Saç ModelleriSaç Kesimi

Erkek Kısa Saç Modelleri 2023

Kendiniz için doğru saç modelini arıyorsanız yapmanız gereken ilk şey yüz tipinizi bulmaktır. Çünkü saç stilleri her yüz tipinde farklı gözükecektir. Bu farklılık elbette erkekle kadın arasında da değişiklik göstermektedir. Eğer kısa saç modellerinden birini kullanmak istiyorsanız özellikle üçgen yüz hatlarına sahip olmadığınıza emin olmalısınız.

Bu yazımızda erkekler için kısa saç modellerinin hangi yüz tiplerine yakıştığından ve en çok tercih edilen saç kesimlerinden bahsedeceğiz.

Tom Hardy Kısa Saç Modeli
Tom Hardy Kısa Saç Modeli

Hangi Yüz Tipine Kısa Saç Yakışır?

Kısa saç modelleri için en ideal yüz tipi oval yüz tipidir diyebiliriz. Yüz tipiniz oval ise çok şanslısınız. Çünkü oval yüz şekline yakışmayan saç modeli yok denecek kadar azdır. Eğer yüz tipiniz kare ise üzülmeyin. Çok kısa olmayan saç modelleri yüzünüzün köşeli görünümünü yuvarlak bir görünüme dönüştürecektir.

Kıvırcık veya dalgalı saçlara sahipseniz bu da yüzünüzün daha yuvarlak görünmesine yardımcı olacaktır. Ayrıca kare yüz şekline sahip kişiler kesinlikle kâküllü modellerden kaçınmalıdır.

Renkli Kısa Saç Modeli
Renkli Kısa Saç Modeli

Dikdörtgen yüz tipine sahipseniz kısa saç modeli size yakışacaktır. Ancak önleri uzun bırakarak havaya kaldırmanızı kesinlikle önermiyoruz. Bu yüzünüzü olduğundan daha da uzun gösterecektir. Bunun yerine kâküllü modellere yönelebilirsiniz.

Kısa Saç Modelleri 2021
Kısa Saç Modelleri 2021

Üçgen yüz şekline sahipseniz çok kısa saç modelleri yüz hattınızın olduğundan daha köşeli bir görünüme kavuşmasına neden olacaktır. Aynı şekilde kalp yüz şekline sahip kişiler de kısa modellerden uzak durarak uzun saç modellerini tercih etmelidir.

Erkek Kısa Saç Modelleri
Erkek Kısa Saç Modelleri

Çok Kısa Erkek Saç Modelleri

Çok kısa saç modelleri tercih etmenizin avantajlarından en büyüğü saç bakımının kolaylığıdır. Pratik bir şekilde bakımı yapılabilir, ayrıca uzun saç modellerine göre kepek problemi oldukça az ortaya çıkmaktadır. Kısa saç modelleri sayesinde zamandan da tasarruf etmiş olursunuz.

Erkek Kısa Saç Modelleri Kesimşer
Erkek Kısa Saç Modelleri Kesimşer

Çok kısa erkek saç modelleri arasında asker tıraşı en çok tercih edilen stildir. Asker tıraşı adından da anlaşıldığı gibi askerler için ortaya çıkmış ancak günümüzde de oldukça yaygın kullanılan bir modeldir. Bunun haricinde 2, 3 numara diye bilinen klasik kısa saç modelleri vardır. Ayrıca saçınızı tamamen kazıtarak halk arasında sıfıra vurmak olarak bilinen modeli de kullanabilirsiniz.

Erkek Kısa Saç Modelleri Kesimi
Erkek Kısa Saç Modelleri Kesimi

En Kısa Saç Modelleri Erkek

En kısa saç modelleri arasında yukarıda bahsettiğimiz saç stilleri haricinde özellikle aksiyon dizi ve filmlerinde yaygın olarak tercih edilen ve bu sayede dikkatleri üzerine çeken Fade saç modelinden söz edebiliriz. Bu saç kesiminde ense ve yan kısımlar çok kısa hatta bazı modellerde tamamen kazıtılır, üst kısımlara doğru gidildikçe saç boyu uzundur. Ancak üstlerdeki bu uzunluk normal kısa saç modelleri ile aynı boydadır.

Erkek Kısa Saç Modelleri 2024
Erkek Kısa Saç Modelleri 2024

Kolay kullanımı ve şık görünümü sebebiyle çok fazla tercih edilen Buzzcut saç modeli de bildiğimiz asker tıraşının bir diğer ismidir.

Erkek Kısa Saç Modelleri 2023
Erkek Kısa Saç Modelleri 2023

En kısa saç modeli dediğimizde akla ilk gelen model ise kesinlikle 0 numara saç kesimidir. Bu saçlarınızı tamamen kazıtmak anlamına gelmektedir.

Erkek Kısa Saç Modelleri 2023 2024
Erkek Kısa Saç Modelleri 2023 2024

Erkek Kısa Saç Kesimleri 2022

2022 yılında erkek kısa saç modelleri arasında kademeli kısa saç kesimi oldukça tercih edilen bir modeldir. İsminden de anlaşıldığı gibi saçlar kademeli olarak kesilmektedir. Enseden yukarı doğru uzunluk artmaktadır. Kademeli saç kesimine çok benzeyen diğer model ise Undercut saç kesimidir. Yanların kısa, üstlerin biraz daha uzun bırakıldığı modeldir.

Kısa Kıvırcık Saç Modelleri Erkek

Her zaman modaya uygun olan ve son dönemlerde de sıkça karşımıza çıkan Oxford saç kesimi ise yanların ve alt kısımların üste göre oldukça kısa bırakıldığı üstlerin de geriye doğru tarandığı modeldir. Bu model daha çok iş hayatında ve ofis ortamlarında yaygın olsa da günlük hayatta da hem görünümü hem de rahatlığı sayesinde birçok erkek tarafından severek tercih edilmektedir.

Erkek Kısa Saç Modeli Kime Yakışır
Erkek Kısa Saç Modeli Kime Yakışır
Erkek Kısa Saç Modeli 2023
Erkek Kısa Saç Modeli 2023
Erkek Kısa Saç Modeleri
Erkek Kısa Saç Modeleri
Erkek Kısa Saç Kesimi Modelleri
Erkek Kısa Saç Kesimi Modelleri
Çağatay Ulusoy Kısa Saç Modeli
Çağatay Ulusoy Kısa Saç Modeli

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu