Saç KesimiSaç Modelleri

Fresh Cut Saç Kesimi

Fresh cut saç kesimi hem erkekler hem de kadınlar tarafından çok beğenilen ve modası asla eskimeyen bir modeldir. Bu modelin çok sık tercih edilmesinin sebebi fresh bir görünüme sahip olmanızın yanı sıra kolay şekillendirme ile pratik bir kullanım sağlamasıdır. Bu yazımızda fresh cut saç modellerinden detaylı bir şekilde söz edeceğiz.

erkek fresh cut saç kesimi
erkek fresh cut saç kesimi

Fresh Cut Saç Kesimi Nedir?

Fresh cut, yumuşak ve doğal geçişlerin bulunduğu fazla belirgin olmayan katlardan oluşan bir saç kesimidir. Bu saç modeli saça fazlasıyla hareket kattığı için ekstra bir şekillendirmeye ihtiyaç duymaz.

Fresh Cut Saç Kesimi
Fresh Cut Saç Kesimi

Klasik katlı saç kesiminden en büyük farkı bu modelde katların klasikteki kadar belirgin olmamasıdır. Bu sayede çevrenizdekiler saçınızı yeni kestirdiğinizi düşünmek yerine ne kadar bakımlı ve gür saçlarınız olduğunu düşünecektir.

Fresh Cut Saç Kesimi Modelleri
Fresh Cut Saç Kesimi Modelleri

Çoğu insan ve çoğu kuaför bu net katları çok beğense de son dönemlerde doğal katlar daha popüler bir hâle geldi. Bu kesimin belirgin olmamasını sağlayan en önemli nokta ise kat uzunluğunu belirlerken o alandaki yoğunluğa ve katların düştüğü noktalara dikkat edilmesi gerektiğidir.

Fresh Cut Saç Kesimi Kadınlara Yakışır Mı
Fresh Cut Saç Kesimi Kadınlara Yakışır Mı

Fresh cut saç kesimi, basic cut ile de çok benzer yönler taşır. Bu iki kesimin farkı ise basic cut saç kesiminde uzun saçların boyu fazla kısaltılmadan günlük hayatta kullanılabilecek katlar oluşturulurken fresh cut saç kesiminin uzun veya kısa belli belirsiz katlarla elde edilmesidir. Bu saç kesimi kesinlikle kullanan kişiye modern, spor ve dinamik bir hava katar. Katlı kesime ek olarak kâkül veya perçem kullanarak da bir bütünlük yakalayabilirsiniz.

Fresh Cut Saç Kesimi Kadın
Fresh Cut Saç Kesimi Kadın

Fresh Cut Saç Kesimi Kimlere Yakışır?

Fresh cut, neredeyse her yüz tipine ve saç şekline yakışan bir kesimdir. Özellikle ince telli saçlara sahip kişiler daha hacimli bir görünüme kavuşmak için katlı kesimleri tercih etmelidir. Fresh cut kesim de ince telli saçlar için biçilmiş bir kaftandır. Bu kesimden sonra ıslak saçlarınızı öne atarak kurutursanız daha da hacimli saçlara kavuşursunuz. Doğal katlı kesimler sayesinde saçlarınız daha gür ve bakımlı gözükecektir.

Fresh Cut Saç Kesimi Kadın Uzun
Fresh Cut Saç Kesimi Kadın Uzun

Oval yüz şekline veya uzun yüz hatlarına sahipseniz fresh cut gibi katlı kesimler size kesinlikle çok yakışacaktır. Bu yüz şekline dalgalı saç modelleri daha farklı bir hava katmaktadır. Üçgen yüz tipine sahipseniz kısa fresh cut saç kesimini küt kesim boylarında daha yoğun katlı kullanmalısınız. Yüz tipiniz ters üçgen ise daha yumuşak ve uzun katlar bulunduran fresh cut tercih etmelisiniz. Yuvarlak bir yüz tipine sahipseniz katlı kesimler yüzünüzü daha ince gösterecektir.

Fresh Cut Saç Kesimi Kadın Kısa Saç
Fresh Cut Saç Kesimi Kadın Kısa Saç

Alın kısmınız geniş ise bu modelin yanına uzun kâkül veya uzun perçemler tercih edebilirsiniz. Eğer alın kısmınız dar olduğu hâlde kâkül kestirmek istiyorsanız mikro kâkül olarak bilinen kısa kâkül modellerini kullanabilirsiniz. Yüz tipiniz kare ise kâkül yerine perçem kullanmanızı öneririz. Öndeki saç tutamını sağa ya da sola atarak karenin keskin görüntüsünü yumuşatmış olursunuz.

Tasarım Fresh Cut Saç Kesimi
Tasarım Fresh Cut Saç Kesimi

Fresh Cut Saç Modelleri

Fresh cut saç modelleri uzun fresh cut, kısa fresh cut, küt fresh cut, kâküllü fresh cut gibi gruplara ayrılır. Kadınlar için ve erkekler için farklı modeller bulunmaktadır.

Fresh Cut Saç Kesimleri Kadın
Fresh Cut Saç Kesimleri Kadın

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi birçok katlı kesime benzeyen bu model belirgin olmayan katları, daha gür ve hacimli bir görünümü olması nedeniyle kadın veya erkek fark etmeksizin çokça tercih edilmektedir.

Fresh Cut Saç Kesimi erkeklere yakışır mı
Fresh Cut Saç Kesimi erkeklere yakışır mı

Her yüz tipine uygun bir fresh cut modeli vardır ve özellikle dalgalı katların doğal gözükmemesi veya yakışmaması gibi bir durum söz konusu değildir. Saçınızda ısı veya nem kaybı gibi sorunlar sebebiyle kırılmalar meydana geldiğinde saç bakımlarıyla birlikte dalgalı modellerle bu yıpranmış görüntü gizlenebilir.

Fresh Cut Saç Kesimi Erkek Orta Uzun
Fresh Cut Saç Kesimi Erkek Orta Uzun

Yazımızın devamında fresh cut saç modellerinden bahsedeceğiz.

Fresh Cut Saç Kesimi Erkek Modeli
Fresh Cut Saç Kesimi Erkek Modeli

Uzun Fresh Cut Saç Modelleri

Uzun fresh cut saç modelleri kullanıcının isteğine bağlı olarak kat yoğunluğuna karar verilen bir modeldir. Eğer saçınıza hacim kazandırmak isterken aynı zamanda uzun saçlarınızdan da vazgeçmek istemiyorsanız bu model tam size göre. Saçınızın boyu aralara atılan katlarla uyum sağlayacak uzunluğa getirilir. Doğal geçişli gözükmesi için gizli ve minik katlar kesilir. İsteğe bağlı olarak bu katları tamamlayacak uzun perçem de kesilebilir. Oval yüz şekline uzun saç modelleri daha çok yakışmaktadır.

erkek Fresh Cut Saç Kesimleri
erkek Fresh Cut Saç Kesimleri

Kısa Fresh Cut Saç Modelleri

Kısa fresh cut saç modelleri son dönemlerde hem kısa saç severlerin hem de daha modern bir görünüme ulaşmak isteyenlerin gözdesi olmuştur. Adından da anlaşıldığı gibi bu model fresh bir kesim, fresh bir görüntü anlamına gelmektedir.

Dilerseniz küt kesim boylarında, dilerseniz orta uzunlukta veya omuz hizasında kullanabileceğiniz kesimler bulunmaktadır. Bu modele en çok yakışan şey de kesinlikle kâküldür. Düz veya dalgalı modeller kullanılabilir, her ikisi de gayet hoş bir görüntü ortaya çıkaracaktır. Düz modellerde daha eski zamanlar havası katmak adına uç kısımları ve kâkülün kenarları içe doğru kıvrılabilir.

Çok Kısa Fresh Cut Saç Kesimi
Çok Kısa Fresh Cut Saç Kesimi

Fresh Cut Saç Kesimi Erkek

Giyim tarzlarına ve saat, kolye, atkı gibi aksesuarlara çok dikkat eden erkekler dış görünüşlerinin en önemli unsuru olan saçları ile yakından ilgilenmektedir. Kendileri için en doğru modeli ararken fresh cut saç kesimini de severek tercih etmektedirler.

Doğal ve hacimli bir görünüm için tepe kısımlara ara ara gizli katlar atılır. Ense veya yan kısımların uzunluğu tamamen kullanıcının isteğine göre şekillenir.
Bu kesim sayesinde zaten çok rahat bir kullanımı olan bu saç modelini kullanan erkekler daha da rahat etmek adına ense kısımlarını oldukça kısa tutmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu