Saç RengiSaç BakımıSaç BoyamaSaç KesimiSaç Modelleri

Fuşya Saç Rengi Tonları Modelleri ve Boya Numaraları

Eminiz aklından en az bir kere de olsa saçlarını pembeye boyama fikri geçmiştir. Saçlarında yepyeni görünümler denemek isteyen, daha enerjik ve farklı olmak isteyenler pembe saç renginden vazgeçemiyor.

Renkli saç modelleri arasında kuşkusuz en çok dikkat çeken renk olan pembe saç, bir anda yaşını gençleştiriyor ve kıpır kıpır hissetmeni sağlıyor. Pembe saçı denemeye karar verdin, peki nasıl bir pembeye boyayacaksın? Bugün sizlere pembenin belki de en güzel tonu olan fuşya saç renginden bahsedeceğiz.

Koyu Fuşya Saç Rengi
Koyu Fuşya Saç Rengi

Fuşya Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Fuşya rengi ilk defa 1892 yılında İngilizce bir renk olarak karşımıza çıkıyor. İsmini fuşya çiçeğinin parlak gölgesinden alır.

Eflatun, mor, pembe, kırmızı ve menekşe renkleri fuşya ile ilgilidir. Fuşya pembe mi mor mu ? Açık renk şarkında fuşya iki farklı ton arasında buluşma noktasıdır. Fuşya, pembe ve mor arasında yer alır. Fakat bu renk genellikle pembenin parlak bir tonudur.

Fuşya Saç Rengi Tonları
Fuşya Saç Rengi Tonları

Magenta ile fuşya benzer renk grubuna aittir. Baskı ve tasarım çalışmalarında iki ton genellikle farklıdır. Bu renk genellikle morumsu görünmekle beraber magenta daha kırmızı görünür.

L’Oréal Paris Colorista Wash Out #HotPinkHair! 5 ila 15 şampuanlama arasında kalıcı bir etki yaratan Loreal Fuşya saç boyası, saçlarında pembenin parlak tonunu görmek isteyenlerin ilk tercih ettiği saç boyalarının başında geliyor. Geçicifuşya saç boyası, sarıdan kahveye kadar bütün saç renklerinde etki gösterir, saçlarında hayalini kurduğun fuşya rengini dakikalar içinde görebilirsin.

Fuşya Saç Rengi Stilleri
Fuşya Saç Rengi Stilleri

Dilersen sadece ombre yapabilir veya saçlarının tamamını pembeye boyayabilirsin. Uyguladıktan sonra 20 dakika, daha yoğun ve canlı pembe görünüm için 30 dakika boyunca boyayı saçında tut ve sürenin sonunda saçlarını yıka. Evet, sadece 30 dakikada pembe saçlara sahip olmak mümkündür.

Fuşya Saç Rengi Nasıl Elde Edilir
Fuşya Saç Rengi Nasıl Elde Edilir

Fuşya Saç Rengi Boya Numaraları

Fuşya saç boyası, saçlarda kalıcı veya geçici pembe rengi sağlayan boyalardır. Eğer ilk defa fuşya saç rengini deneyeceksen geçici fuşya  saç boyasını kullanmanı tavsiye ediyoruz. Fuşya saç rengi müdavimi olanlar ise kalıcı fuşya saç boyasından şaşmamalı!

Fuşya Saç Rengi Nasıl Bir Renk
Fuşya Saç Rengi Nasıl Bir Renk

Saçlarını fuşyaya boyamak isteyenlerin aklından ilk geçen soru ‘fuşya saç rengi bende tutar mı?’ oluyor. Fuşya saçların bu kadar popüler olması ile birlikte güzellik marketlerinde farklı farklı fuşya saç boyaları görebilirsin. En iyi fuşya saç boyasını keşfettikten sonra koyu saçlarda dahi fuşya tonunu yakaladığını görebilirsin.

 • Flashy Colors Yarı Kalıcı Saç Boyası Toz Pembe
 • Feymoons Saç Boyası Fuşya
 • Trucare Renkli Saç Boyası Pembe
 • Schwarzkopf Palette Deluxe 11-9 Kuvars Pembesi
 • Color Rebel London Amonyaksız Yarı Kalıcı Saç Boyası Fuşya
 • Nevacolor 0.65 Yoğun Fuşya Saç Boyası
 • Omega Plus Bad Girl Amonyaksız Renkli Saç Boyası Fuşya
Fuşya Saç Rengi Modelleri
Fuşya Saç Rengi Modelleri
Fuşya Saç Rengi Modelleri 2023
Fuşya Saç Rengi Modelleri 2023

Fuşya Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Fuşya renginin parlak, canlandırıcı, cesur görünümü ve enerji verici özelliği var. Eğlenceli ve kışkırtıcı özelli olasıdır.

Pembe rengi ile benzerliği nedeniyle feminen bir renk olarak görülür. Pastel pembe veya bebek pembesi gibi renk tonları daha emin ve olgun olanıdır.

Fuşya Saç Rengi Modeli
Fuşya Saç Rengi Modeli
Fuşya Saç Rengi Kimlere Yakışır
Fuşya Saç Rengi Kimlere Yakışır

Fuşya saç rengi, değişiklikten korkmayanların hoşuna gidecektir. En çok da açık ve buğday tenlilere yakışıyor.

Fuşya Saç Rengi Kime Yakışır
Fuşya Saç Rengi Kime Yakışır
Fuşya Saç Rengi Boya Numarası
Fuşya Saç Rengi Boya Numarası

Fuşya Saç Modelleri

 • Fuşya ombre her saç rengine yakışıyor. Eğer doğal koyu kestane saçların varsa, canlı fuşya ombreyi tercih edebilirsin.
 • Buğday tenliler için fuşyanın daha  koyu tonlarını öneririz. Sıcak alt tonlu koyu pembe ve mor tonları buğday teninle kusursuz uyum sağlar.
 • Saçlarının tamamını fuşyaya boyama cesaretini kendinde bulamıyorsan, saçlarının sadece ön kısımlarındaki tutamlarını boyayarak renkli saçlara giriş yapabilirsin.
 • Pixie saç kesimi ve fuşya saç renginin uyumundan daha iyi bir saç trendi olabilir mi? Saçlarını kısacık kestirdikten sonra enerjik bir renk denemek istersen pembe veya fuşya saç rengini şiddetle öneririz.
Fuşya Saç Rengi Boya Numaraları
Fuşya Saç Rengi Boya Numaraları
Fuşya Saç Rengi açık ton
Fuşya Saç Rengi açık ton
Fuşya Saç Rengi 2023
Fuşya Saç Rengi 2023
Fuşya Saç Boya Numaraları
Fuşya Saç Boya Numaraları
Açık Fuşya Saç Rengi
Açık Fuşya Saç Rengi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu