Güzel Köylü Saç Rengi

 

Gizem Karaca Gözleri Lens Mi
Gizem Karaca Gözleri Lens Mi

 

Star Tv’nin iddialı yapımlarından Güzel Köylü Gizem Karaca Berk Cankat ve Ahmet Mümtaz Taylan gibi önemli oyuncuları bir araya getirmiştir. Dizi şehir hayatından sıkılan Gül’ün (Gizem Karaca) Muğla’ya bağlı bir köye yerleşmesi ve bu köyde başına gelen aşk hikayelerini konu edinmektedir.

 

Gizem Karaca Saç Renk
Gizem Karaca Saç Renk

 

Şehirli bir karakteri oynayan Gizem Karaca bu rolüne uygun olarak havalı ve oldukça bakımlı bir tiptir. Buna uygun olarak boyalı saçları, giyim tarzı, makyajları ve oyunculuğu ile dizinin izlenirliğini artırmıştır.

Dizide kullandığı saç rengi karamel rengine yakın sıcak bir sarı rengidir. Dizi boyunca sarı rengini kullanan Karaca ara ara ton değişiklikleri yapmıştır. Bu farklılıklar diplerde küllü kumrallar uçlarda daha sarılar olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

Gizem Karaca Uzun Saçları
Gizem Karaca Uzun Saçları

 

Saçlarının üst kısımları koyu karamel sarı uç kısımları ise açık parlak sarılar olarak görülmektedir. Dizide bir süre daha soğuk sarılara geçmiş olsa da yaptığı değişiklikler aynı rengi tonları etrafında geliştiği için çok fazla fark edilmemiştir.

 

Gizem Karaca Uzun Saç Tarzı
Gizem Karaca Uzun Saç Tarzı

 

Gizem Karaca’nın Yeni Saç Rengi

Gizem Karaca Uzun Saç Modeli
Gizem Karaca Uzun Saç Modeli

 

Kariyerinin uzun yılları boyunca sarının en koyu tonları ve karamel kahve renklerini kullanan Gizem Karaca önemli bir değişikliğe gitmiştir. Sürekli aynı rengi kullanan Karaca bu durumdan sıkılmış olacak ki saç renklerinde değişime gitmiştir.

Saç rengi değişiminden sonra sosyal medya hesabından paylaştığı fotoğrafı ile yeni sarı renkli halini takipçileri ile paylaşmıştır. Sevenlerinden tam not alan bu renk ünlü oyuncuya oldukça yakışmıştır.

 

Gizem Karaca Uzun Kumral Saç
Gizem Karaca Uzun Kumral Saç

 

Yeşil gözleri ve beyaz tenine bayağı yakışan sarı saç rengi ile Gizem Karaca doğal bir sarışın görünümü almıştır. Kullandığı her rengin güzel oyuncuya yakışması sevenleri tarafından takdir toplamaktadır.

 

Dünden Bugüne Gizem Karaca Saç Renkleri

 

Gizem Karaca ve Sevgilisi

Gizem Karaca ve Sevgilisi

Gizem Karaca ve Eşi
Gizem Karaca ve Eşi
Gizem Karaca Uçları Boyalı Saçları
Gizem Karaca Uçları Boyalı Saçları
Gizem Karaca Toplu Saçları
Gizem Karaca Toplu Saçları
Gizem Karaca Toplu Saç
Gizem Karaca Toplu Saç
Gizem Karaca Tarzı
Gizem Karaca Tarzı
Gizem Karaca Saçı Ne Renk
Gizem Karaca Saçı Ne Renk
Gizem Karaca Saç Stili
Gizem Karaca Saç Stili
Gizem Karaca Orta Kısa Saç
Gizem Karaca Orta Kısa Saç
Gizem Karaca Koyu Kahverengi Saç Modeli
Gizem Karaca Koyu Kahverengi Saç Modeli

 

Gizem Karaca Saç Rengi Galerisi

 

Kaynak;

Gizem Karaca Saç Rengi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu