İşbirliği | Tanıtım Yazısı

Evde Saç Boyarken Bu Noktalara Dikkat

Görünümlerinde değişiklik yapmak isteyen kadınlar için ilk adım genellikle saç rengini değiştirmektir. Saç rengini değiştirmek isteyenlerin yanı sıra saçlarında beliren beyazları kapatmak isteyen kadınlar da saçlarını boyamayı tercih ederler. Günümüzde farklı markalar tarafından geniş bir renk skalasında üretilen saç boyaları ile evde saç boyamak son derece kolaydır.

Gratis saç rengini değiştirmek isteyen kadınlara en kaliteli markaların ürettiği saç boyaları arasından istenen renklerde seçim yapma avantajı sağlar. Ten rengi başta olmak üzere çeşitli faktörleri değerlendirip kendiniz için en uygun saç rengini belirledikten sonra siz de Gratis’i ziyaret edebilir, dilediğiniz renk saç boyalarını hızlı ve güvenli bir şekilde satın alabilirsiniz.

 

Saçlarınızı Boyamaya Başlamadan Önce

Saç boyalarının pratik bir kullanımı olması ve saç boyama sırasında konfor artıran ekipmanları da içeren setler hâlinde satılması sayesinde yalnızca birkaç adımla evde saç boyamak mümkündür. Doğru saç renginin seçilmesi, kaliteli saç boyalarının tercih edilmesi ve kullanım talimatlarına uyulması sonucunda harika bir renk elde etmek mümkündür.

Saç boyalarının geçici, yarı kalıcı ve kalıcı türleri vardır. Her birinin saç üzerindeki tutunma süresi farklılık gösterdiğinden saç boyası bu nokta göz önünde bulundurularak seçilmelidir.

Saç boyası ya da saç açıcı ürünler kullanılmadan önce saçları boyanacak kişinin bu ürünlere karşı herhangi bir alerjik reaksiyon gösterip göstermeyeceği kontrol edilmelidir. Bunun için uygulanacak ürün saçın ve cildin çok küçük bir bölümüne uygulanmalı ve belirli bir süre beklenerek reaksiyon meydana gelip gelmediğine bakılmalıdır.

 

Evde Saç Nasıl Boyanır?

Evde Saç Nasıl Boyanır
Evde Saç Nasıl Boyanır

Eğer boyanacak saçlar omuz boyundan daha uzunsa ya da kalın telli bir yapıdaysa iki kutu saç boyası alınmalıdır. Aksi takdirde saç boyası saçların tamamına dengeli bir şekilde yayılamaz.

Saçları boyamaya başlamadan önce saç boyasının kullanım talimatları dikkatlice okunmalı ve uygulama bu doğrultuda yapılmalıdır. Saç boyaları saç kadar cildi de boyayabildiğinden saç çevresine, kulaklara ve boyna vazelin uygulamak boyadan sonra ilgili bölgelerin daha kolay temizlenmesini sağlar.

 

Saç Açıcı Kullanılacaksa

Saç açıcı ürün kullanılacağı durumlarda saçların diplerinden ortalama bir parmak kalınlığında boşluk bırakılmalı ve uygulama bu boşluğun bittiği noktadan itibaren saç uçlarına doğru yapılmalıdır. Saçlara açma işlemi titizlikle uygulanmalı ve saçların herhangi bir yanlış işlem yüzünden hasar görmesi önlenmelidir.

Saç açıcı ürün saçlara boya fırçasıyla uygulanabilir. İsteğe bağlı olarak saça plastik bir bone geçirilerek işlemin daha hızlı olması sağlanabilir. Saç açıcı ürün saçların açılma durumuna göre 15 ila 20 dakika kadar bekletilebilir. Eğer saçlarda çok koyu renkler denenecekse saç açma işlemi uygulanması gerekmez.

 

Saçlar Boyanırken

Saçların kolay bir şekilde boyanması için saçlar ortadan ikiye ayrılır ve taranır. Boya, boyama fırçası kullanılarak saçların diplerinden uçlarına doğru uygulanır. Saçların ön bölümlerine boya uygulanırken saçlar soldan sağa ya da sağdan sola doğru birbirlerinin üzerine yatırılıp bekletilebilir. Bu sayede boya saç tutamlarının her iki yüzüne de eşit bir şekilde uygulanmış olur.

Saçların boyanma süreci tamamlandıktan sonra saçlar bir tarak yardımıyla taranmalı ve saç boyasının tüm saç tellerine ulaşması sağlanmalıdır. Saçlar toplanıp uygulanan saç boyasının kullanım talimatlarında belirtilen süre kadar beklenir. Daha sonra saçların yıkama ve durulama işlemleri nazikçe gerçekleştirilir.

 

Boya Sonrası Bakım

Boyanın kalıcılığını artırmak, yeni saç renginin dengelenmesini ve saçların yumuşamasını sağlamak için saçlara boyandıktan sonra bakım uygulanması faydalıdır. Bunun için saç boyalarının içerisinden çıkan saç kremleri kullanılabilir. Saçlar boyandıktan sonra sıcak suyla değil, ılık suyla yıkanmalıdır.

Siz de çarpıcı renklerde saçlara sahip olmak, imajınızı değiştirmek ya da saçlarınızdaki beyazları kapatmak istiyorsanız Gratis’i ziyaret etmeden karar vermeyin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu