Saç ModelleriSaç Kesimi

Erkek Saç Modelleri 2023

Çocuk, genç veya yaşlı fark etmeksizin tüm erkekler belli bir dönem mutlaka dış görünüşlerine önem vermeye başlar ve kendilerine yakışacak stili bulana kadar birçok saç modeli denerler.

Her yıl belli bir moda anlayışı ve belli bir tarz ortaya çıkar. Yeni modeller denemek isteyen erkekler bu modaya ayak uydurarak kendi tarzlarını oluştururlar. Bu yazımızda 2023 yılının trend olan erkek saç modellerinden bahsedeceğiz.

Erkek Kısa Kıvırcık Saç Modelleri
Erkek Kısa Kıvırcık Saç Modelleri

2023 Erkek Saç Modelleri

2023 yılında erkekler eskiye oranla artık kendilerine en çok yakışacak modelin yüz tipleriyle ile ilgili olduğunun bilincine varmışlar. Çünkü bir saç modelinin seçilmesindeki en önemli şart kesinlikle yüz tipiyle uyum sağlamasıdır. Örneğin alnı çok geniş kişilerin yukarıdan sıkı topuz veya sıkı at kuyruğu yapmaması önerilir. Yapmaları hâlinde yüz şekilleri olduğundan daha da uzun gözükebilir.

Erkek Kısa Saç Modelleri 2024
Erkek Kısa Saç Modelleri 2024

Oval yüz tipine sahipseniz çok şanslısınız, size neredeyse tüm saç modelleri çok yakışacaktır. Özellikle uzun saç modelleri sizin yüz tipiniz için idealdir. Eğer yüz hatlarınız keskin ise iddialı saç modellerini tercih etmenizi öneririz. Bu sayede yüz hatlarınız olduğundan daha belirgin gözükecektir.

Erkek Uzun Saç Modeli 2023
Erkek Uzun Saç Modeli 2023

Yuvarlak yüz tipine sahipseniz altların kısa üstlerin daha uzun olduğu modelleri tercih edebilirsiniz. Yüz tipiniz üçgen ise dağınık saç modelleri tam size göre. Dağınık saçlarınızı tepede normal bir topuz yapıp biraz gevşek bırakmanız hâlinde size çok yakışacağına eminiz.

Kıvırcık Erkek Saç Modelleri ve Kesimleri
Kıvırcık Erkek Saç Modelleri ve Kesimleri

2023 yılında en beğenilen saç modelleri arasında;

  • buzz, fade,
  • klasik kısa saç,
  • dalgalı saç,
  • uzun kıvırcık,
  • kısa kıvırcık,
  • undercut gibi modeller bulunmaktadır. Yazımızın devamında en popüler saç modellerinden bahsedeceğiz.
Uzun Kıvırcık Saç Modelleri Erkek
Uzun Kıvırcık Saç Modelleri Erkek

Erkek Kısa Saç Modelleri 2023

Kısa saç modelleri arasında en sevilen model kademeli kesimdir. Bu modelde saçlar tepeden enseye doğru kademeli olarak kısaltılır. Altların kısalığı kişinin isteğine bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Aynı modelde saçlar sağ veya sol tarafa yatırılarak yatırıldığı kısma bir çizik atılabilir.

Kıvırcık Çocuk Saç Modelleri Erkek
Kıvırcık Çocuk Saç Modelleri Erkek

Undercut saç modelinde yanlar kısa, üstler daha uzundur. Erkekler bu modeli de hem şık hem de rahat bir kullanımı olduğu için çok beğenerek kullanmaktadır. Kısa yüz hatlarına sahip kişilerin yüzünün daha uzun gözükmesini sağlayarak daha iyi bir görünüme kavuşmalarına yardımcı olur.

Erkek Kısa Saç Modelleri Kesimşer
Erkek Kısa Saç Modelleri Kesimşer

Buzz saç modelinde ise yanlar sıfıra yakın kısalıkta, üstteki saçlar daha uzundur. Bu model sayesinde modern bir görünüme kavuşursunuz. Bunun yanı sıra vazgeçemediğiniz klasik saç modellerinden de fazla uzaklaşmayarak çizginizi bozmamış olursunuz.

En İyi Erkek Uzun Saç Modelleri 2023
En İyi Erkek Uzun Saç Modelleri 2023

Diğer modellere çok benzeyen Fade saç kesimi ise yine aynı mantıkla enseden yukarıya doğru uzayan ensedeki saçların sıfıra yakın olduğu ancak tepedeki saçların diğer modellerden daha uzun bırakıldığı modeldir.

Çok popülerleşen bu modeller haricinde modası asla geçmeyen 0 numara, 2 numara, 3 numara diye bilinen klasik saç kısa saç kesimlerini de tercih edebilirsiniz.

Erkek Kısa Saç Modelleri Kesimi
Erkek Kısa Saç Modelleri Kesimi

Erkek Uzun Saç Modelleri 2023

Uzun saç her erkeğe yakışan bir model olmadığından, bakımı ve hazırlığı da çok daha zor olduğundan çoğu erkek tarafından tercih edilmese de günümüzde eskiye oranla daha çok uzun saçlı erkek görmekteyiz. Buna cesaret edebilen, bu zorlukları kabullenen her erkek hayatının bir evresinde kendini uzun saçlı hayal etmiş ve böyle görmek istemiştir.

Bazı kadınlar erkeklerin uzun saçlı olmaması gerektiğini söylese de bunun tam aksine uzun saçlı erkeklerin daha çekici olduğunu düşünen kadınlar da bulunmaktadır.

Kıvırcık Erkek Saç Kesimi Kime Yakışır
Kıvırcık Erkek Saç Kesimi Kime Yakışır

Uzun saçlı erkeklere en çok yakışan ve 2023 yılında da en çok tercih edilen model topuz modelleridir. Orta veya uzun saça sahip erkekler saçın sadece üst kısmını ya da tamamını topuz yaparak kullanmaktadır. Bu model Man Bun saç modeli olarak bilinmektedir.

Kıvırcık Erkek Saç Stili
Kıvırcık Erkek Saç Stili

Dilerseniz daha rahat bir kullanım sağlayacağı için saçınızın alt kısımlarını çok daha kısaltarak üst kısımların toplandığı orta boylarda bir saç modeli de tercih edebilirsiniz. Bunun dışında at kuyruğu veya örgü modelleri de trendler arasında.

Neymar Saç Modelleri Erkek
Neymar Saç Modelleri Erkek

Dağınık Saç Modelleri Erkek 2023

Dağınık saç modelleri kendi içinde kısa dağınık, kabarık dağınık, pompadour dağınık, dalgalı dağınık, kıvırcık dağınık, düz dağınık, uzun dağınık, faux hawk dağınık, side part dağınık, Quiff dağınık, doğal dağınık, undercut dağınık modeller gibi gruplara ayrılır. Bu modellerden 2023 yılında popüler olanlarınıi sizler için derledik.

Kıvırcık Erkek Saç Modeli ve Kesimi
Kıvırcık Erkek Saç Modeli ve Kesimi

Kısa dağınık saç modeli, adından da anlaşıldığı gibi kısa ve dağınık saçtan oluşan klasik bir modeldir. Kabarık dağınık ise saçın yine dağınık ancak yoğunluğunun daha fazla olduğu ve daha hacimli bir görünüme sahip olduğu modeldir.

Oldukça salaş olan bu model son derece doğaldır. Pompadour dağınık saç modeli ise dağınık saç modelinin pompadour saç modeliyle birleşmesi sonucu ortaya çıkmıştır. Bu modelde saçın ön kısmı yukarı ve geriye doğru taranarak sağa yatırılır. Bir wax yardımıyla düzgün değil dağınık bir görüntü yaratılır. Faux Hawk saç modelinde yanlar 3 numara kesilir. Tepe kısımlarında hafif makas hareketleriyle dağınık bir görünüm elde edilir.

Erkek Uzun Saç Modelleri 2023 en sevilen modeller
Erkek Uzun Saç Modelleri 2023 en sevilen modeller

Kıvırcık Saç Modelleri Erkek 2023

Kıvırcık saçlar hem kadınlar hem de erkekler tarafından bakımının çok zor olduğu söylenen bir saç tipidir. Şekil almaması, şekil aldığında hemen bozulması, kabarık gözükmesi gibi problemleri olsa da bu saç tipi doğru saç bakımıyla ve doğru kesimle diğer tüm modelleri sollayarak son derece güzel bir görüntü ortaya çıkarır.

Kıvırcık Erkek Saç Kesim modelleri
Kıvırcık Erkek Saç Kesim modelleri

Erkekler için 2023 yılının en sevilen kıvırcık saç modelleri kabaca doğal dalgalı kıvırcık, kısa kıvırcık, hafif dalgalı, uzun kıvırcık, yanlar kısa üstler kıvırcık gibi sınıflandırılabilir.

Doğal dalgalı kıvırcık saç tamamen doğal buklelerden oluşan bir modeldir. Bukleleri daha da güzel göstermek için bukle belirginleştirici saç kremleri veya saç köpükleri kullanılabilir. Saçı düz olan erkekler de saçlarına bir hareket kazandırmak için kuaföre giderek perma yaptırabilirler. Bu sayede bir süreliğine kıvırcık saçlara kavuşmuş olurlar.

Dağınık Kıvırcık Saç Modelleri Erkek
Dağınık Kıvırcık Saç Modelleri Erkek

En Yeni Erkek Saç Modelleri

Her geçen yıl farklı bir moda ve farklı bir stil yaygınlaşmaktadır. En yeni erkek saç modellerinden biri Fade kesimdir. Birçok modele benzeyen bu kesim özellikle gençler tarafından çok sevilmiştir. Futbolcuların ve şarkıcıların da çok sık tercih ettiği bir model olmuştur.

En Güzel Erkek Uzun Saç Modelleri 2023
En Güzel Erkek Uzun Saç Modelleri 2023

Yeni dönemde daha doğal modeller beğenilmeye başlandığı için en yeni saç modelleri arasında doğal katlı kesimler, dağınık ve salaş modeller kullanılmaktadır.

En Trend Erkek Uzun Saç Modelleri 2023
En Trend Erkek Uzun Saç Modelleri 2023

Erkek Trend Saç Modelleri

Erkek trend saç modelleri yukarıdaki başlıklarda da bahsettiğimiz gibi kısa saç modellerinden Undercut ve Fade, uzun saç modellerinden Man Bun, doğal dağınık ve kıvırcık saç modelinden oluşmaktadır.

Erkek Kısa Saç Kesimi Modelleri
Erkek Kısa Saç Kesimi Modelleri

Erkek Saç Kesim Modelleri

Geçmişten günümüze kadar birçok farklı saç kesimi keşfedilmiştir. Bunlara örnek olarak Oxford saç kesimi, Fransız kesim, Amerikan tıraşı, Buzz, Undercut, Wolf cut, Fade, asker tıraşı, Mohawk gibi modelleri söyleyebiliriz.

Erkek Kısa Saç Modelleri 2023 2024
Erkek Kısa Saç Modelleri 2023 2024

Kısa Saç Kesim Modelleri

Kısa saç kesim, erkekler tarafından uzun modellere oranla daha çok tercih edilen bir seçenektir. Hem kolay kullanım hem de kolay bakım sağlayan bu kısa saç kesimler, aynı zamanda saatlerce saçlarla uğraşarak zaman kaybetmenin önüne geçmektedir.

Erkek Kısa Saç Modeli Kime Yakışır
Erkek Kısa Saç Modeli Kime Yakışır

Saçlarıyla bu kadar uğraşmak istemeyen erkekler kısa saç modellerinin kepek ve kolay yağlanma gibi problemleri de sıfıra indirdiğini söylüyor.

Kısa saç kesimlerinden en sevilenleri Fade ve Undercut saç modelleridir. Klasik modellerden vazgeçemeyenler için de 0 numara, 2 numara gibi modeller bulunmaktadır.

Erkek Saç Modelleri 2023 Galerisi

Erkek Uzun Saç Modelleri ve kesimleri
Erkek Uzun Saç Modelleri ve kesimleri
Erkek Kısa Saç Modelleri
Erkek Kısa Saç Modelleri
Erkek Uzun Saç Modeli nasıl olmalı
Erkek Uzun Saç Modeli nasıl olmalı
Az Kıvırcık Erkek Saç Modelleri
Az Kıvırcık Erkek Saç Modelleri
Kısa Kıvırcık Saç Modelleri Erkek
Kısa Kıvırcık Saç Modelleri Erkek
Erkek Kısa Saç Modeleri
Erkek Kısa Saç Modeleri

 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Çok güzel modeller var ama son zamanlarda kıvırcık model erkekler tarafından daha çok tercih ediliyor yakın zaman da yaptırmayı düşünüyorum makaleniz için teşekkürler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu